Ponad 100 nowych gatunków zwierząt i roślin odkryto w Australii w ciągu roku

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Według National Association for Scientific and Applied Research w Australii w ciągu ostatniego roku odkryto ponad 100 nowych gatunków zwierząt i roślin, w tym 11 pająków skaczących i „specjalną” mrówkę. Zostało to zgłoszone 9 sierpnia przez kanał Nine News.

Sponsorowana przez rząd australijski Narodowa Agencja Naukowa potwierdziła, że ​​w kraju pojawiło się 117 nowych gatunków owadów, trzy gatunki roślin. Do tego zidentyfikowano cztery gatunki ryb morskich, jeden gatunek żab i 14 innych gatunków bezkręgowców. 

 

Wśród nowych gatunków znajduje się również pierwsza na świecie prawdziwa stonoga, Persefona eumillipes, która ma ponad 1000 nóg!

Odkrycia nazwano „wygraną dla bioróżnorodności”. Ponadto Państwowe Stowarzyszenie Badań Naukowych i Stosowanych stwierdziło, że tylko około 25% gatunków flory i fauny żyjących w Australii jest znanych naukowcom.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

No i popatrzcie tylko, jak ta

No i popatrzcie tylko, jak ta ewolucja zapierdala. Wszystko no, normalnie nowe.Gdyby nie te zmiany klimatu i apokaliptyczne asteroidy, to jutro kolarowce na ląd by wyszli a dziesięciornice by rządziły ! Tak to widzę i to tylko w samej Australii ! 

Portret użytkownika Q

Gdyby zapytano aborygenów to

Gdyby zapytano aborygenów to ci z pewnością dawno by już opowiedzieli im o wszystkich żyjących tam zwierzątkach, ale jakże to biali mieliby się radzić "bambusów" którymi przez dziesięciolecia gardzono i których tępiono ?

Skomentuj