Ponad sto kakadu nagle spadło z drzew i zginęło

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W australijskim stanie Wiktoria ponad sto kakadu zmarło w wyniku masowego zatrucia. Informuje o tym The Guardian. Ptaki zostały odkryte przez Kirsty Ramadan, założycielkę schroniska Bohollow Wildlife Shelter.

 

Twierdzi ona, że w Parku Narodowym Barma w północnej Wiktorii wszędzie leżały martwe i umierające kakadu. Część z nich jeszcze żyła, ale zmarła w ciągu kilku godzin.

 

Ramadan zabrała kilka martwych ptaków do kliniki weterynaryjnej Echuca i przeprowadził sekcję zwłok, która wykazała silne krwawienie w jelitach i żołądku. Jej zdaniem przyczyną śmierci było zatrucie.

 

„Ptaki padały martwe z drzew, latały i nagle wpadały do rzeki Murray, stłoczone wokół akwenu z powodu nadmiernego pragnienia, co znowu jest objawem zatrucia” – wyjaśniła.

 

Stanowy inspektor ochrony powiedział, że bada masową śmierć kakadu. Spróbuje ustalić, czy była ona spowodowana chorobą, czy też była wynikiem ludzkich działań.

 

Według jednej wersji ptaki mogły jeść truciznę, której rolnicy używają do zwalczania gryzoni. Wcześniej informowano, że na Krymie zginął wyśmiewany przez turystę delfin. Zwierzę było chore i osłabione, nie wytrzymywało stresu, a na półwyspie nie ma specjalnych ośrodków rehabilitacyjnych, w których można byłoby mu pomóc.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika absentrum

może potraktowano je 60Ghz?

może potraktowano je 60Ghz? Ta częstotliwośc blokuje absorpcje tlenu w płucach., jest o tym min. w blokowanych wszędzie badania dr. Joe Imbriano. Podobnie jak mikrofalówka częstotliość ma zgodną z oscylacją częsteczki O2.

Skomentuj