W Nigerii zidentyfikowano pierwszą osobę, zainfekowaną wirusem Ebola

Kategorie: 

Wirus Ebola pod mikroskopem - Źródło: wikipedia
W krajach Afryki Zachodniej, wirus Ebola zbiera swoje żniwo. Odnotowuje się coraz większą liczbę osób zainfekowanych i giną kolejni ludzie. W Nigerii wywieziono do szpitala mężczyznę u którego zaobserwowano objawy gorączki krwotocznej, przypominającej zarażenie wirusem Ebola. Jest to pierwszy taki przypadek w tym kraju.

 

Według mediów, hospitalizowany mężczyzna pochodzi z Liberii - kraju sąsiadującego z Sierra Leone i Gwineą, gdzie ma miejsce epidemia wirusa Ebola. Przybył do Nigerii w niedzielę a w czwartek został przewieziony do szpitala z powodu ciężkich wymiotów i biegunki. Jego stan jest określany jako stabilny i został poddany całkowitej izolacji.

 

Niestety nie można wykluczyć, że będzie to jedyna ofiara tego wirusa w Nigerii i z czasem mogą pojawiać się informacje o kolejnych zarażeniach w kraju, który jest zamieszkiwany przez niemal 170 milionów ludzi. Kilka dni w zupełności wystarczy, aby wirus rozprzestrzenił się. Według WHO, zaraza spowodowała już śmierć ponad 650 osób w Zachodniej Afryce a Mali, Wybrzeże Kości Słoniowej, Senegal oraz Gwinea Bissau muszą przygotować się na ewentualną epidemię.

 

Należy również dodać, że jeden z najlepszych specjalistów zajmujących się Ebolą, Sheik Umar Khan, został zarażony tym śmiertelnym wirusem. Lekarz światowej sławy został zainfekowany, gdy opiekował się pacjentami którzy cierpią na gorączkę krwotoczną, jaką wywołuje ta zaraza. Teraz on sam cierpi z powodu wirusa i znajduje się obecnie pod opieką organizacji "Lekarze Bez Granic".

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika qismo

"... Według WHO, zaraza

"... Według WHO, zaraza spowodowała już śmierć ponad 650 osób w Zachodniej Afryce a Mali, Wybrzeże Kości Słoniowej, Senegal oraz Gwinea Bissau muszą przygotować się na ewentualną epidemię..."
Tak, nie sie przygotowują, udzielimy im kilku rad co robić i poczekamy, aż dojdzie ta epidemia do połdunia eurokołchozu lub północnej Afryki. Wtedy by nam zagrażała więc coś się z tym zrobi żeby nam nic nie było. A to że po drodze epidemi  na północ umrze tysiące ludzi albo i dziesiątki tysięcy to co tam, przecież nikt na nich nie zarabia.
USA może wydrukować droche $ i wysłać tam ale po co??
Banda PO***bów żądzi dzisiejszym światem...

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Skomentuj