Rekordowe upały na Bliskim Wschodzie - w Kuwejcie zmierzono aż 54C

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na całym Bliskim Wschodzie trwają rekordowe upały. Gorąco osiąga tam wciąż nowe poziomy. Temperatura w Kuwejcie osiągnęła poziom aż 54 stopni Celsjusza, a to niewiele mniej niż absolutny rekord ciepła z Doliny Śmierci w Kalifornii.

 

Ekstremalna temperatura została zmierzona w Kuwejcie 21 lipca. Dokonała tego stacja meteo z Mitribah, znajdująca się w północno zachodniej części kraju. Temperatura wyniosła wtedy 54 stopnie Celsjusza, a to tylko 2,7 stopnia mniej niż absolutny rekord temperatury na Ziemi zmierzony 10 lipca 1913 roku w Death Valley w Kalifornii wynoszący 56,7°C.

 

Aktualna bliskowschodnia fala upałów może spowodować, że i ten rekord zostanie pobity. Stacja meteo lotniska w Basrze w Iraku zarejestrowała najpierw ekstremalnie wysoką temperaturę 50,8 stopni, a potem było tylko cieplej aż w dniu 21 lipca, zarejestrowano tam 53,9 stopni Celsjusza łamiąc wszystkie wcześniejsze rekordy. Należy zaznaczyć, że ta stacja pogodowa nie znajduje się w niezamieszkałym miejscu tylko na międzynarodowym lotnisku.

Wiele wskazuje na to, że trwająca obecnie fala upałów na Bliskim Wschodzie ma związek z zamieszaniem jakie powstało w atmosferze na skutek meandrowania niektórych prądów strumieniowych. Wynikiem tego jest powstanie mas wysokiego ciśnienia utrzymującego upały tak długo jak długo przetrwa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rafal97kx

Rząd USA ponoć posiada na

Rząd USA ponoć posiada na własność ok. 6000 patentów Tesli np. o wykorzystwaniu ,przetwrzaniu, przesyłaniu i wytwarzaniu wolnnej energii .Patenty irozwiązania w dziedzinie inżynierii klimatycznej czy tzw. promienie śmierci. Oraz  rząd posiada i wykorzystuje pojazdy antygrawitacyjne. Być może te rozwiązania są w rękach masonerii , tzw. iluminatów i ludzi o złych zamiarach w stosunku do ludzkości.

Portret użytkownika Rafal97kx

Po pierwsze kto zagwarantuje

Po pierwsze kto zagwarantuje że rada starców nie zdobędzie władzy absolutnej i wykorzysta ją do swich celów 2 Nie wiadomo jakie dokładni technologie są utajnione przed społeczeństwem. Nikt nie jest wstanie zapewnić nieśmiertelnośći przynajmniej człowiek nie posiada tej tajemnicy i prawdopodobnie nigdy nie posiądzie 3 Nie wiem jak można zupełnie kontolować moralność i kulturę osobistą człowieka 4 Wśród pomysłów Tesli były prawdopodobnie pozyskiwanie nieskończonych ilości energii z powietrza i przesyłanie jej w dowolnych ilościach i w dowolne miejsce lecz nie wiadomo czy wdrożenie tych technologi zajmie dekade , dwie dekady ,kilka wieków czy np. tysiąclecie. Serio przewidziałeś że to już za 27 lat ? Skoro twój pomysł na nowy wspaniały ustrój państwa i społeczeństwa są tak dobre to czy planujecie podjąć walkę o zmiany również w ramach demokratycznych wyborów. Na pewno tak partia archekratyczna zdobyła by duże poparcie. Gdy przez nowe technologie i innowacyjne rozwiązania zrezygnuje się z masowego  stosownia substancji chemicznych i sztucznych przy produkcji rolniczej i przemysłowej , a środki transportu i pozyskiwania energii będą bez emisyjne długość życia można wydłużyć do 300 ,500 lub 900 lat lecz nieśmiertelność raczej nigdy nie będzie możliwa.

Portret użytkownika Angelus

Na portalach dla ludzi o

Na portalach dla ludzi o otwartych umysłach, ortografia ma znaczenie dla osób o bardzo niskim ilorazie inteligencji.

Wynika to ze zbyt skomplikowanej dla tych matołów problematyki wydarzeń, której owe ograniczone móżdżki nie są w stanie przekonwertować na myślenie...

Portret użytkownika Mojeimię44

Pomyslcie sobie ile

Pomyslcie sobie ile archetypow jest nam potrzebnych do naprawienia tego calego zniszczenia na ziemi. Jak sie skonczy haos to dopiero bedzie na tym majatek zbic. Ludzie beda chcieli czystego powietrza, sredniej unormowanej temperatury na swiecie. To wszystko moze byc made in polska. Mamy takich madrych naukowcow bez kasy, samoukow zdolnych, hobbystow, myslicieli. Zrobmy w koncu sobie raj na ziemi. Slowianskiej ziemi. Niech powstanie wielka archekracja. Zlota era archekratow. Swiat z innymi wymiarami. A co bedzie naszym pieniadzem?  Zlotowka. Zlota moneta. Tak jak na poczatku tak na koncu. Jeszcze tylko 27 lat. Do pracy aniolki do pracy.

Skomentuj