W Belgii kot domowy został zarażony koronawirusem

Kategorie: 

Źródło: tg

Belgijscy urzędnicy ds. zdrowia zgłosili pierwszą infekcję SARS-CoV-2 u kota domowego. Zwierzę zostało zarażone przez właściciela, który niedawno wrócił z Włoch.

U kota wystąpiły objawy zakażenia koronawirusem około tydzień po zachorowaniu właściciela. Zwierzę miało biegunkę, wymioty i problemy z oddychaniem. Właściciel wysłał próbki wymiotów i kału do laboratorium, gdzie analiza genetyczna wykazała obecność SARS-CoV-2. Po dziewięciu dniach zwierzę wyzdrowiało.

 

Według naukowców, koty i ludzie mają podobną powierzchnię komórek układu oddechowego, tzn. mają podobny „uchwyt”, który umożliwia wnikanie wirusa SARS-CoV-2. U ludzi wirus SARS-CoV-2 przyłącza się do białka ACE2, które znajduje się poza komórkami oddechowymi. Wewnątrz wirus przechwytuje określone mechanizmy i zaczyna się namnażać. Kocie białko ACE2, które Sars-CoV-2 wykorzystuje również do wejścia do komórki, przypomina ludzki ACE2.

 

Innymi zwierzętami, które „otrzymały” nowego koronawirusa od właścicieli, były dwa psy z Hongkongu. Pierwszym z nich jest siedemnastoletni szpic miniaturowy, który pod koniec lutego uzyskał słabo dodatni wynik dla wirusa. Pies zdechł w połowie marca, ale dokładna przyczyna śmierci nie jest znana, ponieważ właściciel nie zezwolił na sekcję zwłok zwierzęcia. Drugi pies to owczarek niemiecki, który wykazał pozytywny wynik, ale nie miał objawów choroby.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Rumcajs

Musisz to wiedzieć!(756)

 

Musisz to wiedzieć!(756) Prowokowani damy powód wprowadzenia stanu wyjątkowego, a nawet ACTA

https://www.youtube.com/watch?v=Sp7LYfTkgB0

 

WAŻNE
https://www.youtube.com/watch?v=7tgOghqchTk&feature=youtu.be
Wiecie co w tym koronawirusie jest najgorsze? Ten nieprawdopodobny chaos informacyjny. Wszyscy „eksperci” od wirusów, tacy jak ten pan z filmików dwa komentarze wyżej, sprawiają wrażenie, że kompletnie nie mają pojęcia o czym mówią. Najpierw twierdzili, że nie ma się czym martwić, teraz alarmują, że tego nie wyrobimy. Jeśli specjaliści nie wiedzą o czym mówią, to co dopiero pozostali ludzie?

Jedni mówią, że wirus ustanie latem, drudzy, że nie. Jedni twierdzą, że trzeba nosić maseczki, drudzy, że nie. Jedni mówią, że to plan depopulacji planety, drugi, że wielka ściema w celu obrabowania ludzi. Jedni, że chorują tylko starsi i schorowani, drudzy, że wszyscy. Jedni, że wirus w Chinach zanika, drudzy, że piece krematoryjne nadal pracują na najwyższych obrotach. Jedni twierdzą, że pacjent zmarł z powodu koronawirusa, drudzy, że z powodu innych chorób. Jedni twierdzą, że potrwa to trzy miesiące, drudzy, że kilka lat. Dziennikarze, lekarze nagminnie mylą pojęcia, pisząc o „wirusie Covid 19”, albo chorobie „Sars Cov2”, albo na odwrót, już sam się pogubiłem w tej terminologii.

Ten misz-masz informacyjny jest nie do zniesienia! Ja bynajmniej nie wierzę już nikomu i nie mam pojęcia czym ta cała operacja „koronawirus” tak naprawdę jest. Nie wiem, w jakim szatańskim, otumaniony umyśle ta operacja powstała, ale wiem, że nic dobrego z tego nie wyniknie. Bardzo duża część z Polaków jeśli nie umrze z powodu choroby, względnie nie będzie żyć do końca swoich dni ze zmasakrowanymi płucami po chorobie, to umrze z głodu, lub popełni samobójstwo z powodu niewyobrażalnego kryzysu, jaki nas czeka. Już nie mówię o kwestiach psychologicznych, bo ileż można wytrzymać w czterech ścianach w odizolowaniu od innych ludzi?

https://www.cda.pl/video/495967134 to samo na cda.

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika intro123

Co za brednie,póżniej cierpią

Co za brednie,póżniej cierpią biedne zwierzaki,a los kotów i tak nie jest do pozazdroszczenia wskutek  oczywiście ewidentnej głupoty ludzkiej .I tak się wciska wszelką ciemnotę ,wirus w oczach,na pieniądzach tylko jakoś nie na kartach kredytowych,w powietrzu podrużuje do najpierw 1.5 metra póżniej do 2 metrów,zakaz spacerów bo a nuż wyskoczy z krzaka,teraz to i sraczka to wirus.

Portret użytkownika Robaczkowa

No to teraz trzeba chodzić

No to teraz trzeba chodzić tak 

Oczywiście nie wierzę w takie bzdury.  :-)  Mam nadzieję, że ludzie w to nie uwierzą bo koci los już nie jest najlepszy.

Najbardziej to się uśmiałam z tego mema. Facet w podpasce ,, mnie rozwalił" Smile

I w końcu SKRZYDEŁKA  się na coś przydały.

Portret użytkownika Jack Ravenno

"Kocie białko ACE2, które

"Kocie białko ACE2, które Sars-CoV-2 wykorzystuje również do wejścia do komórki, przypomina ludzki ACE2"

To zdanie mnie rozwaliło. To tak nie działa. Białko musi być identyczne a nie podobne. Wirus to bardzo wyspecjalizowany mechanizm.

Portret użytkownika Franek

Słuchajcie, też przychylam

Słuchajcie, też przychylam się do tezy, że całe to przedstawienie to jedna wielka ściema. Ale nie daje mi spokoju kilka spraw. Dlaczego np. lekarze milczą? Boją się? Może. I o co chodzi z tymi respiratorami? Nagle większość chorych na grypę ich potrzebuje, a szpitale ich nie mają? Takie elementy tej układanki mi nie pasują. Proszę mi to wyjaśnijcie. Kto pyta nie błądzi. Pozdrawiam.

Strony

Skomentuj