Setki latających lisów zmarło z powodu upałów w Australii

Kategorie: 

Źródło: wikipedia

Australijskie media informują, że z powodu utrzymujących się wysokich temperatur, zmarło kilkaset latających lisów, zwanych też Rudawką wielką (Pteropus giganteus)

 

Według doniesień, w północnej części kraju temperatura przez kilka dni przekraczała 40 stopni, co doprowadziło do śmierci setek tych gigantycznych nietoperzy osiągających czasami rozpiętość skrzydeł do 170 centymetrów. Zdaniem portalu news.com.au od niedzieli śmierć poniosło aż 3,5 tys latających lisów.

 

Jak twierdzą przedstawiciele władz australijskiego stanu Queensland, z powodu upalnej pogody, zwierzęta stawały się coraz bardziej zdezorientowane i zaczęły wpadać na różne przeszkody,  w tym w ludzi. W przeciwieństwie do innych nietoperzy, latające lisy nie posiadają zmysłu echolokacji i muszą polegać tylko na wzroku i słuchu. 

Władze australijskie twierdzą, że w ciągu ostatnich dni doszło też do bardzo wielu ukąszeń ludzi przez te wielkie nietoperze. Zwykle w ciągu roku dochodzi do około 40 ugryzień i zadrapań przez nie spowodowanych, a w ciągu ostatnich godzin doszło do 7 takich przypadków i wciąż zgłaszane są nowe.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika lipka

Zwykle nie temperatura zabija

Zwykle nie temperatura zabija ale brak wody, Australia nie jest wyjątkiem tam też prowadzi się testy nad modyfikacją pogody. Dziś umierają masowo zwierzęta a jutro będą masowo ginąć ludzie. Ale czy "wielkich" tego świata interesuje los żywych? Ich interesuje tylko jak wciąż wycisnąć z ludzi więcej życiodajnych soków.

Skomentuj