Maski ochronne stały się nowym zagrożeniem dla środowiska

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Od czasu wprowadzenia kwarantanny COVID-19, która spowolniła wszelką działalność człowieka, jakość powietrza poprawiła się w wielu krajach na świecie, a rzeki i jeziora stały się zauważalnie czystsze. Jednak prognozy pesymistów zaczynają się sprawdzać. Ekologiczne „wytchnienie” nie trwało długo.

 

W ponad siedemdziesięciu krajach na całym świecie stosowanie wyposażenia ochronnego zostało uznane za obowiązkowe. Teraz coraz bardziej na ulicach widać porzucone maski i gumowe rękawiczki. Według ekspertów te maski wykonane z materiałów syntetycznych stanowią szczególne zagrożenie dla zwierząt morskich, które traktują je, jako jedzenie.

 

Ponad sto tysięcy ssaków morskich i ptaków umiera co roku na świecie z powodu zanieczyszczenia oceanu plastikiem. Istnieją obawy, że liczba ta może wzrosnąć po uwolnieniu nowych odpadów do środowiska.

 

Środki zaradcze nie tylko zanieczyszczają środowisko, ale mogą również stać się nowym źródłem infekcji koronawirusem. Jednorazowe maski i rękawiczki można poddać recyklingowi w celu wytworzenia nowych surowców, ale ponieważ są one odpadami medycznymi, nie można ich usunąć w zwykły sposób. Mieszanie ich z resztą śmieci może prowadzić do nowych niebezpiecznych infekcji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Jakie tam zagrożenie ...

Jakie tam zagrożenie ... Każdego dnia w Polsce umiera zwykle ~1200 osób z powodu przeróżnych chorób (nowotwory itp. przewlekłe schorzenia) DZIENNIE ! A tu przez trzy (!) miesiące na jakiegos tam wirusa umarło na "covid-19" -- 996 osób .. Czy to jest epidemia ?? Chyba GŁUPOTY ! Maseczki ,szmatki czy inne tam rękawiczki nie są bardziej "skażone" niż klamka w drzwiach której dotykają masy by wejść do sklepu . A poza tym wystarczy nie rzucać śmieci pod nogi i problemu nie byłoby wcale , tyle że BYDŁO ma to gdzieś co dowodzi ,że rasie ludzkiej wciąż bliżej do małp w lesie niż do cywilizowanych humanoidów (małpa jak zje banana to rzuca skórkę na glebę tyle ,że ona jest biodegradowalna i zamienia się w nawóz w przeciwieństwie do śmieci porzucanych przez "ludzi").

Portret użytkownika Takitam

W Polsce maseczki będą

W Polsce maseczki będą obowiązywać do czasu zbycia wszystkich zapasów magazynowych w firmie braciszka pewnego ministra. W końcu nie można dopuścić do marnotrawstwa. A że śmietniska są zawalone maseczkami? - to już niech się o to martwi  inny Pan Minister, to problem innego resortu. Pisze się o problemie maseczek na śmietniskach, ale nic się nie pisze o innym - prawdziwym problemie: tysiącach ton worków plastikowych zawalających śmietniska po wprowadzeniu jakże ekologicznej selekcji odpadów komunalnych w gospodarstwach domowych. 

Portret użytkownika euklides

Ja nie wiem, gdzie ludzie

Ja nie wiem, gdzie ludzie mają problem. Skoro popisowcy tak bardzo chcą wysokich podatków to opodatkować Szumowinę, Morawieckiego, Sorosa, krótkiego Imperatora i całą tą zgraję, także powoców, sldowców i resztę koryta. Specjalny podatek od koryta rozwiązałby większość problemów finansowych tego kraju.

Portret użytkownika tomasz26

nie pozostaje nic więcej

nie pozostaje nic więcej tylko nałożyć obciążenia za koszty społecznej pandemi głupoty wszelkich kolporterów i piewów   od noszenia masek  ..zarządzać chorendalnych odszkodowań za utratę dobrego imienia i wizerunku  sprytni adwokaci powinni pisać już zbiorowe  pozwy przeciwko piramidalnej kaście

Portret użytkownika MiamiVibe

To że rzeczywistość się

To że rzeczywistość się zmienia i stary system zdycha jest faktem. Ale mi też nie pasują z filmiku Joela te nazwy typu United News coś tam, bo wygląda to tak, że na miejsce starych koncernów powstają nowe i ten UN ma być globalnym źródłem informacji, co jeszcze bardziej mnie niepokoi... no ale zobaczymy.

Skomentuj