Pod wpływem klimatu zwierzęta zmieniają kształt części ciała

Kategorie: 

Źródło: tg

Zwierzęta stałocieplne w różny sposób przystosowują się do wzrostu temperatury związanego z klimatem, niektóre migrują do chłodniejszych regionów, inne dostosowują swoją aktywność do chłodniejszych okresów, a niektóre zmieniają rozmiar ciała, aby szybciej się ochłodzić. Jednak niedawno naukowcy z Uniwersytetu Deakin odkryli inny rodzaj reakcji zwierząt na obecne warunki klimatyczne. Okazuje się, że zmieniają one wielkość poszczególnych części swojego ciała, tj. uszu, ogonów, dziobów i innych.

 

Naukowcy zidentyfikowali kilka przykładów zwierząt zmieniających kształt części ciała w wyniku zmiany klimatu. Na przykład w ciągu ostatniego półtora wieku dzioby australijskich papug wzrosły o 4-10%, a ogony i łapy zamaskowanych ryjówek zwiększyły się od 1950 roku. Mniej więcej w tym samym czasie skrzydła nietoperzy Armiger Hipposideros wzrosły o 1,64%.

 

Dlaczego zwierzęta reagują w ten sposób tak na wyższe średnie temperatury? W tym przypadku działa zasada Allena. Zwierzęta endotermiczne, które żyją w zimnych warunkach, mają mniejsze wystające części ciała niż te, które żyją w ciepłym środowisku. Wynika to z termicznej dynamiki ciała. Ptaki żyjące w ciepłych warunkach wykorzystują swoje duże dzioby jako swego rodzaju „zbiorniki”, do których odprowadzana jest krew, aby nie obciążać ciepłem reszty ciała. Duże uszy słoni mają prawie tę samą funkcję, z tą różnicą, że używają ich do machania nimi, co chłodzi je jak wentylator.

 

Naukowcy zauważyli, że obecnie rozmiary części ciała zwierząt zmieniają się znacznie szybciej niż wcześniej, co oznacza, że zmiany klimatyczne mogą poważnie wpłynąć na wygląd stworzeń zamieszkujących naszą planetę.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika axell69

-"Pod wpływem klimatu

-"Pod wpływem klimatu zwierzęta zmieniają kształt części ciała"    napisał   zmiennokształtny  zimno krwisty   sTallinn  który jest gamoniem   jakiego   jeszcze  nigdy wcześniej  matka  ziemia nie znała  , ale to jego  era  , takie osobniki   teraz mają swój zmiennoklimatyczny raj  na ziemi  i  sądzą że mogą swoje  durnoty   wrzucać   gdzie się  da i kiedy się  da - Stalinn     zainplantuj sobie  infresjer     do  głowy   a wtedy Aleksa ci   wszystko  wytłumaczy  , opowie ci ludzim  ale zmechanizowanym  językiem    o tym  jakim mistrzem   jesteś od  "kopiuj - tłumacz- wklej "    i  zapewne  nie zapomni  dodać że    jesteś   durniem , mimo ze to jedynie IT od  googla to jednak  prawdę ci powie. 

Portret użytkownika Tymodeusz

Czyli ewolucja jednak potrafi

Czyli ewolucja jednak potrafi działać nagle 

Może dlatego nie ma osobników pośrednich znajdowanych w ewolucji?

Znowu nauka się myli?

Co jeszcze? Może ludzie XXII wieku będą jasnowidzami telepatami? Po co telefon jak możesz mózgiem połączyć się z kolegą z drugiego końca świata?

Portret użytkownika Endymion wk..ny

"Może ludzie XXII wieku będą

"Może ludzie XXII wieku będą jasnowidzami telepatami?" to już było..

wszelkimi sposobami zamknięto nam dostęp do zasobów naszego umysłu.

Kreacjonizm nie wyklucza ewolucji, ani odwrotnie. Istnieją równolegle. Miało to swoją nazwę, zapomniałem, a googiel ukrywa Sad Na jedno i drugie jest wiele dowodów. W sporze pomiędzy ewolucjonistami i kreacjanistami stoję ponad nimi i godzę ich. Jedni i drudzy mylą się.

Niestety dziel i rządź wieczne żywe i obie strony zawarły sojusz w celu zniszczenia mnie.. mają wspólnego wroga, czyli mnie.. Zrobią wszystko, aby było jak jest. Sztuczne podziały są ich karmą, a ja wkładając kij w mrowisko rozwalam system Lol Chciałem być delikatny i włożyłem kij, a to trzeba polać benzyną, podpalić i popiól rozsypać na cztery strony Świata, aby nigdy więcej to nie miało miejsca..

 

Tyle, tylko, ale sam nie podołam temu Sad

 

Kto ma zrozumieć, ten zrozumie, dla reszty nie ma ratunku..

Skomentuj