2018 był najgorętszym rokiem we Włoszech od ponad 200 lat

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Tegoroczne lato w Europie było wyjątkowo upalne. Jednak dla Włoch, rok 2018 był najgorętszy od ponad 200 lat, o czym poinformował Instytut Nauki o Atmosferze i Klimacie ISAC-CNR z Bolonii.

 

Według stanu na dzień 30 września, rok 2018 był najgorętszy w całej historii pomiarów, czyli dokładnie od 1800 roku. Temperatura była jak dotąd wyższa od średniej rocznej o 1,53 stopnia Celsjusza, lecz na precyzyjniejsze dane trzeba zaczekać, aż rok 2018 dobiegnie końca.

 

Co więcej, jak donosi włoski ISAC-CNR, tegoroczny kwiecień był najgorętszym kwietniem w historii pomiarów, a tegoroczny styczeń był drugim najgorętszym styczniem. Oznacza to, że Włochy muszą się przystosować do zmian klimatycznych, które wpłyną między innymi na rolnictwo.

W 2018 roku, Europa zmagała się z bezprecedensowymi upałami. Wysokie temperatury podsycały pożary lasów w Niemczech, Szwecji i Wielkiej Brytanii, a w wielu krajach europejskich, zagrożenie pożarem było na wysokim poziomie. W niektórych lokalizacjach pobite zostały rekordy temperatur.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ted

Pewnie wszyscy zauważyli, że

Pewnie wszyscy zauważyli, że odczucie żaru ( mierzalne termometrem ) jest przy białym niebie - po rozpyleniu nad głowami z samolotów warstwy - dającej efekt pokrywki na garnku. I tak mamy lokane/globalne oci/e/pi/l/enie.

Portret użytkownika inzynier magister

nałukofcy NWO jużzacierają

nałukofcy NWO od Agendy 2030 już zacierają ręce, będzie wielka grabież idiotów z rządów i niewolników z ich państw takich jak Polska zwłaszcza bo mamy pełno węgla ! "Prawnicy od dawna planowali wykorzystać opublikowany w poniedziałek raport ONZ w sprawie klimatu, aby nadać odpowiednią wagę pozwom składanym przeciwko władzom za brak działań w walce z rzekomym ocieplaniem klimatu. Istnieje już spora grupa kancelarii prawnych specjalizujących się w „sprawiedliwości klimatycznej”. Prowadzone przez nie sprawy mają wymusić szybszą transformację społeczno-ekonomiczną świata.Opublikowany w poniedziałek raport ONZ na temat globalnego ocieplenia – jak podaje portal climatechangenews.com – wzmocni, wedle ekspertów, wagę procesów w sprawie klimatu oraz pozycję domagających się zadośćuczynienia za „bezczynność rządu”.Raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) wezwał do gruntownej transformacji energetycznej świata i całkowitego odejścia od paliw kopalnych do roku 2050, by nie dopuścić do podniesienia się temperatury na Ziemi o 1,5 stopnia Celsjusza. W porozumieniu klimatycznym podpisanym w 2015 roku w Paryżu jest mowa o 2 stopniach Celsjusza.Raport IPCC ma być „podstawą naukową” dla rozmów prowadzonych w grudniu w Katowicach. Szczyt klimatyczny COP24 ma za zadanie wypracować „mapę drogową” dla szybszego wdrożenia porozumienia klimatycznego z 2015 roku. Co więcej, jego uczestnicy, zwłaszcza z UE, mieliby przyjąć jeszcze poważniejsze zobowiązania niż te wynegocjowane w umowie paryskiej, szybciej odchodząc od węgla.: http://www.pch24.pl/oni-moga-zarobic-na-ociepleniu-klimatu--kancelarie-prawne-otrzymaly-potezny-orez,63349,i.html#ixzz5TVT8NjnT

17 punktów Agenda 2030  Czym ona jest dla ludzkości

https://www.youtube.com/watch?v=L6exmnX2ADE

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj