Krwawe zamachy bombowe w stolicy Libanu - samobójcy z ISIS zabili ponad 45 osób

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
W stolicy Libanu doszło właśnie do dwóch potężnych wybuchów. Terroryści z Państwa Islamskiego przyznali się do zamachów samobójczych, które miały miejsce w dzielnicy Burj el-Barajneh, kontrolowanej przez szyicki ruch Hezbollah.

 

Celem zamachowców z ISIS było zabicie jak największej liczby szyickiej ludności. Wskazuje na to fakt, że dwóch eksplozji dokonano w bardziej zaludnionym miejscu podczas godziny szczytu. Jeden ze sprawców tego krwawego zamachu zdetonował ładunki wybuchowe, które założono na motorze. Chwilę później, gdy na miejsce zdarzenia zaczęli przybywać zaciekawieni ludzie okazało się, że w tłumie był jeszcze jeden terrorysta i wysadził się w powietrze.

 

Służby bezpieczeństwa odkryły zwłoki trzeciego zamachowca który nie zdążył odpalić ładunków wybuchowych. Według niepotwierdzonych informacji, na miejscu zdarzenia był jeszcze jeden, czwarty bojownik ISIS, który najwyraźniej postanowił uciec.

 

Według najnowszych szacunków, zginęło co najmniej 45 osób a rannych zostało niemal 200, natomiast najbliższe otoczenie jest kompletnie zniszczone. Incydenty tego typu w regionach kontrolowanych przez Hezbollah są dość rzadkie a ostatni zamach miał miejsce ponad rok temu. Szyicki ruch zbrojny jest nienawidzony przez sunnickie Państwo Islamskie oraz syryjskich "umiarkowanych" bojowników za swój udział w wojnie w Syrii i jest jednocześnie głównym wrogiem Izraela.

 

 

Źródło: http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/beirut-bomb-scores-killed-in-twin-suicide-blast-in-lebanese-capital-a6732156.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dusia

  Jestem ciekawa ile

 

Jestem ciekawa ile zarabiają ci mordercy, bo za darmo tego nie robią. Ciekawe ile zarabiają ci co ich chronią, bo dawno już by ich matka ziemia nie nosiła. Może trzeba postawić wyższą stawkę żeby ich usunąć całkowicie? Jakiś przetarg?

 

Portret użytkownika Zenek :)

Kiedyś Liban był zwany Perłą

Kiedyś Liban był zwany Perłą Bliskiego Wschodu ale żydzi pożałowali im tej nazwy i zniszczyli to państwo swoim terroryzmem. Dzisiejszy zamach to kolejna odsłona ich starań o włączenie tamtej ziemi do 4 już wersji ich Nazistowskiego Raichu zwanego iSSrael.

za to po 2 stronie jewrejoburdelu zwanego jUdE .....

"Wojna już się zaczęła

Podczas kiedy na Malcie rozpoczyna się kolejna biurokratyczna nasiadówka, rząd Francji utracił już kontrolę nad częścią terytorium państwa. W porcie Calais 6000 nielegalnych migrantów dyktuje prawo i codziennie atakuje kamieniami policję.

Podczas kiedy zarządcy Europy odbijają się od ściany do ściany w kwestii tzw. "kryzysu migracyjnego", we Francji trwa już regularna wojna. W porcie Calais przy kanale La Manche 6000 migrantów stworzyło swoje własne miasto, nazywane "Dżunglą Calais", i toczy regularne walki z policją.

Migranci usiłują przedrzeć się siłą do Wielkiej Brytanii (raju socjalu), atakują instalacje drogowe i portowe, blokują pociągi, atakują ciężarówki i obrzucają kamieniami francuskich policjantów. Media podają, że w ciągu ostatnich 48 godzin rannych zostało 27 francuskich policjantów: "

całość
http://www.mpolska24.pl/post/10082/wojna-juz-sie-zaczela

Strony

Skomentuj