Naukowcy biją na alarm z powodu asteroid zagrażających Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z australijskiego Uniwersytetu Curtin stwierdzili, że niektóre rodzaje asteroid stanowią zagrożenie dla naszej planety, ponieważ są trudne do zniszczenia - informuje magazyn PNAS.

 

 

Badanie uniwersyteckie wyjaśnia, że ​​mówimy o asteroidach gruzowych. Składają się ze stosów kamieni połączonych grawitacyjnie. Tak więc zwykłe monolityczne ciała niebieskie są niszczone przez setki tysięcy lat, a „gruz” może istnieć przez miliardy lat. Obecność i przetrwanie asteroid „gruzowych” we Wszechświecie sugeruje, że jest ich znacznie więcej, niż wcześniej sądzili naukowcy.

 

Skład takiej asteroidy może być różny, ale te, które są bardziej skomplikowane i złożone, mogą być trudniejsze do zniszczenia. Na przykład asteroidy złożone z metali lub skał wulkanicznych mogą być trudniejsze do rozproszenia niż te, które głównie składają się z lodu lub pyłu.

 

Wcześniej japońska sonda Hayabusa-1 zauważyła podobną asteroidę około dwóch milionów kilometrów od Ziemi. Naukowcy twierdzą, że tej asteroidy nie da się zniszczyć. Eksperci znaleźli jedyny sposób na uratowanie Ziemi przed taką asteroidą - pchnięcie kinetyczne, które wyśle ​​ją w innym kierunku.
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj