Stan Queensland w Australii walczy z katastrofalnymi pożarami

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W północno-wschodnim stanie Queensland trwa walka z żywiołem. Strażacy próbują ugasić ponad 110 pożarów, które poważnie zagrażają tamtejszemu społeczeństwu. Władze stanowe twierdzą, że region jeszcze nigdy nie doświadczył takich pożarów.

 

Kryzys zaczął się w sobotę 24 listopada. Ekstremalnie wysokie temperatury i bardzo niska wilgotność powietrza przyczyniły się do wybuchu licznych pożarów na wschodzie i na północy Queensland. W ciągu tygodnia wystąpiło aż 200 pożarów, a niemal połowa z nich już została ugaszona.

 

Ogień doszczętnie spalił i uszkodził kilkanaście domów. Władze ewakuowały tysiące ludzi, lecz nie ma żadnych doniesień o ofiarach śmiertelnych. 29 listopada, premier Queensland Annastacia Palaszczuk stwierdziła, że stan jeszcze nigdy w swojej historii nie zmagał się z takimi warunkami.

Sytuacja uległa jak dotąd niewielkiej poprawie – strażacy kontrolują ogień i gaszą pożary jeden po drugim, ale zagrożenie wciąż jest bardzo wysokie. Warunki meteorologiczne są bardzo niekorzystne, a upały będą utrzymywać się jeszcze przez co najmniej kilka dni.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Justyna

Mieszkam w zachodnio

Mieszkam w zachodnio-północnym Queensland, mamy wczesne lato, dzień trwa od 5 rano do 18 wieczorem, jakby kto pytał. Wink A pożary, cóż... są co roku. Na przemian z powodziami i cyklonami. Życie w raju to nie je bajka.

Portret użytkownika SędziaDredd

Jeśli Australia jest tam na

Jeśli Australia jest tam na dole kuli ziemskiej która się obraca to tam jest mniejszy obwód więc tam dzień i noc powinna być szybsza lub odwrotnie bo już pogubiłem się. Wogóle pod innym kątem słońce powinno świecić a księżyc powinien być albo niewidoczny albo innych rozmiarów