Odkrywca wirusa Ebola ostrzega przed kolejną pandemią

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Profesor Jean-Jacques Muembe-Tamfum, naukowiec, który jako pierwszy wykrył wirus Ebola, ostrzegł świat przed możliwą nową chorobą ogólnoświatową.

Może ona powstać na skutek masowego wylesiania Afryki. Ludzkość może być wtedy narażona na kontakt z większą ilością patogenów różnych chorób. Muembe-Tamfum wierzy, iż następną pandemię może powodować wirus, który będzie rozprzestrzeniał się równie szybko, co COVID-19. Nazwał ją „chorobą X”.

„Nie znaliśmy wirusa Ebola. Nie znaliśmy wirusa COVID-19. Musimy uważać na nowe choroby, których jeszcze nie znamy”, mówi naukowiec.

Profesor Muembe-Tamfum pomógł wykryć wirus Ebola w roku 1976. Jako pierwszy pobrał krew od ofiar tajemniczej choroby powodującej krwotoki i, która zabiła około 88% pacjentów oraz 80% pracowników medycznych szpitala misyjnego w Yambuku, gdzie odkryto chorobę. Naukowiec wciąć stoi na czele poszukiwań nowych patogenów.
 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: robertAnd
Portret użytkownika robertAnd

Komentarze

Portret użytkownika Cesio 47

Francuzi bojkotują

Francuzi bojkotują szczepionki Pfizera i czekają na swoja "tradycyjną" jeśli tak można powiedzieć. Nie szczepię się i nie boję się być obywatelem drugiej kategorii. Huj z nimi. Już to przechodziłem i jestem uodporniony na naciski. Jeśli odejdzie z tego świata jakaś ilość idiotów to jest to zyska dla społeczeństwa jako całości. Z tym należy się pogodzić. Niestety w rodzinie też mam takich wielbicieli nowoczesności.

Portret użytkownika baca

kolejny wirusolog, tym razem

kolejny wirusolog, tym razem membe tamtam z afryki...
czterdziesci lat szukają wirusa i szczepionki na hiv - umarło na to juz z 50 milionów ludzi ale nie ma pandemi adidasa i szczepionki na hiv, jest za to pandemia covid na którą umarło już siedmiu ludzi.... i siedemset szczepionek - a wszystkie z wyjątkiem rosyjskiej koszerne tak że ja pierdolę...
tylko Rosjan nie pojebało i żeby ratować swoich ludzi szczepią ich zwykłą szczepionką na grypę - tę która żadnej grypy nie leczy - ale też żadnej nie zaraża... - trochę trwało jej opracowanie bo etykietki "grypa" trzeba było usunąć i zastapić etykietkami "covid19", ale dali radę, bo nie chcą wymordować swoich ludzi...
TYLKO rosyjskie szczepionki są w pełni bezpieczne i nie powodują skutków ubocznych!!!!

 

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika maggi

Brałam szczepionki na grypę,

Brałam szczepionki na grypę, po jednej (ta ostania)  wylądowałam na Sor. To było kilka lat temu. Fakt  że wcześniej przechodziłam grypę przynajmniej raz do roku, nieprzyjemnie bo była wysoka gorączka i konieczny pobyt w domu, a po szczepieniach praktycznie zapomniałam o tej chorobie. Teraz na Covid nie zamierzam się szczypić ew. moge rozważyć coś nie mRna i nie od Fajzera.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Skomentuj