Naukowcy szukają w Jakucji fragmentów meteorytu, który spadł tam przed tygodniem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Przed kilkoma dniami na niebie na całym świecie doszło do obserwacji licznych meteorów. Większość z nich spłonęła w atmosferze, ale jeden z nich był na tyle duży, że dotarł do powierzchni. Mowa o wydarzeniu w Jakucji na terenie Rosji. W poszukiwania meteorytu zaangażowali się naukowcy.

 

Do Jakucji wysłano trzech specjalistów z Instytutu Fizyki Kosmicznej. Jasną kulę ognia przelatującą na niebie 5 marca, widziało bardzo wielu mieszkańców. Najprawdopodobniej był to duży meteor. Początkowo podejrzewano, że na Jakucję mógł spaść fragment rakiety, ale agencja kosmiczna Roscosmosem poinformowała, że jest to wykluczone.

 

Widziano jasny błysk na niebie, oraz towarzyszący mu huk słyszalny w okolicy wielu kilometrów. Według relacji naocznych świadków, wcześnie rano czasu lokalnego na niebie pojawił się obiekt, który zajaśniał przyćmiewając wszystkie inne źródła światła spadł gdzieś w pobliskim lesie. Nadal brakuje oficjalnej informacji na temat natury tego zjawiska.

 

Zjawisko zainteresowało naukowców z Instytutu Fizyki Kosmicznej, którzy postanowili przebadać pozostałości tego obiektu. Oprócz tego zaplanowano badanie, którego celem będzie określenie trajektorii tego ciała niebieskiego na podstawie dostępnych danych i obserwacji. Uczeni liczą na to, że to ułatwi znalezienie ocalałych fragmentów.

 


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dedal

kiedyś w tamtych okolicach

kiedyś w tamtych okolicach znaleziono nad rzeczką kawałek metalu - przy potarciu intensywnie iskrzył. Przebadano i okazało się, że był zbudowany z mikrocząsteczek metali REE, spiekanych pod ogromnym cisnieniem. Stopien oczyszczenia metali był kilkaset razy większy niż możliwy do uzyskania laboratoryjnie.
 

Portret użytkownika pleban

WYTWORY LUDZKIEJ KULTURY

WYTWORY LUDZKIEJ KULTURY PASOZYTY
Ponieważ ciągle słyszymy o wielkiej żydowskiej kulturze jaka miała istnieć w przeszłości. Archeolodzy prowadzili intensywne badania wykopaliskowe, aby odkryć jakieś pozostałości żydowskiej sztuki, rzeźby lub architektury w starożytnych cywilizacjach, które mogły przetrwać mimo upływu czasu lub naturalnych katastrof. Niestety, nic takiego nie znaleziono. Jedynym śladem jaki znaleziono było kilka glinianych naczyń na wodę, jakie mógłby zapewne stworzyć również jakiś jaskiniowiec nie znający koła garncarskiego. Brak takich pozostałości wielkiej żydowskiej przeszłości jeszcze raz potwierdza naszą tezę, że Żydzi zawsze prowadzili amorficzny, miękki tryb życia na koszt innych, nie mając stałych korzeni
reszta na http://wolna-polska.pl/wiadomosci/biologiczny-zyd-2014-03

Portret użytkownika greani11

od e mnie nie dostales

od e mnie nie dostales zadnego punktu nie stawiam minusow ale nie ogladaj tylu filmow he he he glowa ci peknie . nic nie ma i nic ponikogo nie przyleci .niektorzy wierza w to jak w boga jednio  wierza w to inni w inne rzeczy ja wierze w pracodawce ze mi da kase to blizsze i bardziej realne jak zobaczyc cos z nieba ehhe poza spadajacymi asteroidami o onnymi smieciami jakie leca nam na glowy hehe.

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika zibi

No to bym uważał na

No to bym uważał na pracodawców jak Polska zostanie bankrutem wypłaty nie zobaczysz,a się chwieje i może upaść a nawet opuścić unie, i z nato odejść wiesz polityka,może nasi rządasy zechcą przynależeć do byłego układu warszawskiego

Skomentuj