Dwa jeszcze gorące meteoryty odnalezione w indyjskiej wiosce

Kategorie: 

Źródło: internet

W okolicy miejscowości Kasoli w hinduskim stanie Uttar Pradesh, odnaleziono dwa niezwykłe kamienie, które są prawdopodobnie meteorytami. Co ciekawe t9 już kolejny taki wypadek w tej okolicy.

 

Mogłoby się wydawać, że upadek meteorytu jest tak rzadkim zjawiskiem losowym, że raczej nie ma szans na jego powtórzenie dwa razy w tym samym miejscu, ale w przypadku miejscowości Kasoli tak nie jest i oficjalnie znowu spadly tam meteoryty i to dwa.

 

Kosmiczne skały, gdy zostały odnalezione, były jeszcze podobno ciepłe. Prawdopodobnie są to pozostałości jakiegoś większego obiektu, który zakończył swoją podróż przez kosmos rozbijając się o Ziemię. Wchodząc w atmosferę obieky ten zapewne eksplodował i do powierzchni dotarły tylko nieliczne fragmenty.

Meteoryty zostały odnalezione w zeszły piątek. Miejscowi twierdzą, że pojawiły się z towarzyszącym im hukiem. Wszystko to odbyło się podczas rzęsistych opadów deszczu, dlatego początkowo wiele osób wzięło to za burzę.

 

Jednak to nie był grom towarzyszący wyładowaniom atmosferycznym,tylko ppdobne zjawisko towarzyszące upadkowi meteorytów. W tym przypadku meteoroid, który dał początek tym kosmicznym kamieniom miał zapewne najwyżej kilka metrów średnicy. 

 

 

Zupełnie niezwykłe jest w tym przypadku to, że w listopadzie 2003 roku, w pobliżu tej samej miejscowości Kasoli, również spadł meteoryt. Był niewielki, ale uderzył z taką prędkością, że wbił się w grunt na niemal metr, pozostawiając spory krater.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj