Liczba osób zakażonych wirusem Ebola przekracza już 10 tysięcy z czego niemal 5 tysięcy chorych zmarło

Kategorie: 

Źródło: twitter

Z najnowszego raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że już 10 141 osób zostało zakażonych wirusem Ebola, a 4877 z nich zmarło. Przeważająca liczba przypadków nadal przypada na trzy kraje: Liberię, Gwineę i Sierra Leone.

 

Oprócz wspomnianych krajów afrykańskich przypadki zachorowań zanotowano również w Hiszpanii i w Stanach Zjednoczonych, gdzie dotarł chory lekarz, który pomagał w okiełznaniu Eboli. Wiadomo, że przez 10 dni poruszał się po Nowym Jorku, co mocno przestraszyło mieszkańców okolic uznanych za potencjalnie narażone na Ebolę.

 

Wysoki poziom rozwoju cywilizacyjnego jest na razie sprzymierzeńcem w walce z wirusem. W krajach zachodnich, ze względu na lepszą opiekę medyczną na intensywnej terapii, przeżywalność jest znacznie wyższa.

 

Również w Afryce osiąga się sukcesy w walce z zarazą. Na przykład niedawno ogłoszono zakończenie epidemii wirusa Ebola w Nigerii i Senegalu. Według WHO, z ośmiu okręgów Liberii i Gwinei, graniczących z Wybrzeżem Kości Słoniowej, tylko w dwóch zostały zarejestrowane nowe przypadki zakażenia. Są też jednak gorsze informacje i wiadomo już o pierwszym przypadku zarażenia wirusem Ebola w Mali.

 

Wirus Ebola powoduje ostrą w przebiegu i wysoce zakaźną chorobę wirusową. Charakteryzuje się wysoką śmiertelnością sięgającą do 90% przypadków zachorowań. Szczególnie niszcząca dla organizmu jest gorączka krwotoczna. Wirus powoduje, że z wszystkich otworów ciała oraz z organów wewnętrznych wydobywa się krew.

 

Ebolę znamy dopiero od 1976 roku i do tej pory występowała głównie w odległych wioskach w środkowej i zachodniej Afryce, w pobliżu lasu tropikalnego. Prawdopodobnie ludzie zarazili się tym groźnym wirusem spożywając mięso nietoperzy.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zmielony

Poziom zidiocenia osiąga

Poziom zidiocenia osiąga rekordowy poziom, Jakiś daun wymyślił że wit C pomaga, a reszta nieuków powtarza jak prawdę objawioną.Bo podobne to do szkorbutu. A wiecie co pomaga na raka, moczenie nóg w zimnej wodzie i na 3 zdrowaśki do pieca.

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika MARGO

Arcanum napisał: Ostatnimi

Arcanum wrote:
Ostatnimi czasy łykają dosłownie każdą "prawdę objawioną" i roznoszą jak wirusa po necie. Im bardziej absurdalna tym łatwiej przyswajalna. Smile

______________________________
Widzisz Arcanum, prawda jest taka, że jeśli się próbuje podzielić z innymi wartościową wiedzą - lecz inną -  aniżeli ta,  wtłoczona do mózgownic takich jak m.in. Twoja - to tacy jak Ty nie chcą jej słuchać, ponieważ.... nie mogą z uwagi na to, że programy wkodowane do mózgonic - nie pozwalają im przyswoić  innej wiedzy, niż ta, którą posiadają, a co za tym idzie - zrozumieć jej właściwie...
 
Po Zdrówka

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika swientyjan

Rozumiem ze linki i

Rozumiem ze linki i informacje zawarte w internecie sa zawsze 100% prawdziwe?
Tylko wtedy kiedy piszemy 'naukoffcy' - to sa glupi, a tak pozatym to maja racje i trzeba ich sluchac?
wszystko co jest w sieci,tv,radio moze byc zmanipulowane i podane do ogolnej wiedzy. jesli linki do neta Cie satysfakcjonuja to jeszcze dzis zobaczysz twarze jak ktos Ci wysle link do odchylenia monitorka Smile

Strony

Skomentuj