Stan Queensland w Australii walczy z katastrofalnymi pożarami

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W północno-wschodnim stanie Queensland trwa walka z żywiołem. Strażacy próbują ugasić ponad 110 pożarów, które poważnie zagrażają tamtejszemu społeczeństwu. Władze stanowe twierdzą, że region jeszcze nigdy nie doświadczył takich pożarów.

 

Kryzys zaczął się w sobotę 24 listopada. Ekstremalnie wysokie temperatury i bardzo niska wilgotność powietrza przyczyniły się do wybuchu licznych pożarów na wschodzie i na północy Queensland. W ciągu tygodnia wystąpiło aż 200 pożarów, a niemal połowa z nich już została ugaszona.

 

Ogień doszczętnie spalił i uszkodził kilkanaście domów. Władze ewakuowały tysiące ludzi, lecz nie ma żadnych doniesień o ofiarach śmiertelnych. 29 listopada, premier Queensland Annastacia Palaszczuk stwierdziła, że stan jeszcze nigdy w swojej historii nie zmagał się z takimi warunkami.

Sytuacja uległa jak dotąd niewielkiej poprawie – strażacy kontrolują ogień i gaszą pożary jeden po drugim, ale zagrożenie wciąż jest bardzo wysokie. Warunki meteorologiczne są bardzo niekorzystne, a upały będą utrzymywać się jeszcze przez co najmniej kilka dni.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika SędziaDredd

Jeśli Australia jest tam na

Jeśli Australia jest tam na dole kuli ziemskiej która się obraca to tam jest mniejszy obwód więc tam dzień i noc powinna być szybsza lub odwrotnie bo już pogubiłem się. Wogóle pod innym kątem słońce powinno świecić a księżyc powinien być albo niewidoczny albo innych rozmiarów 

Skomentuj