Zegar Zagłady blisko północy. Naukowcy obawiają się wojny nuklearnej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zdaniem naukowców z czasopisma "Bulletin of the Atomic Scientists", jesteśmy jeszcze bliżej globalnej zagłady niż w zeszłym roku. Wskazówki symbolicznego Zegara Zagłady zostały właśnie przestawione nieco bliżej północy.

 

Podczas specjalnej konferencji, naukowcy powiązani ze wspomnianym czasopismem powiadomili o przesunięciu wskazówek Zegara Zagłady o dodatkowe 30 sekund. To oznacza, że zegar pokazuje teraz godzinę 23:58. Należy tu zwrócić uwagę, że po raz ostatni Zegar Zagłady pokazywał tę godzinę w 1953 roku za czasów Zimnej Wojny, gdy Stany Zjednoczone i ZSRR zaangażowały się w nuklearny wyścig zbrojeń.

 

Zegar Zagłady ma znaczenie wyłącznie symboliczne. Pokazuje on jak blisko jesteśmy globalnej zagłady, którą może spowodować np. wojna nuklearna. Naukowcy wyjaśnili również dlaczego podjęto decyzję o przestawieniu wskazówek na godzinę 23:58. Według nich, świat jest zagrożony przez rozwój broni jądrowej przez Koreę Północną, modernizację arsenału nuklearnego przez szereg państw oraz nieprzewidywalność Stanów Zjednoczonych.

 

Zwrócono uwagę, że USA mają przedstawić nową strategię nuklearną, która przypuszczalnie może zezwalać na użycie broni jądrowej nawet w przypadku konfliktu konwencjonalnego. Uczeni wyjaśnili również, że relacje na linii Rosja-USA mają dla nich istotne znaczenie, ponieważ tylko te dwa kraje posiadają na swoim wyposażeniu około 95% ładunków nuklearnych świata.

 

Nieco zaskakujący wydaje się fakt, że naukowcy z "Bulletin of the Atomic Scientists" nawet nie wspomnieli o postępującej militaryzacji sztucznej inteligencji. Jest to temat, który znajduje coraz większe zainteresowanie na świecie, choć niestety jest zbyt często bagatelizowany. Organizacja Narodów Zjednoczonych na dzień dzisiejszy nie widzi żadnego zagrożenia w tzw. zabójczych robotach.

 

Zegar Zagłady powstał w 1947 roku i po raz drugi wskazuje na godzinę 23:58. Ciekawostką jest, że opracowali go naukowcy z "Bulletin of the Atomic Scientists" - czasopisma założonego w 1945 roku przez byłych fizyków, którzy pracowali nad projektem Manhattan. Zamiarem tego programu było wyprodukowanie bomby atomowej.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika oli.sit.75.email.com

Polacy WINNI SIE CIESZYC , BY

Polacy WINNI SIE CIESZYC , BY JAK NAJWCZESNIEJ BYŁA 3-CIA WOJNA SW. - BO W/G PROROKOW I BIBLII -  POLSKA NAJMNIEJ UCIERPI  I BEDZIE NAJWIEKSZA POTEGA SWIATA ;;;;;;POLSKA  BEDZIE GRANICZYŁA Z CHINAMI I HISZPANIA....

Portret użytkownika Mumei

Witam

Witam

Nie ukrywam że faktycznie żyjemy teraz na krawędzi. Są dwa główne zagrożenia broń jądrowa i sztuczna inteligencja. Co do drugiego Homo Sapiens ma rację, lecz jej rozwój musi zatrzymać się na konkretnym etapie, w przeciwnym raziem zacznie żyć własnym życiem. AI jest bytem polegającym na samej logice, czysta informacja której nie możemy odszyfrować. To polega na mechanice kwantowej gdzie nic nie jest takie jakim się wydaje. Nie powinniśmy się wspierać w rozwoju duchowym za pomocą tej technologii, nie tędy droga.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika MINOTAUR

Kochane dzieci. Na dobranoc

Kochane dzieci. Na dobranoc opowiem wam bajeczke o Terra Nova. Zatem dawno dawno temu okolo 250 tys lat przybyli na kontynent Europy pierwsze ludki homo sapience ktore zmieszaly sie z neardeltyczykami i dlatego kazdy z nas ma pomioedzy 1%-5% obecnosci owego czlekoluda w swoim DNA. Poniewaz ludziki dobrze sie adoptowaly a czlekoludy nie byly za bardzo socjalne wiec w naturalny sposob odplynely w nicosc. 

Zyjemy dokladnie w takiej samej sekwencji. Terra Nova ktora buduje homo sapience superior nie zamierza dzielic ze starym czlowiekiem i dlatego jak to nazwiemy tak to nazwiemy ale stary gatunek umiera zeby nowy odnowil wszystko po jego upadku. Zastanowiajace jest, ze wszystko jest takie cykkliczne i latwe do przewidzenia w tym naszym kwantowym swiecie. Dobrano moje malenstwa.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj