Wirus Ebola powrócił w Kongo. Zarejestrowano wiele nowych zachorowań

Kategorie: 

Źródło: YouTube/Leak Project, YouTube/CGTN Africa, Pixabay.com

Przedstawiciele służby zdrowia w Demokratycznej Republice Kongo twierdzą, że wirus Eboli został wykryty w Butembo, mieście liczącym 1,4 miliona ludzi na północnym wschodzie kraju. Eksperci ds. zdrowia martwią się, że zakaźna choroba może szybko rozprzestrzenić się wśród gęstej populacji.

Kolejny wybuch epidemii nastąpił 1 sierpnia i objął 93 potwierdzone przypadki, które zakończyły się 54 zgonami. Jessica Ilunga, urzędniczka Ministerstwa Zdrowia, powiedziała w środę, że rząd Kongo i Światowa Organizacja Zdrowia podejmują natychmiastowe kroki w celu powstrzymania nowej epidemii.

 

Burmistrz miasta Butembo, Sylvain Kanyamanda, wezwał mieszkańców do zachowania spokoju i utrzymywania higieny. Pracownicy służb medycznych rozpoczęli szczepienia przeciw wirusowi, jednak zostały one utrudnione przez ataki rebeliantów działających we wschodnim regionie Konga.

Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że kolejny rzut epidemii niesie za sobą poważne ryzyko.  Organizacja potwierdziła, że większość pacjentów została poddana eksperymentalnym zabiegom, a wiele osób zostało zaszczepionych szczepionką nowej generacji.

 

Na całym świecie powzięto szczególne środki bezpieczeństwa. Obecnie poddano kwarantannie dwa samoloty na lotnisku w Filadelfii, jeden na lotnisku w Nowym Jorku oraz jeden na lotnisku we Francji, ze względu na pasażerów narzekających na objawy grypy.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.8 (4 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika lipka

Afryka już dawno stała się

Afryka już dawno stała się jednym wielkim laboratorium dla koncernów farmaceutycznych, z Afryki mamy afrykański pomór świń. Ciekawe jak nasze świnie zaraziły się od afrykańskich świń, szczególnie te, które nawet świata z własnego chlewu nie oglądają - czy to nie chodzi o paszę? Czarnuchom nigdy nie należy ufać tak jak zydkom bo to ten sam zdradziecki pomiot.

Portret użytkownika .....................

oczywiście piękni jude i

oczywiście piękni jude i piękni amerykanie po krótkiej przerwie rozpuścili coś znowu.................robią tak w afryce od 50---------60 lat...........nie jest tak że coś wymknęło się z pod kontroli..............to jest pod pełną kontrolą..............wszystko jest rozprowadzane etapami---robienie doświadczeń na biednych bezbronnych murzynkach---------------------ale w razie wojny są przygotowani-------------na tych co im się postawią rozpuszczą jakiś wirus----------------parę dni i po sprawie................ podobno około 100 km.......nad nami ((((któraś z warstw nad atmosferą-----nie pamiętam nazwy))))jest rozprowadzona borelioza dżuma tyfus i inne nad całą ziemią----------------ciekawe po jakim czasie to spadnie na ludzi.........................i pewnie żadni terroryści nie przyznają się do tego.................................

Skomentuj