Niepokojący wpływ COVID-19 na ludzkie mózgi

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Kiedy na początku 2020 roku świat po raz pierwszy zetknął się z nowym wirusem SARS-CoV-2, większość skupiła się na jego bezpośrednim wpływie na układ oddechowy. Wszak to od tego, jak dobrze nasze płuca radzą sobie z infekcją, zależało przetrwanie. Wkrótce jednak zaczęto zauważać, że Covid-19 atakuje nie tylko płuca. Coraz częściej na pierwszy plan wysuwały się objawy neurologiczne - utrata smaku i zapachu, nieostrość myśli, a nawet udary. Wszystko wskazywało na to, że wirus ma silny wpływ na nasz układ nerwowy.

 

 

Szpital badawczy NYU Langone Health w Nowym Jorku rozpoczął zbieranie danych na temat problemów neurologicznych związanych z Covid-19, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób wirus wpływa na mózg. Naukowcy szybko odkryli, że u osób, które przeżyły Covid-19, mogą wystąpić długoterminowe problemy, takie jak pogorszenie funkcji poznawczych, zmiany w wielkości i strukturze mózgu, depresja, utrata pamięci, a nawet demencja.

 

Szczególnie niepokojące jest zapalenie mózgu. Dr Avindra Nath, dyrektor kliniczny National Institute of Neurological Disorders and Stroke (NINDS), podkreśla, że podczas badania mózgów pacjentów, którzy zmarli na Covid-19, stwierdzono znaczne uszkodzenia naczyń krwionośnych pokrytych przeciwciałami. To dowód na to, że układ odpornościowy nie działa prawidłowo w odpowiedzi na wirusa, atakując własne naczynia krwionośne i wywołując stan zapalny w mózgu. Zapalenie to może być przyczyną długotrwałych objawów neurologicznych, takich jak mgła mózgowa i utrata pamięci.

 

Związek między Covid-19 a zapaleniem mózgu potwierdzają również inne badania. Dr Lara Jehi z Cleveland Clinic odnalazła oznaki nieprawidłowego stanu zapalnego u osób z przewlekłymi bólami głowy po chorobie. Jej badania pokazały, że obszary zapalenia i uszkodzenia naczyń krwionośnych pokrywają się u osób z Covid-19 i chorobą Alzheimera, co wskazuje na możliwy związek tych stanów.

 

Naukowcy cały czas poszukują odpowiedzi na pytanie, jak dokładnie SARS-CoV-2 wpływa na mózg. Choć wiele wskazuje na to, że kluczową rolę odgrywa tutaj zapalenie, nie wyklucza się bezpośredniego wpływu wirusa na układ nerwowy. Jak podkreśla Dr Sharon Meuropol, dyrektor programowa w NYU Langone Health, najważniejsze teraz jest zrozumienie, co dzieje się w mózgach pacjentów z Covid-19 i jak można odwrócić uszkodzenia. To klucz do opracowania skutecznych metod leczenia, które zapobiegną długotrwałym problemom neurologicznym u osób, które przeżyły Covid-19.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Vastu

To zdumiewające, że autor

To zdumiewające, że autor artykułu wypisuje takie bzdury. Przez takie artykuły tracicie wiarygodność.  Sam wirus nie stanowił większego zagrożenia. To przyjęcie eliksiru, bądż jak kto woli koktajlu jest i będzie przyczyną  problemów dla biorców.  A mówiło się i prosiło.

Każdy dokonał wyboru, który miał. 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ARTUR

Przechodziłaś to co wielu

Przechodziłaś to co wielu Polaków przeszło w ramach eksperymentu od stycznia do maja 2018 r których wielu zmarło , przepisywano wtedy Sumamed który jest stosowany też obecnie  , gdybyś miała C19 to byś zmarła w ciągu paru godzin a przy stężonym natychmiast . C19 to środek bojowy wyprodukowany w Chinach z udziałem USA , testy na ludziach odbyły się w więzieniach chińskich . C19 mógł zmutować rozliczne bakterie które działają na nas ciągle powodując kaszel , zaflegmienie oskrzeli i stan zapalny zatok .

Portret użytkownika Medium

Nie wkurzaj mnie ARTUR! Mam

Nie wkurzaj mnie ARTUR! Mam badanie krwi na antygeny anty-SARS-Cov-2!

przepisywano wtedy Sumamed

Mnie nic nie przepisano, bo chyba nawet nie zgłosiłam się na teleporadę. Akcja choroby była błyskawiczna.

Córka mi doniosła preparat ziołowy z ruszczyka kolczastego i diosminy, po objawach szłam. Miałam środki odflegmiające i wykrztuśne Flegaminę i SAL EMS. Piłam sól emską 2 razy dziennie w chorobie, a po chorobie codziennie rano przez rok. Później raz, dwa razy w tygodniu.

C19 to środek bojowy wyprodukowany w Chinach z udziałem USA 

Możliwe, wysoce prawdopodobne. Niemniej jakieś antyciała po kontakcie z tym środkiem organizm produkuje. Możliwe że wrzucane tu zdjęcie z cysterną kolejową podpisaną Covid-19 nie było głupim żartem.

 

P.S. W końcu to, co wywołuje chorobę Covid-19 to wytwór koronawirusa, tzw. białko kolca S1, wiec może da się takie białko masowo wyprodukować in vitro, chemicznie?

Portret użytkownika ARTUR

Czy gdyby badano krew na

Czy gdyby badano krew na antygeny o nazwie FIAT 126P to by znaczyło że nie możesz jeżdzić " maluchem " . To co badają i nazwa a to do czego służy wynik i w jakim celu jest analizowany dla danej populacji to jedynie informacje dla wtajemniczonych morderców i nie ma nic wspólnego z leczeniem ale zabijaniem .

Portret użytkownika wiktor wektor

Oczywiście że to fotomontarz

Oczywiście że to fotomontarz jakiegoś idioty. Bo to zwykła cysterna paliwowa a nie na jakieś tam wirusy. Naprawdę myślisz, że jak ktoś gdzieś, komuś miałby coś takiego transportować koleją (???) to by na zbiorniku prawdę napisał - żeby wszyscy dookoła widzieli ??? A potem co... mieliby to na bocznicy motopompą do samolotów z napisem "C19" przepompowywać, żeby latać nad miastami i rozpylać po ludziach ? Kurde ludzie... miejcie rozum zamiast trocin. ARTUR też odleciał do krainy spiskowych fantazji.

Strony

Skomentuj