Dwadzieścia lat Polski w Unii Europejskiej i wystarczy

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Dwadzieścia lat temu Polska dołączyła do Unii Europejskiej, otwierając nowy rozdział w swojej historii. Choć decyzja ta budziła wówczas mieszane uczucia, dziś, po dwóch dekadach, możemy z perspektywy czasu dokonać realnej oceny tego okresu.

 

 

Na samym początku członkostwa Polska doświadczyła masowej emigracji obywateli na Zachód. Miliony Polaków poszukiwało lepszych perspektyw zawodowych i życiowych poza granicami kraju. Jednak ten niekorzystny trend szybko się odwrócił. Jednak wielu z nich, zdobywszy doświadczenie i zarobione na Zachodzie środki, powracało do Polski, wnosząc ze sobą nowe umiejętności i etos pracy.

 

Okazało się, że Polacy są narodem przedsiębiorczym i pracowitym. Zamiast czerpać korzyści z unijnych dotacji, zaczęliśmy dynamicznie rozwijać własną gospodarkę. Ten proces wzbudzał jednak niechęć Brukseli a zwłąszcza Berlina, który próbuje na różne sposoby hamować polskie dążenia do dobrobytu. Najpierw uderzono w polskich przewoźników, tworząc przepisy wymierzone w tę branżę, a później podjęto jeszcze bardziej radykalne działania.

 

Unia Europejska, ogarniętą ideologią ekologiczną, zaczęła promować szaloną wizję "Zielonego Ładu". Okazało się, że ta polityka jest wymierzona przede wszystkim w Polskę, kraj o wysokim udziale węgla w miksie energetycznym. Narzucane nam obowiązkowe remonty budynków oraz restrykcje dotyczące emisji CO2 stanowią poważne zagrożenie dla naszej gospodarki i finansów publicznych. Może to spowodować katastrofę w naszym kraju!

 

Polska wchodziła do UE, gdy była ona jeszcze Wspólnotą Węgla i Stali, a teraz ta sama wspólnota zapalczywie zwalcza te surowce, na których opiera się nasza przemysłowa potęga. Wydaje się, że Unia Europejska, którą znamy dzisiaj, to zupełnie inna organizacja niż ta, do której wstępowaliśmy dwie dekady temu. Coraz bardziej przypomina ona Związek Radziecki, tylko zamiast czerwonego, ten komunizm ma barwę zieloną.

 

Pomimo tych trudności, Polska zdołała się znacząco wzbogacić, nie dzięki, a wbrew polityce Unii Europejskiej. Nasz kraj stał się jednym z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie, a Polacy udowodnili, że potrafią radzić sobie nawet w niesprzyjających warunkach. Jednak nadchodzące lata mogą okazać się jeszcze trudniejsze.

 

Forsowana przez Brukselę ideologia "Zielonego Ładu" może doprowadzić do katastrofalnych skutków dla polskiej gospodarki. Astronomiczne ceny prądu, gazu i węgla, a także ruinujące domowników remonty budynków, to tylko początek problemów, z którymi będziemy musieli się zmierzyć. Wszystko to sugeruje, że Unia Europejska, do której wstępowaliśmy, odeszła od swoich pierwotnych założeń i coraz bardziej przybiera totalitarny charakter.

 

Po dwudziestu latach członkostwa w Unii Europejskiej Polska może z dumą patrzeć na swoje osiągnięcia, ale również z troską spoglądać w przyszłość. Stoimy przed kolejnymi wyzwaniami, które będą wymagały od nas determinacji i mądrości. Musimy bronić naszej suwerenności, naszej gospodarki i naszego stylu życia przed coraz bardziej agresywną polityką Brukseli. Tylko w ten sposób będziemy mogli zapewnić dobrobyt i bezpieczeństwo kolejnym pokoleniom Polaków.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pelikan

Że niedźwiedzia bać się , to

Że niedźwiedzia bać się , to wiadomo, ale żeby tak odrazu diabłu pod ogon , no chyba że pomylony został dobrobyt z odbytem, na poziomie stricte semantycznym a nie wonnościowym i nie wolnościowym  chyba raczej.    Diabłu pod ogon? no niech panowie powiedzą. 

Portret użytkownika inzynier magister

to nie chciwość tylko

kolego  ARTUR to nie chciwość tylko szatańskie iluminactwo NWO z loży diabła ordo ab chao to spowodowało, tą nędzę i śmierć ! cywilizacja śmierci może Polakom zaproponować tylko śmierć, co robią poprzez wojny i poprzez śmiercionki, ale i eutanazję oraz mordowanie dzieci nienarodzonych ! Niech nas ochrania Jezus Chrystus !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika inzynier magister

Trzeba prosić istoty

Trzeba prosić istoty niebiańskie te dobre oraz aniołów Boga by nas wspierali w walce z NWO ale i ratowali od diabłów !!! istoty UFO istnieją tak jak aniołowie Boga Jezusa !!! sami zobaczcie !

Na jednym z ufo kongresów podeszła do niego kobieta, spytała czy chciałby usłyszeć jej historię, związaną z tym zjawiskiem. Dolan chętnie się zgodził. Ufolog twierdzi, że kobieta która mu to relacjonowała była dla niego w pełni wiarygodna. Zdarzenie miało miejsce w roku 1965. Piętnastoletnia wówczas dziewczyna była ze swoją matką w katolickim kościele, na katolickiej mszy, miasteczko w którym znajdował się kościół było bardzo małe.

Kobieta relacjonuje, że jak to bywa w małych miasteczkach, wszyscy znali wszystkich, zwłaszcza w kościele wszyscy na mszach wiedzą kto jest kim. Sytuacja wyglądała następująco: siedzieli w tym kościele i w pewnym momencie wchodzi do niego para „ludzi, mężczyzna i kobieta”, wyglądali jak super modele z okładek czasopism, czy hollywood. Jak opisuje to kobieta, byli blond włosi, niebieskoocy, przepiękni, mieli na sobie perfekcyjnie niebieskie ubrania. Można rzec „niebiańskie”, tak bardzo, że dziewczynę zatkało. Richard Dolan zauważa, że jak to młoda dziewczyna, w wieku 15 lat, zwracała uwagę na ubiór, na modę jaka wówczas obowiązywała wiec jej relacja w tym względzie jest pełnowartościowa.

http://argonauta.pl/niebianskie-ufo-istoty-na-katolickiej-mszy-w-roku-1965-raport-ufologa-richarda-dolana/

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ba19

Izraelski F-35 z bombą

Izraelski F-35 z bombą atomową EMP zestrzelony przez Rosję w drodze do Iranu

"

Brzmi to jak fikcyjny scenariusz z thrillera, ale źródłem tego kontrowersyjnego raportu jest znany na całym świecie dziennikarz śledczy i ekspert ds. Azji, znany na arenie międzynarodowej od lat i uważany za bardzo wiarygodnego. Mówi się, że po irańskim ataku odwetowym izraelski gabinet wojenny zdecydował się na natychmiastową, zdecydowaną reakcję, która najprawdopodobniej rozpoczęłaby III wojnę światową. F-35 został wysłany do Iranu z bombą EMP (nuklearną), ale według doniesień został zestrzelony przez rosyjskie myśliwce tuż po przekroczeniu granicy między Jordanią a Syrią."

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2024/05/izraelski-f-35-z-bomba-atomowa-emp-zestrzelony-przez-rosje-w-drodze-do-iranu/

To nie żarty :

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Uwierzycie gdy to się zacznie dziać na prawdę ,kowal kuje podkowę aby podkuć konia , narody kują atomówki aby je użyć

Ile razy użyto broni atomowej?

Od tego czasu użyto ich około 2000 razy, jedynie w ramach testów, przeprowadzanych przez osiem państw (Stany Zjednoczone, Związek Radziecki, Wielka Brytania, Francja, Chińska Republika Ludowa, Indie, Pakistan i Korea Północna).

https://www.google.pl/search?q=ile+bomb+atomowych+zdetonowali+na+ziemi&sca_esv=88efb82a0fd29766&sca_upv=1&hl=pl&source=hp&ei=hh8zZpWHL86Nxc8Plv-wuAk&i...

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika mateusz

Namiestnik wszystko wykona na

Namiestnik wszystko wykona na rozkaz Niemiec. po prostu trzeba się zintegrować przyjąć co Europa zachodnia nam zafunduje. Niemcy wyciągną rękę dalej na wschód Chiny na północny zachód i się zacznie 5, 10, 15.

Portret użytkownika axell69

Od czasu  wstąpienia  Polski

Od czasu  wstąpienia  Polski do uni jewro pejs kiej   w Polsce  powstało    kilka  szpitali   ale za to kilka set  kosciółków  pseudo kato lickich - a wszystko to  ramienia   szydokreacji  nowego nieposządku szfiata  - aby szekle się zgadzały w   szydowskiej sakiewce i nic po za tym  .   Za komuny był  przymus pracy  a chwilke później   głebokie  bezrobocie   ,    po to  by    dobrze wyuczona   dziatwa   poszła  zapierdalać   za gerszowe  pieniądze w krajach    zachoodnich  i to po to były dewaluacje   Polskiego Złotego    by  ta  część emigrantów  miał   jakiś przelicznik   na plus  po  powrocie  do kraju  - to  jest prawdą gdyż ja sam też  tak    zrobiłem   (w  latach  90ych  ubiegło wieku za dzień  pracy w NRF   miałem więcej niż   za  miesiąc pracy w  kraju)     

Wstąpiliśmy do uni   a uni   wybudowali nam    kolosea  do piłki nożnej nikomu niepotrzebne  ale w zamian wybudowali  u nas     autostrady  które  teraz    posłóżą   do   transportu  uzbrojenia na   rubież  wschodnią  w  celu wywołania   wojny  -  cel uświęca środki  i usmierca narody . 

Plan   realizowany  rok za rokiem  , plan który miał się udać   - nie  uda się  gdyż   przetarliśmy   oczy   , masowo odstepujemy  od  ośrodku masowego  kłamstwa  zwanego  kościołem   oraz  przestalismy   "wierzyć " w   dyndrymały  emitowane w płatnej przez nas  telewizorni  

Teraz  możecie też    zauważyć     takie proste sprawy , proste bo ta  strona jest też  dla prostych , po za wyjątkami,   że  taki  cep jak Inschtalator    czy też  jego sobowtór 777   lub  kutas Ba    siedzą tu    by wprowadzać   ludzi w stan   osłupienia  i  zdumienia     że ktoś chce    zniszczyć  kościół   pustynno rzymski   a fakty są takie ze ten kościół  niszczy NAS  do spóły z  szydowskim planem . Mimo ze to widać "gołym "okiem    nie każdy  moze  zauważyć  to co się dzieje   teraz i na przestrzeni wieków .  Wróg to  wróg   i zawsze nazywa sam siebie  zbawcą i nadzieją 

 

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika syriues

Ilu rodakow wyparowało z

Ilu rodakow wyparowało z kraju ,to tylko wiedzą rzady.Taki plan,lekcją odrobiona,a temat wciąż ten sam.Polacy są traktowani jak bydło, raz z tej ,raz z tamtej,lub w obie strony. Tego Unia wam nie powie,ale ja wam powiem,trafiliśmy do niewoli.

W tamtym czasie miałem 20 pare lat i wiecie co?Jak najszybciej chciałem z tego kraju wyjechać z perspektywą jak zawsze zarobkową, ale nawet i to się nie ziściło. Każdy kraj ,jak się nie ma korzeni,chaty,działki, jest ostoją niewolnictwa.Taka jest unia.A teraz wisienka na torcie.

Unia wcale nie broni interesow państw,ale bankow i ich ,założycieli.Dlatego szczodrze obdarowuja pieniędzmi cudzoziemców innych religii.Dążą do podziałów  miedzyludzkich.A kto rozdziela,a nie łączy nie może wejść tam gdzie duchową metamorfoza.

Więc wal się Unio i się ode mnie odp

 

Portret użytkownika ARTUR

Po 20 latach w Unii nic się

Po 20 latach w Unii nic się nie zmieniło na lepsze ale na gorsze , cały świat , nawet Korea Północna i Niger , rozwinęły się w tempie zastraszającym a my pozostaliśmy skansenem świata z sankcjami nałożonymi przez inne wysoko rozwinięte kraje . Jedyną rzeczą która się zmieniła to większe ogłupienie ludzi którzy jak lemingi siedzą na skraju przepaści i czekają jak pierwszy skoczy aby do niego dołączyć . Mam czyste sumienie bo nawoływałem do sprzeciwu i sam też głosowałem przeciw Unii ale nie jest ważne ile osób i jak głosuje ale kto liczy głosy i oblicza frekwencję  , Europa w kryzysie potrzebowała rynków zbytu na towary których nie można było sprzedać a jedynie przyłączenie Polski do Unii i zniszczenie naszego przemysłu mogło ten problem rozwiązać tak jak obecnie przyłączenie Polski to strefy euro od stycznia 2025 r.

Portret użytkownika Endymion

Wmawaiją nam, że bez

Wmawaiją nam, że bez Jewrounni nie zbudowalibyśmy dróg, ale jakoś nie pokazują, że taka Białoruś buduje bez pomocy.

Każa nam myśleć, że taki Iran, czy Kazachstan to bieda i zacofanie, a tylko w Jwerounii jest wolnośc, dobrobyt, szczęście i demokracja.

Z okazji tego 20-lecia nasłuchałem się różnorakich wywiadów, starających się uwypuklić zalety bycia w Jewrounii.

Jeden był naprawdę dobry, jak gość z jakimiś tytułami naukowymi zapytany przez redaktora o zalety dla jego życia bycia czlonkiem społeczności jewrounijnej zaczął mówić o wadach, które na szczęście do końca go ine dotykają.. rozwalił narrację dziennikurewce.

Drugi był bardzo poczający ponieważ dowiedziałem się, że jeśli pojadę na polowanie na słonie do kraju, w którym nie ma ambasady Polski, to każda ambasada kraju członkowskiego znajdujjąca się na danym terenie ma obowiązek udzielić mi wszelkiej pomocy. Już wiem co mi dobrego daje Jeewrounia. Patrząc na biedę i drożyznę w koło, wyciągam glopus, zakręcam nim i wybieram palcem na chybił trafił państwo, gdzie pojadę i bedę miał ochronę biurwokratyczną przed Zulusami, czy tam innymi Ludojadami, a nawet przed miejscową strażą parkową, co nie pozwala polować na słonie..

Moim skromnym zdaniem największy efekt, to coraz większe rozwarstwienie społeczne. Wszyscy zrzucamy się na lenno do Brukseli, a spowrotem wraca część tych pieniędzy do kieszeni nielicznych. Najlepsze grszefty robi się na parterstwie prywatno publicznym, tam się jawnie prywatyzuje zyski, a uspołecznie straty. 

Taki Obajtek, wyprowadził 1,5mld złotych z Orlenu i zakupił dom w Turcji gdzie się wyprowadził. W Polsce prokurwatura nawet nie pomyślała aby nadać mu status świadka w tej sprawie z zakazem opuszczania kraju! 6 rano wlot kryminalnych, gleba i kajdanki, 48 na dołku, potem areszt do dyspozycji prokurwatory, tak mogą bezkarnie 1-2lat trzymać człowieka bez wyroku. Dlaczego tego nie zrobili?????????????????? W Polskim systemie karnym, można kogoś do 2 lat trzymać bezkarnie w areszcie i znam wielu takich, co to przesiedzieli, a potem byli uniewinnieni i nawet słowa przepraszam nie usłyszeli. Z tego co wiem, to łaska prezydencka nie sięga do aesztu śledczego, może tylko ułaskawić po prawomocnym wyroku.

Żyjemy w tak dziwnym kraju, że burmistrz Wrześnii mający zarzuty prokuratorskie mógł kandydować, zdobył ponownie stanowisko, ale nie może pełnić funkcji. Będzie pobierał pensje lecz jego robotę będzie robił zatępca.. rozumiecie, w jakim kraju przyszło nam żyć?

 

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj