W wyniku krwawych zamachów terrorystycznych w Bagdadzie zginęło ponad 125 osób

Kategorie: 

Źródło: moheet.com

W irackiej stolicy znów doszło do zamachów bombowych, lecz tym razem skala ofiar jest ogromna. Dwie potężne eksplozje spowodowały śmierć co najmniej 125 osób a zraniły ponad 180 kolejnych. Wydarzenie miało miejsce dziś wieczorem.

 

Ciężarówka wypełniona ładunkami wybuchowymi eksplodowała w pobliżu zatłoczonej dzielnicy handlowej. Zginęło tam przynajmniej 115 osób. Liczba ofiar jest wielka ze względu na święto Ramadan - od świtu do zmierzchu muzułmanom nie wolno ani jeść, ani spożywać napojów. Większość ludzi straciło życie wewnątrz budynków, gdzie spalili się żywcem albo doszło do zaduszenia. Chwilę później we wschodniej części Bagdadu doszło do drugiego wybuchu, w wyniku którego życie straciło co najmniej 5 osób.

Silna eksplozja w dzielnicy handlowej spowodowała pożar w pobliskich sklepach z ubraniami i elektroniką. Strażacy wciąż gaszą ogień i próbują wydobyć martwe ciała. Liczba zabitych oraz rannych może jeszcze wzrosnąć.

Do zamachu przyznała się oczywiście organizacja zwana Państwem Islamskim. Atak bombowy jest prawdopodobnie aktem zemsty za sukcesy jakie odniosła ostatnio iracka armia. Całkiem niedawno udało się całkowicie wyzwolić Faludżę, miasto położone kilkadziesiąt kilometrów od Bagdadu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika BigStan

Swołocz śmierdząca wiadomym

Swołocz śmierdząca wiadomym warzywem z pod znaku wiadomej gwiazdy i ich przydupasy USRAELA ponoszą odpowiedzialność za to co teraz dzieje się dookoła nas.

Likwidacja ich wpływów równa się uspokojeniu nadchodzącej burzy, jest tylko pytanie jak to zrobić ? Broni mamy mało, a zamknięci w swoich strzeżonych osiedlach będą się tylko śmiać gdy wk......ny naród będzie się lał z "Polską Policją i Wojskiem" . . . czyli co ? wychodzi że mamy przechlapane ? ? ?

Portret użytkownika ACHILES

I takie to są skutki

I takie to są skutki szatańskiego DEMOKRATYZYWANIA TEGO KRAJU. Tak więc się chyba, nie ma co dziwić, że zwykli LUDZIE z tego " raju demokratycznego ", tak TŁUMNIE UCIEKAJĄ, do Europy, która to zresztą brała i nadal bierze czynny, ale i wątły udział " USZCZĘŚLIWIANIA TYCH LUDZI ", ramię w ramię z szatanami, na podstawie FAŁSZYWYCH dowodów zbrodniczego klanu buszów z 2003 roku.  

Portret użytkownika Akamai

Czy to się nigdy nie skończy

Czy to się nigdy nie skończy ? 

Niezliczona ilość ofiar zamachów terrorystycznych i wojen to pokłosie szerzenia przez Amerykanów tzw. "demokracji" na świecie.

A teraz jest kolej na nas. Psychopatyczny szef MON Izaak Singer propaguje w krótkim spocie reklamowym miłość do Amerykanów, którzy rzekomo mają być gwarantem naszego bezpieczeństwa. 

A tak naprawdę Instalacja tarczy rakietowej, to dla naszego kraju przysłowiowy gwóżdź do trumny. Bo tylko idiota może uwierzyć w to, że amerykańskie systemy rakietowe w Polsce, Rumunii i w Czechach mają służyć obronie przed rakietami średniego zasięgu z Iranu.

System startowy Mark 4 przystosowany jest do wystrzeliwania zarówno „anty-rakiet”, jak i rakiet ofensywnych. W tej sytuacji wystrzelone z pomorskiej bazy NATO rakiety typu „Tomahawk cruise missile” dosięgną bez trudu główne rosyjskie centra. Ponieważ rakiety tego typu lecą tuż na ziemią, nie ma możliwości ich przechwycenia. Dlatego też instalacja tych systemów jest dla Rosji „sprawą życia i śmierci” i na takim właśnie poziomie rozważane będą decyzje dotyczące ich unicestwienia.

Były kanclerz Niemiec Gerard Schroeder stwierdził niedawno, że wojna w Iraku rozpoczęta w 2003 roku przez George'a W. Busha stanowi praprzyczynę wszystkich obecnych wojen - także domowych - na Bliskim Wschodzie, oraz powstania ISIS. Ale jak widać to dopiero początek.

I tylko unicestwienie tych bydlaków, którzy tym wszystkim sterują, może uchronić Polaków przez zagładą. To już nie będzie "tylko" kolejny zabór. To będzie całkowite unicestwienie narodu polskiego.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Skomentuj