W Australii spadł deszcz martwych nietoperzy

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Do dziwnego zjawiska doszło w Australii. Przywykliśmy już do tego, że co jakiś czas, zwłąszcza w okolicy Nowego Roku, rejestruje się wiele martwych ptaków. Na antypodach doszło do tego, że z nieba zaczęły masowo spadać nietoperze. Specjaliści twierdzą, że to w wyniku fali upałów.

 

Nie mogąc wytrzymać strasznych temperatur powyżej 40 stopni w cieniu, zwierzęta najprawdopodobniej przegrzewają się w locie. Wiele z nich padło, zanim dotarło na ziemię. Mieszkańcy oglądali niesamowity widok, donosi Mirror. Temperatura w Queensland w północno - wschodniej części kraju wzrosła do 43 stopni Celsjusza.

 

W ciągu kilku dniu w tej części Australii całkowicie wymarło 25 kolonii nietoperzy. Łączna liczba martwych zwierząt przekracza już 100 tysięcy osobników. Wiele z nich upadło z nieba na głowy niczego nie podejrzewających mieszkańców. Zalęgające tuszki zjadają padlinożercy. Nietoperze wiszą na okolicznych drzewach i krzewach. Mieszkańcy Queensland od czterech dni musza znosić smród, wydobywający się z gnijących organizmów. W sumie już 16 osób trafiło do szpitali, twierdząc, że małe, martwe ssaki mogą mieć zły wpływ na ich zdrowie.


Władze lokalne przestrzegają Australijczyków, aby nie dotykać zwłok nietoperzy i nie starać się ich pozbywać za wszelką cenę. Wszelkie nieprofesjonalne działania mogą prowadzić do infekcji.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika gość Gucior

1.Od dawna ten stan Australii

1.Od dawna ten stan Australii boryka się z plagą nietoperzy
2.Od dawna są tu notowane takie temperatury i do tej pory było OK
3.Zabronili ludziom dotykać martwych ssaków z powodu wirusa,którym je zarazili bez wiedzy mieszkańców

Wniosek - upały są wygodnym pretekstem by wykończyć te żyjątka.Kilkadziesiąt lat w stecz,nie mieli skrupułów strzelać do Aborygenów jak do kaczek.Teraz przerzucili się na nietoperze i dingo i myślą o wykańczaniu rekinów.

Pewnie sporo osób mnie wyśmieje,ale większość tych faktów można znaleźć w necie.O całej reszcie będzie wiadomo za kilkadziesiąt kolejnych lat.

Portret użytkownika Mr Spock

Zgodnie z wieloletnią pracą

Zgodnie z wieloletnią pracą Laury Knight-Jadczyk, przez Ziemię ma przejść Fala Międzywymiarowa w roku 2014 (to jest faktyczny koniec Kalendarza Majów). O tej dacie Laura dowiedziała się w roku 2009. Po przejściu Fali będzie kilka miliardów matrwych ciał ludzi, więc zapach też będzie przykry. Ci ludzi nie zginą tylko zostaną przeniesieni (dusze) do lepszego świata. Szukajcie opisu po polsku po słowach: Laura Jadczyk cykl fala.

Portret użytkownika stanisław20

Hahaha dobre sobie. Dlaczego

Hahaha dobre sobie. Dlaczego nie napiszą wprost że zwierzętom odwala i same się zabijają bo pole magnetyczne warijuje. ostatnio widziałem psa bezdomnego co biegał w kółko. Dosłownie. Nie wyglądał na jakiegoś ze wscieklizna bo dał się poglaskac i nie był agresywny. jak tylko się oddalilem to z powrotem zataczal okrag o średnicy mniej więcej 5-10 m.

Skomentuj