Na skutek upałów w Australii z nieba spadają tysiące wielkich nietoperzy 

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W australijskim mieście Cairns, w stanie Queensland, trwa masowe wymieranie nietoperzy. Eksperci są zdania, że te latające ssaki nie wytrzymują warunków pogodowych na skutek fal ciepła towarzyszących latu trwającemu obecnie na antypodach.

Giną przeważnie duże nietoperze z gatunku Rudawek, zwane z powodu swoich rozmiarów latającymi lisami.  Problem jest duży bo setki martwych nietoperzy zalega często na podwórkach domów. Ich truchła szybko się rozkładają w upalnej aurze, co dodatkowo skutkuje niesamowitym fetorem. 

Wystarczy kilkadziesiąt ciał tych zwierząt w czterdziestostopniowym upale, aby zapełnić całą okolice smrodem rozkładających się  ciał. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wielu mieszkańców stanu Queensland nie było w stanie pozostać w domach. Niektórzy musieli skorzystać z awaryjnego schronienia na czas sprzątania posesji.

Wielu mieszkańców narzeka, że nietoperze spadają z nieba nawet w środku dnia, kiedy teoretycznie powinny spać. Burmistrz miasta Cairns zwołał nawet nadzwyczajne posiedzenie rady miasta w sprawie sytuacji z nietoperzami. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj