Niezwykły przypadek w Indiach - meteoryt zabił człowieka

Kategorie: 

Źródło: The Hindu

Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne po tym gdy w sobotę, 6 lutego, na kampus prywatnej uczelni wyższej w pobliżu miejscowości Natrampalli, spadł jakiś obiekt z przestrzeni kosmicznej. Prawdopodobnie był to meteoryt, co uczyniło z ofiary śmiertelnej pierwszą znaną osobę na Ziemi, która zginęła z takiego powodu.

 

Według doniesień ze źródeł policyjnych, w okolicy zbiornika z wodą na kampusie Bharathidasan Engineering College najpierw widać było błysk a potem usłyszano odgłos eksplozji. Na miejscu znaleziono czterech poszkodowanych. Najciężej ranny student został zabrany do szpitala Vaniyambadi Government Hospital, gdzie na skutek obrażeń ciała zmarł. Pozostali po opatrzeniu zostali zwolnieni.

 

Początkowo nie wykluczano, że na kampusie mogło dojść do zamachu terrorystycznego, ale eksperci policyjni nie znaleźli na to śladów. Ostatecznie uznano, że najprawdopodobniejszym wyjaśnieniem jest upadek meteorytu, który spowodował nieszczęśliwy wypadek. Wskazuje na to krater oraz znajdowane w okolicy nietypowe kamienie, typowe dla miejsc upadku obiektów z kosmosu.

Miejscowa prasa zwraca uwagę, że podobny incydent miał miejsce w tym samym dystrykcie Vellore w stanie Tamil Nadu, 26 stycznia bieżącego roku. Wtedy również uznano, że może to być wynikiem upadku meteorytu. Liczne przypadki takich kosmicznych zjawisk spowodowały, że incydentami zainteresowali się również miejscowi naukowcy, którzy postanowili zbadać trajektorie wejścia w atmosferę obu obiektów.


 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Strony

Skomentuj