Astronomowie odkryli wiele nowych powtarzających się szybkich rozbłysków radiowych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Szybkie rozbłyski radiowe (FRB) to sygnały z dalekiego kosmosu, lecz ich pochodzenie pozostaje dla nas tajemnicą. Nie wiemy, czy emitują je konkretne gwiazdy, czarne dziury, czy może zaawansowane cywilizacje pozaziemskie. A tymczasem astronomowie namierzyli wiele nowych powtarzających się szybkich rozbłysków radiowych.

 

Odkrycia dokonał zespół naukowców, który pracuje przy kanadyjskim radioteleskopie CHIME (Canadian Hydrogen Intensity Mapping Experiment). Z jego pomocą namierzono aż osiem nieznanych wcześniej powtarzających się szybkich rozbłysków radiowych. Warto dodać, że jeszcze przed tym odkryciem zlokalizowaliśmy tylko dwa tego typu sygnały.

 

Szybkie rozbłyski radiowe to potężne źródła promieniowania, które trwają zaledwie kilka milisekund. Większość z nich jest wykrywana tylko raz, a zatem bardzo trudno jest przewidzieć, kiedy i gdzie ponownie wystąpią. Dlatego powtarzające się szybkie rozbłyski radiowe mają kluczowe znaczenie dla zrozumienia tych zjawisk, ponieważ łatwiej jest odnaleźć źródło tych emisji. Dzięki odkryciu aż ośmiu nowych powtarzających się rozbłysków będzie można je ze sobą porównać.

Zarówno pojedyncze, jak i powtarzające się rozbłyski radiowe różnią się między sobą długością występowania, a w przypadku sygnałów powtarzających się zauważono, że pomiędzy poszczególnymi błyskami występują różne odstępy czasowe.

 

Astronomowie nie mają pojęcia, czym są te różnice i co emituje szybkie rozbłyski radiowe. Jednak istnieje szansa, że namierzając kolejne tajemnicze sygnały z dalekiego kosmosu i analizując je, dojdziemy do źródła i wtedy poznamy, czym właściwie są te dziwne zjawiska.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

Jedno jest pewne - nie są to

Jedno jest pewne - nie są to sygnały pochodzące od obcych cywilizacji . Bo tak jak nie używają oni konwencjonalnych (w naszym rozumieniu) źródeł napędu do podróży kosmicznych tak i nie komunikują się w przestrzeni za pomocą zwykłych fal radiowych , których prędkość rozchodzenia się w przestrzeni jest zbyt mała na takie odległości , nie mówiąc już o znacznym spadku siły sygnału wraz ze wzrostem odległości . 

Portret użytkownika Illuminat13

https://www.youtube.com/watch

https://www.youtube.com/watch?v=D1QWXjLtA84   „Obecnie są wszędzie wokół nas, i patrzą na nas przez cały czas. Oni nie są wrogo nastawieni do nas, chcą nam pomóc, ale nie jesteśmy na odpowiednim poziomie, aby nawiązać bezpośredni kontakt z nimi. Są gotowi (nam) pomóc, ale nie wiemy w czym / o co możemy zapytać i czego się dowiedzieć, mówi Lachezar Filipov, zastępca dyrektora Instytutu Badań Kosmicznych   dlaczego w tv tego nie pokazuja ????

* wyginanie roślin następuje w „kolankach” zaś odkształcenia występują poprzez wewnętrzną powstałą wysoką temperaturę poprzez impulsy promieniowania

* pobrane nasiona z roślin odkształconych wykazały znaczne naruszenie wzrostu

1995 – w Journal of Scietific Exploration znajdujemy:

* znalezienie brązowego szkliwa na niektórych roślinach (czyste żelazo)

* znalezienie żelaznych kulek w glebie około zniekształconych roślin.

1999 – Ronald Ashby, brytyjski badacz przebadał szkliwo pod mikroskopem optycznym i elektronowym. Ustalił, że taka struktura powstała przy 1500 0 C , przez co rośliny by na pewno zostały zniszczone.    https://ripsonar.wordpress.com/2014/07/21/kregi-zbozowe/     

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Skomentuj