Niezidentyfikowany gatunek olbrzymiej meduzy na plaży w Tasmanii

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Australijscy naukowcy próbują zdefiniować nowy rodzaj gigantycznej meduzy, które fale wyrzuciły na plaże w Tasmanii. Okazało się, że średnica tych stworzeń dochodzi do 1,5 metra, pisze The Guardian.

 

Odkrycie 1,5 metrowych galaretowatych organizmów zbiega się z globalnym rozkwitem meduz. Największa z tej grupy meduza żyje w wodach Arktyki i może osiągnąć trzy metry szerokości. Tasmańskie olbrzymy odkryte zostały przez 12 -letniego Xaviera Lim w pobliżu miejscowości Hobart.

„Ten rok jest wyjątkowo ciepły. Wiele dziwnych rzeczy dzieje się na całym świecie. I nie chodzi tylko o zmiany klimatu, ale także o zakwaszenie oceanów, o eutrofizację, o wprowadzenie nowych gatunków,  o zanieczyszczenia, o przełowienie. To wszystko wpływa na świat wokół nas. I tylko nam się wydaje, że jesteśmy na to odporni. To nie jest tak, że jesteśmy z innej planety” – powiedział jeden z badaczy. „Południowa Australia jest znana z jednych z najlepszych łowisk na planecie, ale to, co się dzieje, przekracza wszelkie granice. Wiadomo przecież, że ryby rywalizują z meduzami o jedzenie”.

Gigantyczne okazy zszokowały okolicznych mieszkańców i naukowców. Bezimienny gatunek przypomina grzywę lwa. Biolodzy prowadzą badania nad tymi stworzeniami. Chcą je poprawnie nazwać i sklasyfikować.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika geolog

nic nie ryje... patrz na mape

nic nie ryje... patrz na mape bardziej glogalnie. Grecja miała wstrząs główny jakiś tydzień temu 6.1 w skali richtera teraz to wstrząsy wtórne. ten rejon jest teraz aktywny geologicznie. Jak dojdzie do aktywności w innych regionach europy.. Atlantyk islandia lub poługniowa europa (Portugiania, Włochy). Wtedy zacznie się robić bardzo niepokojąco. Na razie widzimy rozprężenia rozchodzące się na płycie euroazjatyckiej która sąsiaduje z pacyficznym pierścieniem ognia który jak wiadomo jest najbardziej aktywną geologicznie płytą litosferyczną.

Portret użytkownika Młody

możliwe, niewiadomo skąd

możliwe, niewiadomo skąd nagle takie łupanie pod ziemią, nauka nauką ale można z innych "teorii" skorzystać, pewności już nie ma gdy każdy pomiar pokazuje co innego a "tęgie umiaki" kłucą się miedzy sobą o mojsze racje

Portret użytkownika 777

Portal 3obieg został

Portal 3obieg został zaatakowany przez hakerów za to że piszą prawdę dlatego admin musi sie przygotować bo pewnie tajne organizacje okupujące Polskę mają jego strony na oku że pisze też prawdę Trzymajmy za admina kciuki a ci co wierzą niech się modlą.

Portret użytkownika OrionGroup

To jeździec Apokalipsy,

To jeździec Apokalipsy, zmierza powoli do domu bestii 666., nie spieszy się bo chce dać szansę niewinym oddalić się z miejsca kaźni.
Niech polacy wracają do domu, to zachowają życie.  Wybierzcie komu chcecie służyć. Oddając pokłon Babilonowi i Sodomie, umrzecie w mękach, zatruci siarką i pochłonięci przez odmenty morza.
W ciągu najbliższych 2 lat Rzym przestanie istnieć, pogrzebany w popiołach.
Zginie wielu, swoją krwią płacąc winy swoich ojców i dziadów.
Tylko tak może zakończyć się jedna epoka, stając się nawozem pod nowy zasiew.
 
 

Skomentuj