Nowy pakiet pomocy dla Ukrainy przeszedł przez Kongres USA - Wojna potrwa dłużej, zginą tysiące ludzi

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

W ostatnim tygodniu trwały intensywne dyskusje w Kongresie Stanów Zjednoczonych skupiły się na nowym pakiecie pomocy dla Ukrainy. Proponowany pakiet o wartości 60 miliardów dolarów jest częścią większego wniosku o środki na bezpieczeństwo narodowe, obejmującego również pomoc dla Izraela i Tajwanu, mającą na celu przeciwdziałanie zagrożeniom ze strony Chin. Propozycja ta napotykala na trudności w Izbie Reprezentantów, gdzie republikanie, mający niewielką przewagę, zgłaszają zastrzeżenia, zwłaszcza dotyczące kwestii bezpieczeństwa granicznego i imigracji.

 

Debata w Kongresie odzwierciedlałą głębokie podziały polityczne. Republikanie stawiali warunek wzmocnienia przepisów imigracyjnych, co ma na celu zmniejszenie liczby osób nielegalnie wkraczających do USA przez południową granicę. Ta kwestia stała się kluczowa dla zatwierdzenia pomocy dla Ukrainy, o czym świadczy stawianie przez niektórych republikanów dodatkowych warunków, takich jak konwersja pomocy na pożyczki lub wykorzystanie zablokowanych środków rosyjskich oligarchów. Ten ostatni pomysł wydaje się być zresztą bezprawny i bardzo ryzykowny, bo nie wiadomo jak na to zareaguje Rosja.

 

Jednocześnie administracja prezydenta Bidena stara się wypracować kompromis, który pozwoliłby na przeforsowanie pomocy, mając nadzieję, że takie rozwiązanie może zmaterializować się jeszcze w tym miesiącu. W kuluarach toczą się rozmowy na temat możliwości użycia tych środków oraz o potencjalnym wpływie takich decyzji na relacje międzynarodowe i wewnętrzną politykę USA.

 

W kontekście globalnym, niezdecydowanie i opóźnienia w amerykańskim systemie politycznym mogą wpływać na pozycję USA na arenie międzynarodowej, szczególnie w odniesieniu do zobowiązań wobec sojuszników i w kwestiach bezpieczeństwa globalnego. Decyzje te będą miały dalekosiężne konsekwencje zarówno dla obecnych relacji międzynarodowych, jak i dla przyszłych działań w obszarach kryzysowych.

 

Teraz decyzja o pomocy dla Ukrainy musi jeszcze zostać zaakceptowana przez amerykański Senat, ale wydaje się to tylko kwestią czasu. Amerykańska kroplówka finansowa dla Ukrainy oznacza, że ta wojna potrwa jeszcze dłużej i zginą kolejne dziesiątki tysięcy ludzi z obu stron konfliktu. Trudno to zatem postrzegać jako dobrą wiadomość, że USA postanowiło walczyć z Rosją do ostatniego Ukraińca.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

zasięgnięte z sieci

zasięgnięte z sieci

W ukraińskim punkcie paszportowym w Warszawie panuje dziś wyjątkowo napięta atmosfera po tym, jak konsulaty Ukrainy w Polsce i w innych krajach tymczasowo zawiesiły świadczenie usług konsularnych dla Ukraińców w wieku poborowym w związku z nowymi przepisami o mobilizacji.

Zahut sypnął kasiorką a opainu zaczęła proces ściągania do opainu tych co nie chcieli walczyć za zahutnie faszystowkie korpory , faszystowską banksterkę , za opainonazioli i faszystowskiego furerka opainu. Mogą zebrać 100 dywizji o ile starczy broni dla każdego.

Najlepszą opcją dla tych co nie chcą walczyć za opainu to przedostać się do krajów antyzahutnich - stamtąd nikt ich nie wyrwie nazad na opainu . Z polinu najbliżej na białoruś , do kacapii i serbii - szwjacarija nie jest już neutralna

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Ostatnia okazja aby zajumać

Ostatnia okazja aby zajumać kasiorę podatników i podzielić miedzy siebie na pośrednictwie w zakupie "broni" , której nie ma a ma być wyprodukowana.  Zahut szuka broni poza srato bo to co było i zostało oddane na opainę to już spłonęło albo wymaga napraw a części również brak. Są rejony na opaine gdzie ostatni strzał artyleryjski oddany był 5 tygodni temu a amunicji nie ma bo zahut też jej nie ma a na dodatek 2 fabryki amunicji u usrańca i brytola dziwnie eksplodowały tak se nagle. Amunicji do broni ręcznej też się kończy.

Stosunek broni artyleryjskiej wynosi teraz 1/12 na korzyść ruskich i ciągle się zwiększa. W ostatnie dwa dni kacapia wyzłomowała 3 karby na opainie tylko pod Czasowym Jarem.

Zahutnie czołgi się nie sprawdziły - za ciężkie i słabo opancerzone w systemy ochronne z odsłoniętą doopą gdzie tani dron wypala i złomuje czołg za miliony dulcuf. Ochotnicy i naziole kończą się w armijce a ci z łapanek jak mogą to się poddają aby nie zginąć za banksterkę zahutnią. Rozformowali chyba 67 brygadę azofcuf czy tych z prawego sektora bo wycofała się z Czasowego Jaru wbrew rozkazom i tym do góry na luźno leci stolec bo to są ci wkurwieni na żałosnego i sztab generalny. Kumple już dawno na placówki konsularne porozsyłani ale żałosny może nie zdążyć spierdolić.

Trwało długo bo każdy z tychże na górze ciągnął miliardy w swoją stronę. Opainie to nie pomoże ale pomoże budżetom politqrewek .

W innych rejonach tak łatwo jak na opainie nie da się przepuścić kasiorę aby szybciutko dotarła tam gdzie powinna.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ba19

Jak ten cały arsenał  co

Jak ten cały arsenał  co kupuje światy zachodni wybuchnie na Ukrainie,  to co tam zostanie , to likwidacja nacji Ukraińskiej i pewnie już z tej okazji wypili szampana ! :

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika inzynier magister

do tych 60 miliaród dochodzą

do tych 60 miliaród dochodzą milardy z uniii eurosowchozowej i innych państw spoza ! Putin musi już teraz ogłosić kolejny tajny pobór do wojska mięsa armatniego i kolejne wozy bojowe z głowicami atomowymi umieścić wokoło Polski u unii socjalistycznych republik lucyferiańskich nędzy z biedą zielonego bezładu ! Polacy powinni już teraz kopać sobie bunkry przeciw poborowe i przeciw atomowe oraz groby bo zaatakuje nas bieda z nędzą od lucyferian eurosowchozu ! Niech nas ma w swojej opiece Jezus Chrystus Pan !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj