Stephen Hawking ostrzega, że Ziemia w ciągu 600 lat zamieni się w kulę ognia!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Słynny naukowiec po raz kolejny wystosował ostrzeżenie dla ludzkości. Stephen Hawking wieszczy zagładę naszej cywilizacji, której jednak możemy uniknąć jeśli opuścimy Ziemię i osiedlimy się na innych planetach. Tym razem astrofizyk daje nam maksymalnie 600 lat na przeprowadzkę.

 

Hawking ostrzegł, że do 2600 roku Ziemia przekształci się w kulę ognia, dlatego jedynym logicznym rozwiązaniem pozostaje kosmiczna emigracja. Naukowiec twierdzi, że z biegiem czasu nasza planeta zostanie przeludniona, a zwiększona konsumpcja energii spowoduje globalną katastrofę. Wielu ekspertów nie zastanawia się nad innymi rozwiązaniami - zamiast zrobić coś, aby uratować Ziemię, proponuje się ucieczkę w kosmos.

Źródło: NASA

Stephen Hawking już od dłuższego czasu dzieli się swoimi katastroficznymi wizjami i ostrzega nas przed robotami, sztuczną inteligencją, a nawet obcymi. W 2015 roku stwierdził, że jesteśmy zagrożeniem dla samych siebie. Kilkukrotnie wypowiadał się również na temat kolonizacji innych planet i podawał różne daty. Kilka lat temu szacował, że nasza cywilizacja nie przetrwa tysiąca lat. Ostatnim razem dał nam tylko 100 lat na opuszczenie Ziemi, a teraz znów zmienił zdanie.

 

Przeprowadzka w kosmos byłaby dla nas bardzo ryzykowna. Nie bez powodu człowiek narodził się właśnie tutaj na Ziemi. Pozostałe planety w Układzie Słonecznym również nie są przyjazne - na Wenus panują skrajnie wysokie temperatury, zaś Mars nie posiada silnego pola magnetycznego, które chroniłoby nas przed promieniowaniem kosmicznym. Dlatego należałoby zrobić wszystko, aby ratować zwierzęta, nasz gatunek ludzki i Ziemię - nasz dom.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kamil Kizmajas

Stetryczenie go nie omija

Stetryczenie go nie omija najwyraźniej. Ale mniejsza o starucha (czas temu zdaje się twierdził, że czarne dziury nie istnieją - nie wiem, może Newton pod koniec życia mówił, że ciążenie nie istnieje). Dziwi mnie dlaczego taki Elon Musk wieszczy zagładę z rąk A.I.. Facet w sile wieku, a tu takie dyrdymały. Może ten cały Soroge płaci za takie rzeczy?

Wasz Kamil.
semper appotus

Portret użytkownika no wreszcie :)

Jakaś dobra wiadomość tylko

Jakaś dobra wiadomość Smile tylko ważniejsze jest żeby tego szaleństwa z tąd nie wypuścić przez te 600 lat Smile bo inaczej zniewolą taką ilość istot bez technologii że głowa boli, albo wybiją do nogi bo kasa kasa kasa tu jest Smile

Portret użytkownika witek

Kosmos to w ogóle bardzo

Kosmos to w ogóle bardzo niebezpieczne miejsce, supernowe, hipernowe, rozbłyski gamma, wszechobecna entropia ... gdzie tu uciec? Stephen weź się w garść, dość tego uciekania, przypominasz ślimaka zwiniętego w skorupkę szukającego bezpiecznej przystani. Dorośnij chłopie !!!

Portret użytkownika Mr Sorry Error

zanim sięwypowiem o tych

zanim sięwypowiem o tych newsach, niech mi ktoś wytłumaczy - logicznie - jakim sposobem od w ogóle ma coś do powiedzenia? sparaliżowany na wózku, nie rusza rękami... przed nim komp... jak to działa, że z mózgu do kompa płyną myśli?

nie widziałem nigdzie i u nikogo takiej technologii a steven "mówi"

ciekawe, ciekawe

Strony

Skomentuj