Naukowcy z MIT przeprowadzili symulację, z której wynika, że w 2040 roku nastąpi koniec cywilizacji

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Australijska stacja ABC News udostępniła reportaż, który powstał dekady demu. Naukowcy przedstawili w nim bardzo niepokojące rezultaty symulacji, które przeprowadził program komputerowy, opracowany przez specjalistów z Instytutu Technicznego Massachusetts. Wynika z nich, że za około dwie dekady, nasza cywilizacja upadnie.

 

W 1973 roku, naukowcy z MIT stworzyli model komputerowy „World One”, a następnie uruchomili go w jednym z największych komputerów na świecie jak na tamte czasy, który znajdował się w Australii. Program ten skupiał się między innymi na wzrośnie populacji, dostępności do ziemskich zasobów naturalnych, jakości życia oraz poziomu zanieczyszczenia planety.

 

Program „World One” opracował pionier komputerowy Jay Forrester dla międzynarodowej organizacji, znanej jako Klub Rzymski. Wyniki symulacji okazały się złowróżebne. Według tego programu, w okolicach 2020 roku, warunki życia na Ziemi staną się bardzo trudne. Jakość życia będzie cały czas spadać, a wraz z nią spadnie liczba populacji. Jeśli nic z tym nie zrobimy, w okolicach 2040 roku, „cywilizacja jaką znamy przestanie istnieć”.

Nadużywanie zasobów naturalnych Ziemi to faktycznie poważny problem. Raport Global Footprint Network wskazuje, że już 1 sierpnia, nasza cywilizacja zużyła surowce, które teoretycznie powinny nam wystarczyć na cały rok. W ostatnich latach, zużycie zasobów również było na bardzo wysokim poziomie. Natomiast szwajcarski bank HSBC ostrzega, że na naszej planecie kończą się zasoby niezbędne do podtrzymania życia. Co więcej, nasza Ziemia faktycznie jest coraz bardziej zanieczyszczona.

 

Z pewnością nie powinniśmy traktować programu komputerowego jak wyroczni. Symulacje zostały przeprowadzone w 1973 roku, jednak nie powinniśmy tego bagatelizować. Stacja ABC News ponownie udostępniła dawny reportaż, ponieważ powoli zbliżamy się do 2020 roku – daty, która została wyznaczona przez program „World One” jako początek zbliżającego się upadku cywilizacji. Dla ludzkości, powinien to być impuls to natychmiastowego działania.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika lill

Mnie ciekawi czy:

Mnie ciekawi czy:

od lat siedemdziesiatych było cokolwiek aktualizowane w tym programie ?

czy stan na przełom weików był zgodny z pronozą komputera z lat siedemdziesiątych ?

 

Portret użytkownika tomasz26

każda cywilizacja tak samo

każda cywilizacja tak samo jak się rodzi rozkwita ma swój upadek.. i nic w tym nowego tak było przed tysiącami lat upadały mocarstwa umierali dyktatorzy itp... to do ciebie zależy wybór, czy chcesz uczestniczyć w upadki i po jakiej stronie się opowiesz urzynania obecnego status quo..czy za przywrócenia naturalnego porządku rzeczy ..żyjemy na planecie, która jest na naturalna ,a my ludzie próbujemy ją sztucznie ucywilizować.. cóż ona zrobi i robi będzie się bronic i niwelować skutki rabunkowej gospodarki wszelkich cywilizacji... są dwie frakcje frakcja naturalna i frakcja cywilizacyjna .. pierwsza po swojej stronie ma planetę i jej żywioły druga ma całą piramidę wyzysku i ogłupiania ze sowimi religiami dogmatami rządami dolarami ,sektami itp.. ja osobiście stawiam na pierwszych.. mimo ze jest ich znacznie mniej paradoksalnie to oni mają szansę by przeżyć na odmienionej planecie
i rozwijać ja do następnego upadku w końcówce wzrostu cyklu

a tu małe doświadczenie w/w temacie
https://wolnemedia.net/zaglada-ludzkosci-jak-to-sie-stanie/

Portret użytkownika brayanzacharwick

NIEPRAWDA  !  MÓJ DZIADEK W

NIEPRAWDA  !  MÓJ DZIADEK W 1984 ROKU DOKTOR NAUK INSTUTU POCHLECTWA  I CIOT     w skrucie   IPIC    BEZ   AMERYKANSKICH NAUKOWCÓW  ALE RADZIECKICH  !   DZIĘKI ICH KOMPUTEROM DOSZLI  DO WNIOSKU  ..ŻE KONIEC ŚWIATA MA BYĆ W 2049 ROKU ! A NIE W 2040 JAK MIT MÓWI !    WY FRAJERZY JAK BEDZIECIE ŁYKAĆ FRAJERÓW Z USA TAK SKOŃCZYCIE  !

Portret użytkownika kolo

Generalnie jestesmy na takim

Generalnie jestesmy na takim poziomie ze za bardzo niczego nowego nexgenowego sie nie wymyśla.Pamietam po roku 90 jaki był buumm.! na nowe technologie itd.A teraz?? w sumie nic sie nie dzieje.Ten cały system pierdolnie.

Portret użytkownika NIEDŹWIEDŹ

Ten koniec cywilizacji

Ten koniec cywilizacji nastąpi znacznie wcześniej, o ile już nie nastąpił. Przecieżokoło87% społeczeństwa to bezmózgie owce prowadzone na żeź która niedługo sie zacznie. I nie szkoda mi tak bardzo ludzi, że wyginą lecz ekosystemu który budował sie przez miliony lat. Koniec cywizlizacji NORMALNYCH ludzi już trwa, po nim zostaną tylko bezmuzgi i zapaleńcy religijni.Najgorsze jest to,że w razie katastrofy elity schodzą pod ziemie i przeczekuja tam spokojnie kataklizm ,a ludzie na powierzchni którzy są niewinni giną. A ogólnie współczesna cywilizacja jest jak wirus. mnoża sie na potęge zajmują i niszczą kolejne rejony tkanki(połacia terenu). Ziemia jest chora a co robi chory organizm? , podnosi temperature co ma miejsce teraz. Ludzie sie komus nie udali i niestety czeka ich wiadomy los...

Strony

Skomentuj