Choroba X - pojawiła się nowa śmiertelna choroba w Afryce

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

U kobiety z Demokratycznej Republiki Konga zdiagnozowano nową śmiertelną chorobę zwaną „chorobą X”. Testy wykazały brak wirusa Ebola i innych znanych chorób w obecności objawów gorączki krwotocznej.

 

Kongijski mikrobiolog Jean - Jacques Muembe - Tamfum, który jako pierwszy odkrył wirusa Ebola w 1976 roku, ostrzegł, że w Demokratycznej Republice Konga (DRK) może pojawić się nowa śmiertelna choroba.

 

Według Muembe - Tamfum, jedna z pacjentek z miasta Ingende na zachodzie kraju miała objawy gorączki krwotocznej. Kobieta została przebadana i wysłana do badań w National Institute for Biomedicine Research w Kinszasie. Nie wykazano tam obecności Ebola i śladów innych chorób znanych medycynie.

 

Muembe - Tamfum sugeruje, że kobieta może być tzw. pacjentką zero z wcześniej niewykrytym patogenem, który nazwano „chorobą X”. Według afrykańskiego naukowca nowa choroba może być równie zaraźliwa jak COVID-19, a jej śmiertelność może wynosić 50 - 90% zgonów, jak przy wirusie Ebola (średnio połowa pacjentów umiera z powodu gorączki wywołanej tym wirusem).

 

Teraz kobieta, u której zdiagnozowano nieznany patogen, jest izolowana, może komunikować się z krewnymi tylko przez plastikowe okno. Tożsamość pacjentki jest utrzymywana w tajemnicy, aby nie narażać jej i jej bliskich na niebezpieczeństwo ze strony okolicznych mieszkańców, którzy obawiają się zarażenia wirusem Ebola.

 

Jednocześnie „choroba X” pozostaje tylko hipotetyczna. Niemniej jednak Światowa Organizacja Zdrowia poważnie obawia się nowej epidemii.

 

Muembe - Tamfum ostrzegał wcześniej, że w przyszłości ludzkość stanie w obliczu nowych chorób odzwierzęcych przenoszonych ze zwierząt na ludzi. Jednocześnie mikrobiolog nie wyklucza, że takie choroby mogą wywołać groźniejsze pandemie niż COVID-19.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

Przecież jak ludzie zaczną

Przecież jak ludzie zaczną masowo umierać wyniku działań obecnej światowej bandy, to będzie to trzeba zrzucić na nową tragiczną chorobę....od której uratuje nas nowa szczepionka.A jak ta nowa szczepionka zacznie zbierać swoje żniwo to zaatakuje nas nowy zmutowany wirus na który ......plan idealny.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika maggi

 

 

 Kurnia jak to jest odmiana gorączki Ebola to żarty z Kowidem się skończą. Na tą chorobę nie ma lekarstrwa, istnieje tylko jedna  niepotwierdzona szczepionka w fazie laboratoryjnej.  

Portret użytkownika Quark

Skoro o "eboli" słyszałeś

Skoro o "eboli" słyszałeś tylko w telewizji to i jej odmiana Ci nie grozi. Wirus ten znany jest od 1976 r. i jakoś przez te 45 lat nie udało mu się wyjść poza niektóre kraje afrykańskie.

{Ja wiem , że dzieci lubią się bać mówiąc np. "dziady idą... " , ale żeby dorosły człowiek ?}

Portret użytkownika Husyt

Nie trzepta się tak. Jeśli

Nie trzepta się tak. Jeśli będzie mieć śmiertelność jak Ebola, to globalnie nie będzie groźna.

Globalnie groźne sa te choroby, które wylęgają się po cichu i mają śmiertelność 2-10%. Jeśli Sars zmutuje i jego IFR wzrośnie, to jest lepszym kandydatem do wybicia planety.

Portret użytkownika Binx

https://stolikwolnosci.pl

https://stolikwolnosci.pl/wywiad-z-prof-romanem-zielinskim/

"Dzisiaj ofiarą psychopatycznych działań padło całe społeczeństwo, któremu wmówiono, że przeziębienie to zabójczy wirus, a jedynym sposobem ochrony jest całkowita eksterminacja społeczeństwa. Jasna koncepcja: nie będzie ludzi, nie będzie wirusa. Tzw. obostrzenia to nic innego niż zarządzenia kapo z obozu pracy, których jedynym celem jest upodlenie, złamanie kręgosłupa, zniszczenie woli walki i stworzenie z człowieka „zombie”, który nie myśli i nie czuje."

Portret użytkownika Prorocznia

niestety, moje wnioski po

niestety, moje wnioski po rocznej "walce" rządów z wymyslonym problemem są podobne.

Sposób zarządzania narodami nagle uzyskał ten sam scenariusz: te same treści telewizyjne, prasowe, te same bzdury w ramach "ochrony zdrowia", te same zarządzenia i wydawanie pieniedzy na bzdurne, niehumanitarne akcje i  te same reakcje społeczeństwa (lub raczej ich brak).

Myśle, że w naszym, polskim przypadku szczepionka nie jest już potrzebna- staliśmy się bezwolni wiele miesięcy temu.

Portret użytkownika Binx

Już dawno pisałem że twórcy

Już dawno pisałem że twórcy (ludzie stojący za Big Pharma) nie sa zadowoleni z efektów COVID i wypuszczą coś bardziej zabójczego aby ludzie :

a) zostali zabici przez wirusa (efekt halo) 

b) poddali się szczepiniu a potem dało się ich leczyć (to grupa na kórych da się zarobić)

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj