Kolejne meteory spadają na Ziemię

Kategorie: 

Źródło: MusiRuss

W ciągu ostatnich kilku dni bynajmniej nie ustała duża ilość kosmicznych ciał niebieskich wpadających do naszej atmosfery. Okazję do obserwacji jasnego bolidu mieli nawet mieszkańcy północnej Polski. Podobny jasny bolid na niebie widzieli mieszkańcy stolicy Rosji.

 

Przypadek meteoru z Polski zauważyły nawet media zagraniczne, ale nie widać było duże zainteresowania ze strony naszych rodzimych mediów mętnego nurtu. Jakby tego było mało w poniedziałek wieczorem jasny bolid widziało wielu mieszkańców Moskwy.

 

Podekscytowani ludzie wpisywali swoje wrażenia na portalach społecznościowych. Niektórzy dzwonili do radia i byli nawet wpuszczani na antenę gdzie na gorąco widzieli to, co widzieli na nocnym niebie. Wiele doniesień koncentruje się w opisie obiektu wskazując jego niebieski kolor. Pojawiły się nawet sugestie, że obiekt upadł gdzieś pod Moskwą.

 

Czelabiński meteor spowodował, że więcej ludzi patrzy w niebo a gdy coś z niego leci wiadomo już, że mogą być z tego kłopoty. Sytuacja z 15 lutego nauczyła nas również, że jesteśmy praktycznie ślepi w kosmosie, bo mimo całej techniki potrafiliśmy przeoczyć potencjalnie niebezpieczną asteroidę, która spadła w formie deszczu meteorów.

 

Zresztą, co tu dużo mówić, wczoraj w okolicy mniejszej niż księżycowa przeszła kolejna asteroida. Było to ciało niebieskie o średnicy od 5 do 17 metrów a więc odpowiednik tego obiektu, który spadł na Czelabińsk. Odległość od naszej planety wyniosła 362 tysiące kilometrów. Asteroida miała oznaczenie 2013 EA i została wypatrzona 1 marca tego roku przez obserwatorium z Hawajów PanSTARRS. To chyba daje do myślenia i potwierdza ziemską "ślepotę"

 

 

Źródła:

http://www.meteoprog.ua/ru/news/36874/

http://www.ntv.ru/novosti/500696/rambler

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika alvaro31185

o godzinie 3.15 am olsztyn

o godzinie 3.15 am olsztyn widziano niewielki jasny obiekt leconcy z polodnia na poludnie od bieguna na biegun  sadze potym bo na swym torze przecial wielka niedzwiedzice ,,, to chybazwiastuje tragedjie /katastrofe podejzewam iz wcos nas leci na kursie kolizijnym

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Portret użytkownika uLtra

wczoraj ok 23 napisalem dosc

wczoraj ok 23 napisalem dosc dlugi komentarz,nie bylo w nim obrazania obelg itd..wiec pytam administratora tes stronki,dlaczego ow komentarz sie nie pojawil???dlaczego .co ci tam w tym komentarzu adminisratorku nie pasowalo?/jakbym pisal ze...tak ,napewno cos w nas leci,cos jest na zeczy,i tego typu dyrdymaly to zapewne wpis by sie pojawil.....oczekuje ,wrecz nalegam by poprzedni moj wpis sie pojawil....a na marginesie,stronka traci na popularnosci,wiec trzeba dawac tematy mooocno kontrowersyjne,takie jak kiedys w ,,Skandalach,,pamietasz admis te gazetke.

Portret użytkownika GRG

Widziano jasny obiekt

Widziano jasny obiekt wpadający w atmosferę, świecący jasno żółtym światłem z zieloną poświatą w okolicach 50 km od Olsztyna godz. 00.45.Większego do tej pory nie widziałem. Robił wrażenie.Pozdrawiam wszystkich patrzących w niebo i myślących po swojemu.

Portret użytkownika uLtra

pozwole sobie na mala

pozwole sobie na mala dygresje....sadze ze gdyby nie wydarzenie w Czelabinsku nie bylo by takiej ekscytacji owym tematem...nagle okazalo sie ze co chwile ktos widzi ,,cos,,spadajace z ,,nieba,,...alez co ja wypisuje,tu jest tyle wszechwiedzacych,,naukowcow,,ktorzy wiedza co sie dzieje ,co moze sie wydarzyc....co leci w nasza strone...i co moze sie stac ,ze az glupio mi zapytac,skad Wy to wiecie,na jakiej podstawie wysnuwacie tak daleko idace wnioski....ja nic nie wiem,nie mam teleskopow,a zapewne niektorzy z Was takowe posiadaja...a ich moc jest zaiste wielka,i widza to czego nie widza teleskopy NASA itd....napewno nas oszukuja ,nie mowia prawdy...po co wzbudzac panike...zadne inne media nie podaja tak ciekawych ,,niusow,,ale na szcescie istnieje ZNZ.niewiarygodne,,,losy ziemi...a i jeszzce fundacja Nautylius..ale tam akurat pan R.Bernatowicz(znacie jak sadze)ostanio troche sie opoznia...niech trwa wiec ten portal,gdyz to jest jedyne zrodlo prawdy....ps...i tak nikt nie zna konca ani godziny..i na szcescie niech tak bedzie...pozdrawiam wszystkich od ktoeych otrzymam minusy....dobranoc,kukajcie w niebo..

Portret użytkownika pako1205

Nie ma przypadków.Tam gdzie

Nie ma przypadków.Tam gdzie będzie miał dojść-dojdzie.Ci w Rosji,dostali ostrzeżenie,to tylko ostrzeżenie.Tu nie działają tylko siły natury.Wielu się wcale nie ździwi,kto dostanie klapsa z liścia,a jak to nie pomoże,drugi będzie  z konara.Za grubo pojechali(śmy) z piękną planetą,daje nam wszystko,jak matka,a samozwańczy "właściciele" jak z podartym kocem.Tak wiele jeszcze nie trybimy,nic nie trybimy co i jak,ale poprawki będą i oczka jak jaja sadzone ze zdziwienia też będą.

Portret użytkownika Mariusz

Brak Mi Słów. Poczytajcie na

Brak Mi Słów. Poczytajcie na wikipedii o meteorach... miesięcznie wpada tego mnóstwo od setek lat, tylko teraz nagle wszyscy w niebo patrzą. A te jasne spadające punkty to flary iridium lub stacja ISS (Patrzcie również w wiki co to takiego).

Strony

Skomentuj