Australia doświadczyła najgorętszego dnia w historii tego kraju

Kategorie: 

Źródło: BOM

Ostatni wtorek, 17 grudnia 2019 roku okazał się najgorętszym dniem w historii Australii. Średnia temperatura w tym kraju osiągnęła aż 40,9 stopni Celsjusza. To aż 0,6 stopnia powyżej poprzedniego rekordu.

 

Wcześniejszy rekord został zarejestrowany 7 stycznia 2013 roku. Wtedy średnia temperatura wyniosła 40,3 stopnia Celsjusza. Długo wydawało się, że to absolutny rekord, aż do wczoraj.

 

Australijscy meteorolodzy potwierdzili wystąpienie rekordu średniej temperatury w tym kraju. Na dodatek stwierdzili, że w najbliższych dniach należy oczekiwać dalszego wzrostu temperatury. W związku z tym wzrasta również zagrożenie pożarowe co jest bardzo złą wiadomością dla kraju zmagającego się z gigantycznymi pożarami buszu.

 

Oprócz pożarów, Australia zmaga się też z poważną suszą. Obecne rekordowe upały na antypodach są zatem podwójnie niebezpieczne. Może się też okazać, że już za kilka dni zostaną pobite kolejne rekordy.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika euklides

To zaiste ciekawe, że nie

To zaiste ciekawe, że nie pobito rekordu w poszczególnych miejscach, ale pobito średnią. Jakie znowu manipulace stosują politnaukowcy? Znowu wyrugowali stacje pomiarowe, które im nie pasowały, tak jak ostatnio?

Portret użytkownika szach900

Żadna epoka lodowcowa nie

Żadna epoka lodowcowa nie idzie ani nie ma ocieplenia. Po pierwsze w Polsce też były takie grudniowe ciepłe dni, wystarczy spojerzeć wstecz albo popytać się rodziców swoich.

Po drugie. W Rosjii jest -50 i to jest normalne. Ludzie jak myślą ,ze jest najgorętszy dzień to od razu jest sensacja. Dzisiaj jest tyle informacji w internecie ,ze człowiek głupieje od tych rekorodków, a od kiedy notuje się rekordy ?

Portret użytkownika Iza

Ale tę mapkę wzięliście z d..

Ale tę mapkę wzięliście z d...y. W tropikach ujemna temperatura? Serio? Spędziłam na północnym wschodzie parę lat i nigdy temp. nie spadła poniżej 13 stopni na plusie. Kompromitujecie się taką mapą. Prawdopodobnie to mapa opadów a skala temperatury.

Skomentuj