ISIS przeprowadziło krwawy zamach w Afganistanie - zginęło ponad 80 osób

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kabul, stolica Afganistanu, spłynął krwią. Według najnowszych szacunków w zamachu przeprowadzonym przez Państwo Islamskie zginęło ponad 80 osób, a co najmniej 200 zostało rannych. Głównym celem byli szyiccy wyznawcy islamu, czyli największy "konkurent" sunnitów.

 

Informacje o wykonawcach zamachu przekazała specjalna, terrorystyczna agencja prasowa Amaq, w formie internetowej wiadomości. Według nich, dwóch bojowników ISIS przygotowało ładunki wybuchowe, które następnie zdetonowało w silnie zapełnionym przez szyitów miejscu. Zbrodni dokonano na placu wypełnionym protestującymi muzułmanami.

Niezadowoleni Hazrowie (szyicki lud pochodzenia mongolskiego, najbiedniejsza mniejszość Afganistanu, a także najczęściej dyskryminowana - stanowi mniej niż 15 procent obywateli kraju) walczyli z rządem o przebieg linii energetycznych między Turkmenistanem oraz Kabulem. Chcieli by przebiegała przez silnie zaludnione przez Hazrów prowincje, jednak rząd nie zgadzał się na to, zwracając uwagę na czas i koszta.

Od ponad tygodnia każdego dnia dowiadujemy się o nowym zamachu. Tym razem media nie interesują się nim szczególnie mocno - wydarzył się za daleko, by brać go pod uwagę, dodatkowo w miejscu gdzie podobne zdarzenia są "normalne". Miejmy nadzieję, że takiej transformacji mentalności nie odnotujemy w Europie. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: DoritosNachoCheese
Portret użytkownika DoritosNachoCheese

Komentarze

Portret użytkownika husarz

 80 osób nie żyje, ponad 200

 80 osób nie żyje, ponad 200 rannych..straszne , pogorzelisko trupów. Na onecie (jak wszędzie) bardziej przeżywa się dziś dalej to co w Niemczech, dalej wciska się ludziom głupoty typu NIEMIEC, irańskiego pochodzenia (szyita czyli wróg Panstwa islamskiego..aha) , nie związany w żaden sposób z kryzysem uchodźczym (czytaj inwazją islamu ) , szaleniec który identyfikował się z Breivikiem zastrzelił niewinnych ludzi. Wiadomosc (policzyłem) o Kabulu wlasnie jest 8 od góry na np Onecie. Wazniejsze jest skandaliczne zachowanie szwedzkiego pilota, który wyprosił araba z samolotu (!!) oraz czy kosciolowi są potrzebne objawienia , a także co tam u Merkel. Ostatnio się modlę, bez kitu o ten naród i ludzi w nim żeby nas tak nie próbowano urządzić jak Niemców czy Francuzów. Za dużo ten naród wycierpiał, a Niemcy i Francuzi jak widać za mało bo zaczyna się u nich wojna cywilizacyjna.

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Skomentuj