Ekstremalne upały w Australii. Z nieba spadają ugotowane nietoperze!

Kategorie: 

Źródło: Help Save the Wildlife and Bushlands in Campbelltown/Facebook

Zmiany klimatyczne są wciąż tematem dyskusji, w której nie każdy chce w nie wierzyć. Jednak 2018 rok przyniósł ze sobą takie zjawiska, których nie sposób ignorować. Stany Zjednoczone opanował nieprawdopodobny mróz – zamarza wodospad Niagara, na plaże zostają wyrzucane zamarznięte rekiny, a z drzew na Florydzie spadają iguany. W tym samym czasie Australia doświadcza ogromnej fali upałów, na tyle ekstremalnej, że z nieba spadają ugotowane nietoperze.

 

Rekordowe upały opanowały zachodnią część Nowej Południowej Walii, co nie tylko uprzykrza życie ludziom, ale także ma niszczycielski wpływ na lokalną przyrodę. Dotknęło to między innymi nietoperze, które w wyniku ekstremalnych temperatur, setkami gotują się żywcem.

W miejscowości Campbelltown temperatura osiągnęła już 44,2°C, a w miastach takich jak Parramatta i penrith nawet 47,3°C – topi się tam asfalt na drogach. Wielu pracowników ochrony przyrody przeprowadza zmasowaną akcję zbierania nietoperzy, pojąc je i szukając dla nich schronienia przed palącym upałem.

„To okropny widok. Setki martwych nietoperzy leży na ziemi, a inne nadal umierają na drzewach” – powiedziała Cate Ryan, wolontariuszka z St Helens Park w wywiadzie dla Daily Telepgraph Australia – „Nigdy wcześniej nie widziałam czegoś podobnego”.

Znaczna większość nietoperzy, które zdechły z powodu gorąca, były bardzo młode. Wstępnie szacuje się, że zginęły setki, a może nawet tysiące zwierząt. Choć skutki upału szokują lokalną społeczność oraz Internautów to wiele wskazuje na to, że powinniśmy zacząć przyzwyczajać się do tego typu zdarzeń.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.7 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Taki

DLACZEGO nikt nie mowi o

DLACZEGO nikt nie mowi o kopalnii...Krupinski...gdzie posiadamy Zlorza wegla ktore starcza na 100 Lat dla calej zachodniej Europy  !!!!!

Jest Nowa metoda zgazowania wegla pod Ziemia bez Smogu i Syfu ktory lata w powietrzu.

Nasi durni Politycy to kupione....Ku.......wy....chca nas zamienic na mniejszosci..Niemiecka,Zydowska i Ukrainska..wszystkie Te mniejszosci organizuja sie w partie Polityczne zeby w nastepnych Wyborach wybrac...Swoich...a nasz Rzad nic nie Robi..?????

Fundacja Batorego robi i finansuje Pucze Opozycji....Rzad nie robi ...NIC !!!!!!

do Kur** nedzy....czy ten PiS to znowu ukryty Kon Trojanski..zeby nas wykonczyc ????

Portret użytkownika Blawatek

Ignorancja nafaszerowana

Ignorancja nafaszerowana neomakrsizmem sprawia, że słowa tracą pierwotne znaczenie. Szkoda mi takich ludzi.

Zdycha, pada zwierzę, a umiera, odchodzi człowiek, choć efekt ten sam.

Tolerancja także zmienia swoją semantykę przez neomakrsizm.

Portret użytkownika inzynier magister

Zmiany klimatyczne

Zmiany klimatyczne sąpowodowane przez Ziemię i działalność Słońca oraz wulkanów, same spaliny człowieka i inne pierdnięcia zwierząt nie mają tu żadnego znaczenia ! Niestety Polacy znowu zostaną okradzeni w biały dzień ! Już o to siępostarał nowy pionek ! "Rząd premiera Morawieckiego spieszy się z projektami ustaw klimatycznych, bardzo kosztownych dla społeczeństwa, które jeśli zostaną uchwalone i podpisane przez prezydenta, zasadniczo zmienią nasz kraj. Spośród 37 państw uczestniczących w protokole z Kioto, tylko 7 ratyfikowało poprawkę z Doha. Uznając jej ogromne konsekwencje ekonomiczne oraz fakt, że redukcja gazów cieplarnianych nakreślona w protokole z Kioto miałyby niewielki lub żaden wpływ na prognozowane ocieplenie, Stany Zjednoczone nigdy nie ratyfikowały protokołu z Kioto.": http://www.pch24.pl/rzad-spieszy-sie-z-ustawami-klimatycznymi--zaplaca-podatnicy,57444,i.html#ixzz53mQjxtSK

to jest herezja - nie ma nic wspólnego z nauką ani rzeczywistością - a pod szczytnymi sloganami kryją się interesy, które zmuszają nas do uczestnictwa w tym "cyrku" poprzez aparat państwa bo dobrowolnie nikt na to by nie poszedł...tylko dlaczego nasz rząd chce w tym uczestniczyć? NWO pełną parą. Morawiecki gwarantem przyspieszenia wprowadzania agendy ONZ w Polsce. A ja na nich głosowałem. Dałem się nabrać na gadki o patriotyzmie... Nadzieja już tylko w modlitwie. Musimy zaufać Chrystusowi inaczej będzie z nami cienko !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika EkrudyDref

Inzynierze, po prostu nie ma

Inzynierze, po prostu nie ma na kogo głosować. Wybieramy tzw. mniejsze zło a nie lepsze dobro - to nasze nieszczęście. Nawet nie możemy się oficjalnie dowiedzieć jakiej są narodowości kandydaci, gdyż byłoby podejrzenie o antysemityzm. Polacy zostali niemal całkowicie zmanipulowani przez obce media, jesteśmy robolami dla Panów tego Świata. No i sieją nam regularnie nad głowami chemtrails.

--------
Howgh!

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Duda to szczur 1972 tak jak

Duda to szczur 1972 tak jak Maciorewicz z 1948. (zob. zodiak chiński) Nie mogli się dogadać to oczywiste bo szczury to indywidualiści do tego są inteligentne i przebiegłe bestie, zawsze dobrze życiowo urządzone i na stanowiskach. Mają też często świra - co widać po panu M. Niestety wszystkie spiski na tym świecie wymyśliły (albo odkryły) właśnie szczury bo lubią straszyć.

Portret użytkownika drako_tr

Dziadziuś...ja jestem szczur,

Dziadziuś...ja jestem szczur, i nie jestem ani dobrze ustawiony, ani na "stanowisku", żaden ze mnie spiskowiec, straszydło czy świr...zgadzam się co do inteligencji, indywidualności, przebiegłości ...dodam jeszcze niemożliwość całkowitego "wytępienia" i niezawodną intuicję Biggrin

Strony

Skomentuj