Martwe nietoperze na ulicach australijskich miast

Kategorie: 

Źródło: facebook / Dee Hartin

Tysiące martwych nietoperzy zalega na ulicach miast w północnej cześci australijskiego stanu Nowa Południowa Walia. Specjaliści twierdzą, że przyczyną masowej śmierci tych latających ssaków jest ekstremalna fala upałów.Temperatury w obszarze gdzie doszo do tych incydentów przekraczają miejscami 44 stopnie. Przedstawiciele władz szacują, że na ulicach znaleziono już przynajmniej 7000 martwych zwierząt. Biolodzy postanowili uratować młode osobniki, które pozostały na pastwę losu w gniazdach. Udało się ocalić przynajmniej 450 maleństw.

Źródło: 123rf.com

Świadkowie twierdzą, że nietoperze w pewnym momencie po prostu spadały na ziemię. Było to tak masowe zjawisko, że zaniepokoiło miejscowych ekologów, iż może to być wynikiem działania jakiegoś wirusa. Okazało się to jednak skutkiem ekstremalnego upału, który najprawdopodobniej doprowadził do udarów cieplnych.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro