Po trzech dniach nalotów przez Rosję bojownicy z ISIS uciekają w popłochu

Kategorie: 

Źródło: twitter

Po zaledwie 3 dniach rosyjskiej operacji militarnej przeciwko Państwu Islamskiemu udało się zniszczyć 50 celów. Pojawiają się doniesienia, że z rozbitych obozów uciekają w popłochu dżihadyści. Wygląda na to, że poprzednia koalicja tylko udawała, że walczy z ISIS.

 

Według oficjalnych informacji podawanych przez armię rosyjską, wykonano ponad 60 lotów bojowych w trakcie których zbombardowano 50 miejsc zidentyfikowanych jako bazy ISIS. Naloty trwają nadal i są wykonywane zarówno w dzień jak i w nocy.

Rosjanie twierdzą, że zniszczona została między innymi duża baza zaopatrzeniowa terrorystów, co w zdecydowany sposób obniża ich zdolności bojowe. Według rosyjskiego generała Andrieja Kartapolowa, który jest głównodowodzącym w operacji syryjskiej, po niektórych nalotach w szeregach islamistów wybuchała panika i na zdjęciach satelitarnych widać było uciekających w popłochu wahabitów. Wojskowy twierdzi, że według danych wywiadu, grupa przynajmniej 600 bojowników islamskich postanowiła przedostać się z Syrii do Europy metodą na uchodźcę.

Armia rosyjska wykorzystuje z powodzeniem bombowce taktyczne Su-34, Su-24M oraz Su-30SM. Zespół sześciu samolotów bojowych tego ostatniego typu przechwycił dwa dni temu cztery izraelskie samoloty F-15, które naruszyły obszar przestrzeni powietrznej Syrii. Oczywiście Rosjanie przy okazji testują też nowe rodzaje broni, które sądząc po rezultatach nalotów, spisują się bardzo dobrze.

Szybkie postępu rosyjskiej operacji ośmieszają też działania dotychczasowej koalicji przeciwko ISIS, która najwyraźniej nie chciała doprowadzić do osłabienia istnienia Kalifatu. Zamiast podziękować za rozwiązanie problemu, który powstał po finansowaniu sunnickich terrorystów, Amerykanie domagają się od Rosjan zaprzestania bombardowań tak zwanej "umiarkowanej opozycji", czyli dżihadystów z powiązanej z Al-Kaidą organizacji Al-Nusra.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika konservaTor

@z sieci Jedna myśl mnie

@z sieci

Jedna myśl mnie nurtuje, jedno tylko pytanie ... biedni, sponiewierani Palestyńczycy siedzą w piwnicach, robią z kartofli paliwo rakietowe i tymi rakietami, o sile rażenia mniejszej niż nasze sylwestrowe fajerwerki, starają się atakować państwo Izrael, którego nienawidzą. Robią co mogą. Naprawdę się starają. Padają przy tym jak muchy. Tymczasem skrajnie ekstremalni islamiści z ISIS, dla których Izrael jest diabłem wcielonym, którzy dysponują nowoczesna bronią, silną armią, milionami dolarów, nawet nie spojrzeli w stronę Izraela. Nie pojmali i nie stracili ani jednego Izraelczyka, choć głowy codziennie spadają. Nie zorganizowali żadnego zamachu, choć mają gigantyczne środki, doskonały wywiad i gotowych na wszystko, świetnie wyszkolonych bojowników. Dlaczego ? Czy to nie jest trochę ... dziwne ?

Portret użytkownika H.R.

Dla czego? Po pierwsze dla

Dla czego? Po pierwsze dla tego, że to są tacy sami Semici, jak ci w Izraelu. Po drugie właśnie w Europie i na świecie tworzy się bardzo ważny precedens, tzn. prawne usankcjonowanie obowiązku przyjęcia ogromnych rzesz tzw. "uchodźców" ratujących swoje życie przed zagrażającymi im terrorystami i toczącą się wojną. Dla kogo jest ważny ten precedens? Otóż w zeszłym roku H. Kissinger publicznie stwierdził, że państwo Izrael zostanie zlikwidowane przed 2020 rokiem.  Dwa lata temu członek izraelskiego rządu publicznie oświadczył, że Izrael kończy swoje kandydowanie do Unii Europejskiej (bo rzeczywiście kandydował!) ponieważ Izrael nie musi kandydować, gdyż już jest w EU, gdyż terytorium Polski, to ziemie niegdyśm rdzennie zamieszkane przez Żydów, a więc terytorium polskie należy się Izraelowi. Dodaj jedno do drugiego i okazuje się, że za chwilę, gdy Europa przełknie ze 2 mln. "uchodźców, to Izrael mrozpocznie exodus do Polski i przerzuci tam swych obywateli jako "uchodźców" ratujących życie przed totalnym zagrożeniem ze strony arabskich terrorystów. A potem, stolica EU zostanie przeniesiona do Warszawy, bo na pozostałym terenie EU powstanie Kalifat tych "uchodźcowatych" Semitów.

Portret użytkownika PODLASIE XXI WIEKU

DOBRE WIADOMOŚCI WRESZCIE

DOBRE WIADOMOŚCI WRESZCIE ROSJA niszczy amerykańskich terrorystów z ISIS BRAWO tak trzymać !!!
W sumie POLSKA TO MOGŁA BY ZROBIC ALE W POLSCE RZĄDZĄ MASONI PRO ISIS CZYLI USA
Obama protestuje że niszczy sie ISIS dobre co!

Portret użytkownika z3n

Do ACHILESA:  nie wierzę, że

Do ACHILESA:  nie wierzę, że Ci za tą robotę, którą odwalasz na zmianynaziemi.pl nie płacą. Nikt o zdrowym umyślę nie spędzały tyle czasu na wyszukiwaniu i wklejaniu informacji popierających politykę Rosji. Jesteś albo chory psychicznie (czyli niewiarygodny) albo dobrze opłacany. Takie wyrobiłem sobie zdanie o Tobie obserwując Twoje poczynania na tym portalu od dłuższego czasu. Twoja absurdalna nienawiść do Ukrainy i Zachodu jest nie do wytłumaczenia w logicznych granicach, z racjonalnego punktu widzenia nie ma sensu w ogóle z Tobą dyskutować. Pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących!

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

"...Twoja absurdalna

"...Twoja absurdalna nienawiść do Ukrainy i Zachodu jest nie do wytłumaczenia w logicznych granicach, z racjonalnego punktu widzenia..."
Idiota... Jakoś wiekszośc postów i głosowań tu i na innych forach jest widac absurdalnych...dla idioty...

Portret użytkownika achiles

NIKT MI, NIE PŁACI ANI

NIKT MI, NIE PŁACI ANI KOPIEJKI, ANI CENTA, ANI ZŁOTÓWKI NAWET. ( o czym wiele razy tu pisałem ), NA GŁOWĘ TEŻ NIE CHORUJĘ I DO PSYHIATRY NIGDY SIĘ UDAWAĆ, NIE MUSIAŁEM. JA POPROSTU ZBYT WIELE ZOBACZYŁEM FILMÓW W NECIE JAK BANDEROWSKIE ŚMIECIE Z ZIMNĄ KRWIĄ MORDUJĄ SWOICH WSPÓŁOBYWATELI ( w tym kobiety, starców i dzieci ). POCZYTAŁEM POTEM, JAK MORDOWALI ICH DZIADOWIE, NASZYCH WSPÓŁOBYWATELI, NA WOŁYNIU I WSZYSTKO MI SIĘ POSKŁADAŁO DO KUPY I JUŻ TAK ZOSTAŁO. A CO DO ROSJI I WSPÓŁCZESNYCH ROSJAN, TO WYRAŹNIE WIDZĘ, JAK JESTEŚMY JAKO SPOŁECZEŃSTWO PRZECIWKO NIM PRZEZ NASZE ŁŻO ELITY, MEDIA SZMATŁAWE I PROPAGANDĘ ZACHODNIĄ OCHYDNIE SZCZUCI. TYLKO KTOŚ ŚLEPY, TEGO, NIE WIDZI, ALBO ZADŻUMINY LEMING, ALBO BANDEROWIEC ODESŁANY NA NASZE FORA W CELU SIANIA ZAMĘTU W POLAKÓW GŁOWACH, O CZYM JEST PONIŻEJ NAPISANE. PRAWDA, TO PRAWDA, FAŁSZ, TO KŁAMSTWO, BIAŁE, TO BIAŁE, A CZARNE TO CZARNE I NIE MA SZAROŚCI :

Panie prezesie. Dziś o Ukraińcach w Polsce. Za pretekst do podjęcia tego tematu posłużył incydent, kiedy ukraińscy studenci uczynili burdę podczas konferencji OBWE z udziałem rosyjskiej delegacji, w skład której wchodził wicepremier władz Krymu Dmitrij Połonski. I ta prowokacja uszła im płazem. Jak to można wytłumaczyć?
Potwierdzają się tylko te ostrzeżenia, które środowiska monitorujące aktywność grup neobanderowskich w Polsce, zgłaszały już od dłuższego czasu. A więc, że nie mamy do czynienia tylko z niewinną wymianą młodzieży, czy też przybywaniem do Polski z Ukrainy imigrantów, poszukujących wykształcenia czy pracy. Jest to też infiltracja o charakterze politycznym. Zresztą, wcześniejsze zachowania, aktywność stricte polityczna, propagandowa, agresywne wystąpienia z materiałami banderowskimi — z flagami, symbolami batalionów neonazistowskich-, która cechowała właśnie studentów ukraińskich w Polsce na przykład Przemyślu, w Rzeszowie, Lublinie. Wszystko to łączy się w logiczną całość. Mamy do czynienia nie z przyjazną wymianą młodzieży, lecz z trafianiem do Polski forpoczty agresywnego banderyzmu tyle tylko, że korzystającego z możliwości finansowania pod płaszczykiem oświaty i kształcenia.
W tym kontekście osobną rolę i bardzo negatywną w budowaniu „piątej kolumny" ukraińskiej w Polsce odgrywa osoba ambasadora ukraińskiego w Polsce. Czynny banderowiec Andrij Deszczyca, człowiek, który aktywnie był zaangażowany w krwawe dla narodu ukraińskiego wydarzenia na Majdanie, jest teraz przedstawicielem władz kijowskich w Warszawie i jak dowodzą tego zajścia na konferencji OBWE ręcznie steruje tego typu prowokacjami. To świadczy o tym, że państwo polskie całkowicie skapitulowało wobec aktywności neobanderowskiej w Polsce i ich komórki te działają zupełnie jawnie. Prowokacja, a ja nazwałbym to atakiem, podczas konferencji OBWE poświęconej prawom człowieka jest kompromitacją dla polskich władz. Dopuszczenie do czegoś takiego i niewyciągnięcie konsekwencji, czy to wobec ambasadora Deszczycy, czy wobec bezpośrednio zaangażowanych młodych Ukraińców, to jest nie do pomyślenia z punktu widzenia suwerenności i bezpieczeństwa państwa polskiego.
 
Studiujących w Polsce studentów z Ukrainy ponoć specjalnie szkolono dla propagandowych akcji. Ich działalność jest obecna na polskich forach społecznościowych. Ich probaderowskie wybryki już trudno ukryć przed opinią publiczną. Czy oznaki ukraińskiej V kolumny nie są lekceważone przez służby specjalne?
 Dotychczasowe działania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a raczej ich bierność, czy wręcz ochronna działalność policji wobec tego typu wyskoków ukraińskich wskazuje, że mamy do czynienia z jakimś politycznym przyzwoleniem, a nawet nakazem, aby do takich działań dopuszczać. To tylko dowodzi, że po raz kolejny władze Rzeczpospolitej udowodniają swoją nieznajomość historii. Taki przypadek już miał miejsce. Przed II wojną światową władze sanacyjne bardzo życzliwie podchodziły do szkoleń paramilitarnych  młodzieży ukraińskiej, wręcz finansowały, dawały instruktorów wojskowych dla „Płasta","Sokiła" i innych organizacji, które działały pod dużym wpływem nacjonalizmu ukraińskiego, licząc, że wyszkoleni i finansowani przez polskich instruktorów młodzi Ukraińcy obrócą swoją agresję przeciwko Rosji w ewentualnym konflikcie ze Związkiem Radzieckim. Okazało się jednak, że właśnie te szkolone przez polskich instruktorów kadry mordowały Polaków oraz inne mniejszości na Wołyniu i stanowiły trzon SS-Galizien i UPA. Nie wyciągamy wniosków z historii, nie uczymy się na błędach naszych poprzedników. Wtedy też przymykano oczy na ukraiński nacjonalizm, wtedy też pomagano szkolić młodych Ukraińców nie tylko paramilitarnie, ale szkolono ich w duchu nacjonalistycznej nienawiści, bo liczono, że będzie to miało ostrze antyrosyjskie. I zakończyło się to krwawą jatką. Jeśli teraz nie wyciągniemy z tego wniosków i nadal będziemy wspierać banderyzm, może się skończyć tak samo z ogromną szkodą dla narodu polskiego i także dla narodów ościennych.
 
Ale przypomnijmy zabójstwo ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego.
Nie tylko. Warto wspomnieć, że jedną z pierwszych ofiar nacjonalistów ukraińskich był inny prominentny polityk sanacyjny Tadeusz Hołówko. Ten polityk, który, nota bene, opowiadał się za współdziałaniem polsko-ukraińskim przeciwko Rosji sowieckiej i jako pierwszy został wyeliminowany przez nacjonalistów, przez banderowców. I to jest memento dla wszystkich tych po stronie polskiej, którzy sądzą, że mogą się nacjonalizmem ukraińskim posłużyć. To tak jakby łapać za ostrze kosy, a nie za jej drewnianą część. Nie wolno posługiwać się tak niebezpiecznymi narzędziami, bo one zawsze obrócą się przeciw ich używającemu.  
I TO TYLE W TYM TEMACIE KLONIE WŁODKA. 

 

Strony

Skomentuj