Stephen Hawking ostrzegł, że inżynieria genetyczna pozwoli bogaczom stworzyć rasę superludzi

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Stephen Hawking zmarł 14 marca 2018 roku. Brytyjski astrofizyk pozostawił po sobie liczne artykuły i eseje. Wśród nich zawarł między innymi swoje obawy co do przyszłości ludzkości. Według Hawkinga, techniki inżynierii genetycznej mogą zapoczątkować powstanie rasy superludzi.

 

Najnowsza predykcja słynnego astrofizyka dotyczy najbogatszych ludzi na świecie, którzy zainteresują się możliwościami, jakie oferuje inżynieria genetyczna. Stephen Hawking uważał, że bogacze zaczną wkrótce modyfikować swoje geny, a także geny swoich dzieci, aby zwiększyć ich inteligencję, pamięć, odporność na choroby czy nawet wydłużyć spodziewaną długość życia.

Techniki inżynieryjne będą oczywiście niedostępne dla przeciętnego człowieka, ale najbogatsi z pewnością skorzystają z tej okazji, nawet jeśli przyjęte zostanie prawo zakazujące modyfikowania ludzkich genów. Konsekwencją tego, według Hawkinga, będzie powstanie rasy superludzi, która będzie lepsza od „zwykłych” ludzi pod każdym względem i będzie miała o wiele większe możliwości. Astrofizyk uważał również, że przeciętni ludzie znajdą się w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ nie będą w stanie konkurować z superludźmi.

 

Obawy Stephena Hawkinga są bardzo aktualne i jak najbardziej realne. Posiadamy już do swojej dyspozycji narzędzia modyfikujące geny, np. edytor CRISPR/Cas9. Jednak równie wielkim zagrożeniem jest cyborgizacja. W 2016 roku, profesor Yuval Noah Harari z Hebrajskiego Uniwersytetu w Jerozolimie stwierdził, że najbogatsi ludzie świata staną się cyborgami i będą żyć wiecznie, natomiast ludzie biedniejsi zwyczajnie zostaną skazani na śmierć i zapomnienie.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika The wheelchair rider

I bardzo dobrze, że elita

I bardzo dobrze, że elita funduje sobie różne zabiegi udoskonalające organizm jak tylko się da, myśląc przy tym, że jak to zrobi, to będzie sprawniej rządzić resztą, tyle że śmietanka nie zdaje sobie sprawy, że jak zacznie robić dobrze dla swojego ciała, poprawiając w nim chociażby pamięć, zdolność widzenia, słyszenia etc., to z czasem będzie inaczej odbierać rzeczywistość, dostrzegając więcej cierpienia i nędzy swoich poddanych, a to spowoduje, że cały świat nagle rozkwitnie, i to co dziś jest dla elity, jutro dostanie niewolnik

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Żaden problem dla nas - my,

Żaden problem dla nas - my, Polacy, mamy już niejaką wprawę w zrównywaniu kulką szans życiowych zwykłych "podludzi bez szans" z superludźmi-ubermenschami, i to nawet w komfortowej dla nich sytuacji kiedy podobno w czasie gdy przez Polskę falami feldgrau szli gęstymi sam "Gott był z nimi"-SS'ynami bolesnymi...

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika ronin

istotnie problemem tutaj na

istotnie problemem tutaj na tym swiecie jest strata informacji podczas przenoszenia sie podpiecia pod nowe cialo jednak skazac sie na brak odwiedzania innych swiatow rownoleglych a to obecnie proponuje zycie tutaj wieczne no tak glupota jednak boli.

Portret użytkownika Cień

A czy coś istotnie zmieni się

A czy coś istotnie zmieni się dla przeciętnego człowieka? Przecież i tak już dzisiaj większość bogactwa ziemi należy do małego procenta osób, ludzie jako jednostki nic nie znaczą. Jesteśmy takimi niewolnikami tylko, że łańcuchy nie koniecznie są fizyczne, a są raczej mentalne. Mało która osoba dostrzega klatkę.

Ludzkość zawszę będzie dążyła do doskonalenia się na takie lub inne sposoby i nie jest to samo w sobie złe, warunkiem tu powinno być jednak dobro ogółu ludzkości a nie jednostek. 

No, ale jakim to cudem większość dała zakuć się w kajdany mniejszości? Widocznie większość z natury to głupie owieczki, które nie słuchają psów pasterskich, a skoro tak to naturalną koleją rzeczy wykształca się z psów wataha wilków.

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Dlojzy

Nie jest tak źle. Nie ma

Nie jest tak źle. Nie ma gorszych hybyrd i półmózgich fałszywców od codziennie napie.ących różańczyki i biegających do kościółków. To dopiero ognisko ssyństwa, zajadłości, fałszu, obłudy i najzwyklejszego ludzkiego zeszmacenia moralno-intelektualnego, maskowanego wyuczonymi pokłonami, błogosławionymi minami i pokorą tak fałszywą, że aż się rzygać chce.
Humanoidy gmo zaprojektowane przez ufo?! Kuchnia - przywitam z otwartymi ramionami. Gorzej na pewno nie będzie, a na 100% mądrzej, więc przynajmniej nuda mnie nie zabije i może coś rozumnego się spotka.

Portret użytkownika Wolność

ŚCIEMA dla was ? CIEMNIAKI !

ŚCIEMA dla was ? CIEMNIAKI ! Na Ziemi są trzy rodzaje istot:

  1.  nierządy (tzw. eliteSS) mają mózgi nie mają serc. 
  2.  Ludzie - 5% od Korwina i Liroya (mamy mózgi i serca)
  3. 94% was ? ZOMBIE (nie macie mózgów albo zafluorowane i niektórzy mają serca).

Strony

Skomentuj