Ciężarówka wjechała w tłum ludzi w Sztokholmie - sprawca wciąż na wolności

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Kolejny zamach terrorystyczny - tym razem padło na Szwecję. W godzinach popołudniowych, ciężarówka wjechała w tłum ludzi w samym centrum Sztokholmu. Sprawca ataku uciekł, zostawiając za sobą wielu rannych ludzi. Policja przy wsparciu helikopterów rozpoczęła szeroko zakrojone poszukiwania.

 

Akt terrorystyczny miał miejsce na deptaku Drottninggatan około godziny 15:00. Jak udało się już ustalić, mężczyzna w kapturze wjechał w przechodniów i uderzył w centrum handlowe. Na miejscu podobno było słychać strzały. Napastnik szybko ewakuował się i jest teraz poszukiwany. Ciężarówka nie należała do niego - została skradziona 30 minut przed zdarzeniem.

 

Z relacji świadków wynika, że zginęły co najmniej 3 osoby. Wielu zostało rannych. Policja zatrzymała jak dotąd dwóch podejrzanych. Służby udostępniły zdjęcie osoby poszukiwanej, która również może mieć związek z atakiem. Nie podano jednak nazwiska ani kraju pochodzenia.

Miejsce ataku zostało ogrodzone barierami. Całkowicie wstrzymano transport publiczny i ewakuowano ludzi z pobliskiego dworca kolejowego. Policja odradza przebywania w najbliższych okolicach ze względów bezpieczeństwa.

W przeciągu ostatnich dwóch tygodni, w Europie doszło łącznie do dwóch poważnych zamachów. Najpierw w Wielkiej Brytanii islamista przejeżdżał ludzi samochodem i rzucił się z nożem na policjanta po czym został zastrzelony, a na początku bieżącego tygodnia doszło do eksplozji w metrze w Sankt Petersburgu. Trzeciego zamachu w Belgii udało się uniknąć - terrorysta próbował przejeżdzać ludzi lecz nikt nie został ranny, zaś policja zatrzymała go i odnalazła broń palną wraz z nożami w środku pojazdu.

 

Wszystkie poprzednie tego typu ataki we Francji, w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii zostały dokonane przez osoby o "egzotycznym pochodzeniu". Po prostu za każdym razem okazuje się, że zamachu dokonuje tzw. uchodźca, którego nie udało się zintegrować z kulturą europejską. Bez względu na wszystko, Europa Zachodnia broni swojej polityki otwartych drzwi i potępia "zaściankową" Polskę, która pod względem radykalnego islamizmu należy do najbezpieczniejszych państw na naszym kontynencie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Właśnie wróciłem z zakupów. W

Właśnie wróciłem z zakupów. W takim jednym dużym sklepie jest dziś wyprzedaż porządnych oryginalnych francuskich i włoskich win rocznik 2015 po 6 zł za butelkę. Kupiłem tyle i mogłem udźwignąć czyli 40. Dobrze wam radzę przestańcie kupować wszystko to co ma KS na banderoli ... bo to straszna żydowska trutka na Polaków jest, te wyroby oznaczone KS są robione syntetycznie z karbitolu - bez udziału pszenicy. Tylko IW lub IS jeśli planujecie jeszcze trochę pożyć w jako takim zdrowiu. Odkoduję wam co oznacza kod na banderoli: KS = Kara Śmierci. Podaj dalej - informuj Polaków tych co jeszcze mają mózgi.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Bimber jest nudny. A ja

Bimber jest nudny. A ja wyznaje zasady retro: ''Kobiety wino i śpiew.'' Późniejsze wynalazki typu: ''Popić, poruchać, radia posłuchać.'' - są dla mnie niedopuszczalne.

PS

Słowo ''ruchać'' jest staropolskim prawidłowym określeniem pochodzącym od dawnej nazwy miesiąca października. W tym miesiącu Słowianie mieli zakończone zbiory, żarcia było pod dostatkiem, zapasy zgromadzone, koniec pośpiechu i wytężonej pracy, przed zimą zostało już do zrobienia tylko robienie dzieci, czyli ruchanie. Dzieci zrobione w tym czasie, później w prawidłowym momencie roku przychodziły na świat, a to było po to żeby 3 miesiące później można było znów ruchać...

Portret użytkownika ACHILES

osobiście uważam, ŻE TO NIE

osobiście uważam, ŻE TO NIE PRZYPADEK, że ten zamach w Szwecji został odpalony tuż zaraz, jak się zaczęło POJAWIAĆ ZBYT DUŻO PYTAŃ w przestrzeni mendialnej i publicznej po szatańskim nocnym ataku, na Suwerenny Kraj Syryjski, i to bez jakichkolwiek dowodów przedstawieniu, CO DO SŁUSZNOŚCI TEGO ATAKU, ZA rzekome bombardowanie chemiczną bronią przez WOJSKA ASSADA I ZABICIE NIBY W TYM ATAKU MAŁYCH DZIECI. 

reasumując: to znowu był ZAMACH na zamówienie tych, co obecnie za sznurki pociagają na ŚWIECIE w celu odwrócenia uwagi mass po szatańskim ataku i ROSYJSKIEJ ODPOWIEDZI, na to.  . 

Portret użytkownika kolo

"osobiście uważam, ŻE TO NIE

"osobiście uważam, ŻE TO NIE PRZYPADEK, że ten zamach w Szwecji został odpalony tuż zaraz, jak się zaczęło POJAWIAĆ ZBYT DUŻO PYTAŃ w przestrzeni mendialnej i publicznej po szatańskim nocnym ataku, na Suwerenny Kraj Syryjski,"

Aha..czyli  to straszne USA zaaranżowało teraz akcję z tirem, aby odwrócić uwagę mediów... tak?  Gdyby to nie była tragedia , to nawet można i by się pośmiać z kolejnego występu klauna.

Strony

Skomentuj