W Australii, jest tak gorąco, że zwierzęta spadają martwe z drzew

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

W ciągu ostatnich dni Australia doświadczała licznych rekordów temperaturowych. Obecnie najwyższa średnia temperatura dla tego kontynentu to 41,9 stopnia Celsjusza w cieniu i wystąpiło to 17 grudnia 2019 roku. Taki żar nie lał się z nieba jeszcze nigdy w dziejach pomiarów meteorologicznych. Upały są już śmiertelne dla zwierząt, które spadają z drzew martwe.

Przetrwanie tak ekstremalnych upałów bez klimatyzacji jest wyzwaniem dla większości ludzi. Zwierzęta nie mogą się jednak ukryć w pomieszczeniu z klimatyzacją i dlatego padają ofiarą skrajnie wysokich temperatur.

 

Zwierzęta umierają masowo głównie z powodu udaru cieplnego. Dotknkiete zostały niektóre gatunki ptaków i nietoperzy. Często znajduje się na przykład dorosłe osobniki diużych nietoperzy zwanych latającymi lisami. Czasami po prostu spadają na Ziemię podczas lotu i giną, a czasem trzeba im pomóc przetrwać, co czynią niektórzy ekolodzy poszukując ich. Z kolei młode osobniki tego gatunku nie wytrzymują ekstremalnego ciepła i masowo spadają z drzew.

Ekolodzy, którzy ruszyli na pomoc nietoperzom, w dwa dni uratowali ponad 300 osobników. Jednak jeśli tak intensywne ciepło pozostanie w tym kraju na dłużej, może rozpocząć się wymieranie tych latających ssaków na poważną skalę.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

A o ptaki spadające w locie

A o ptaki spadające w locie od mrozu i zwierzęta zamarzające milionami w Mongoli podczas klęsk mrozu to już ekolodzy się nie  martwią. Śledzę od 3 lat temperatury z Wierchojańska , Ułan Bator, Workuty, Yellowknife, i tym podobnych , i wyglądają lepiej  niż za dawniejszych czasów.

Portret użytkownika Mikelis

Już za kilka lat Australia

Już za kilka lat Australia będzie jedynie wielką, martwą pustynią. I niech ludzie sobie nie myślą, że to ich nie dotknie. Klimatyzacja nie uratuje was, Australijczyków. Prąd nie bierze się za sprawą czarodziejskiej różdżki czy zaczarowanego ołówka. Jeśli Chińczycy nie zdołają stworzyć drugiego słońca na Ziemi w reaktorze fuzji termojądrowej, które by dawało więcej energii od tej dostarczonej do układu, będzie po nas. Już się agonia zaczęła. Od misiów koala przez nietoperze - aż do ludzi.

Jedyny ratunek widzę w naukowcach i technologach Państwa Środka. Już podobno poszukują ratunku dla Ziemi - niestety chyba jedynego - izotopu helu-3 (pierwiastek hel (ahg. helium) ma dwa stabilne izotopy - jeden z 2 protonami i 2 neutronami w jądrze - tzw. cząstka alfa, oraz drugi z 2 protonami i jednym neutronem) będącym doskonałym paliwem do chińskiego reaktora fuzji termojądrowej, czyli po prostu sztucznej gwiazdy. Tyle, że, aby je zdobyć, trzeba zbudować wpierw bazę na Księżycu, ponieważ helu-3 praktycznie nie ma na Ziemi. On powstaje w wyniku procesów jądrowych na jałowej powierzchni ciał niebieskich pozbawionych magnetosfery i atmosfery - na Merkurym i Księżycu. 

Apel do Elona Muska, Wladymira Putina, Jarosława Kaczyńskiego, szefa NASA, ESA, JAXA, KE, PE i UE a także do Papieża Franciszka a nawet szejków arabskich i samego Kim Dzong Una: NIE LEĆCIE NA MARSA. PRZYNAJMNIEJ NIE TERAZ. Musimy ZA WSZELKĄ CENĘ ZDOBYĆ HEL-3! Inaczej po prostu UGOTUJEMY SIĘ WE WŁASNYM SOSIE! Australia to początek tzw. EFEKTU DOMINA!

Portret użytkownika еuklidеs

Kolejne polityczne urojenia i

Kolejne polityczne urojenia i manipulacje. W Australii tak jest co roku. Nie pobito rekordu temperatur w indywidualnych stacjach pomiarowych, więc wymyślono sobie średnią zapewne po dołożeniu nowych stacji pomiarowych dla podbicia statystyk. Podobne manipulacje miały już miejsce w przeszłości.

Portret użytkownika N1KT

Dawno tu nie byłem - w końcu

Dawno tu nie byłem - w końcu sobie przypomniałem hasło!

OGŁASZAM OGŁOSZENIE ALARMU- KATAKLIZM "KONIEC ŚWIATA"w 2024 r.

https://www.youtube.com/watch?v=DrzkN0TJKec

I co dalej będziecie mówić że to nie Fukushima i hot particle wychodzące nie ustannie ze stopionych reaktorów?

Gdzie się podział basen ze zużytym paliwem typu mox ? (w ekosystemie - a także twoich płucach).

Patric Flanagan światowa sława mówi otwarcie.

https://www.cda.pl/video/43262964e?wersja=720p

 

Więcej info o skażeniu wody jedzenia i powietrza tutaj www.corium.5v.pl

 

Wszystkim trolom opłaconym z góry piszę - możecie sobie darować dezinformowanie tych informacji - wszystko to święta prawda a wy pętaki zapłacicie za dezinformowanie i ośmieszanie tematu własnym zdrowiem...

Portret użytkownika Alien1974

Niech tylko zaczmie się

Niech tylko rozpocznie się maksymum słoneczne i zacznie spadać ognisty deszcz, wtedy zobaczycie czym jest prawdziwe piekło. Podobno Unia Europejska ma już dość Polski i po Nowym Roku Polska zostanie zawieszona w prawach członka. Zrozumcie wreszcie jedno - tu nie chodzi o to, czy przetrwa Polska, ale o to, czy przetrwa w ogóle ludzka cywilizacja na Ziemi.

 
Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony - Ew. Mt. 24,22

 

Strony

Skomentuj