Usterka techniczna czy zamach? Wciąż niewiele wiadomo o przyczynach katastrofy rosyjskiego Airbusa

Kategorie: 

Źródło: twitter

Katastrofa rosyjskiego samolotu pasażerskiego na Półwyspie Synaj odbiła się szerokim echem zwłaszcza w rosyjskim społeczeństwie. Ludzie nie wierzą władzy, że ta tragedia nie ma związku z prowadzoną właśnie operacją wojskową przeciwko islamistom.

 

Buńczuczne deklaracje przedstawicieli tak zwanego Państwa Islamskiego zdają się potwierdzać tezę o zamachu. Trudno jednak uwierzyć, że dokonano tego za pomocą rakiety ziemia-powietrze. Dużo bardziej prawdopodobny wydaje się akt terroru w postaci przemycenia na pokład bomby. Ewentualna detonacja mogłaby rzeczywiście spowodować odpadnięcie części ogonowej samolotu i to wyjaśniałoby dlaczego znaleziono go jako pierwszego kilka kilometrów przed miejscem uderzenia kadłuba w ziemię.

 

Jednak wiadomo o tym, że ten sam samolot kilka lat temu tak niefortunnie lądował, że uderzył ogonem o płytę lotniska. Wtedy na szczęście udało się uniknąć katastrofy, a maszynę wyremontowano. Trudno się dziwić, że pod uwagę jest brana ewentualność, że remont nie do końca się udał i po prostu na skutek zmęczenia materiału konstrukcja nie wytrzymała rozpadając się w powietrzu.

Źródło: twitter

O ile wierzyć amerykańskiemu kanałowi telewizyjnemu CBS News, amerykańskie satelity zarejestrowały rozbłysk ciepła na półwyspie Synaj. Prowadząc obserwację w podczerwieni wykryto błysk termiczny nad Synajem i to dokładnie wtedy gdy doszło do upadku rosyjskiego samolotu A321.

Źródło: twitter

Jednym z powodów takiej anomalii może być detonacja bomby, ale też eksplozja zbiornika paliwa, na przykład na skutek uszkodzenia mechanicznego. Amerykańska agencja analityczna Stratfor uważa jednak, że ​​najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy Airbusa A321 jest ładunek wybuchowy wniesiony na pokład samolotu.

 

Terroryści, którzy oczywiście wykorzystują tę tragedię propagandowo, oświadczyli, że wkrótce opublikują dowód potwierdzający, że samolot został celowo strącony. Dzisiaj ISIS wypuściło też kolejny filmik, w którym ktoś o wyraźnie słowiańskich rysach wygraża nożem Władimirowi Putinowi i zapowiada doprowadzenie do kolejnych zamachów na rosyjskie samoloty.

Źródło: twitter

Być może to zbieg okoliczności, ale dzisiaj rzeczywiście doszło do kolejnej katastrofy rosyjskiego samolotu, tym razem w Sudanie. Maszyna typu AN-12 spadła chwilę po starcie z lotniska w Dżubie, spadając w pobliżu brzegu Nilu Białego. W wyniku katastrofy ucierpieli nie tylko pasażerowie i członkowie załogi, ale też miejscowi rybacy na których spadła tracąca wysokość maszyna.ginęło ponad 40 osób.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

"~dziwne to wszystko : Na

"~dziwne to wszystko :

Na podstawie danych z FlightRadar? Rowniez mozna kawe rozsypac i tez wyciagac na tej podstawie wnioski....

Widze, ze komus bardzo zalezy, aby to byla bomba, ale trzeba pamietac, ze to kolejny Airbus, ktory po prostu runal na ziemie z wysokosci przelotowej. W Alpach powiedzieli, ze to samobojstwo pilota, tutaj ze to bomba. Obydwa dochodzenia w kilka dni... A moze Airbus ma jakas wade fabryczna i firma stara sie zatuszowac sprawe, aby nie uziemic wszystkich maszyn tego typu na calym swiecie, az do usuniecia tej usterki lub sprawdzenia pozostalych maszyn czy ja maja czy nie?

Te ostatnie dwie katastrofy sa bardzo do siebie podobne jesli chodzi o pewnie fakty. Ten sam typ samolotu, tam po 28 minutach, a tutaj po 33 minutach, podobna wysokosc, podobny sposob spadania i w obydwu przypadkach brak lacznosci z pilotami.

Airbus nie ma zbyt swietlanej przeszlosci. Pierwsza katastrofa tego modelu wydarzyla sie na premierowym pokazie we Francji, kiedy to komputer pokladowy zablokowal dzialania pilota i samolot zamiast wyladowac to wlecial w las i wybuchl...

Kolejny wybrany przypadek, kiedy piloci testowali jak komputer zareaguje na tzw "przeciagniecie" i znow komputer sprowadzil samolot pionowo na ziemie...

Tak wiec ja teraz mocno sie zastanowie zanim wsiade na poklad A321..... "

(http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zobacz-jak-wygladaly-ostatnie-sekundy-lotu-rozbitego-rosyjskiego-samolotu/e6e599)

Portret użytkownika wsciekła

hmmm,tutaj sie kłania biznes

hmmm,tutaj sie kłania biznes stron zainteresowanych , katastrofa spowodowała zakaz lotów nad strefa ,czyli.....dla zainteresowanego brak kontroli nad terenem ze strony CTR .
reszte mozna sobie dopisac .
wybuch silnika ,lub utrata dwóch nie stanowi od razu katastrofy ,po to piloci sa szkoleni w róznych ośrodkach by móc własnie sobie poradzic w takiej sytuacji , ponadto samotol o takiej doskonałosci ,a stawiam na jakies 30 % moze przeleciec lotem szybowym ok 10 min od wybuchu ,maja zatem czas na powiadomienie strefy o tej sytuacji oraz czas na szukanie miejsca na przygodne ladowanie o ile w załącznikach jeppesen-a nie zamiescicli lotnisk zapasowych .róznie to bywa...
tu w tym przypadku ...cisza...w eterze , i co sie nasuwa..dla nich lot przebiegał spokojnie ,silniki pracowały na pełnych obrotach , nie było zadnych niepokojacych dzwieków ,personel nic nie zgłaszał...
az tu nagle w pióro i w dół ...sorry ale to ewidentne nie tylko dostanie w silnik ,całe podpiórze dostało ..albo bombka albo pocisk ..zdjęcia sa robione tak by nie było widac całego efektu katastrofy...wyrwanie poszyc wewnatrz czy na zewnatrz ..okopcenie ,i cała masa innych widoków dajacych mozliwosc definicji defragmentacji statku powietrznego...
jak to sie mówi szoł dla mas musi trwac ...prawda zostaje cisza dla czasu okreslonego...czyli doskonałe wprowadzenie chaosu ...genialne

Portret użytkownika achiles

Czyli,

Czyli, jeśli:
http://sputniknews.com/russia/20151104/1029608651/us-intelligence-metrojet-explosive.html
jest prawdą, to mając próbki użytego materiału wybuchowego (który nigdy nie eksploduje do ostatniej cząsteczki) można metodą analizy izotopów stabilnych określić, czy materiał tego samego „wytwórcy” został już gdzieś użyty, kto go wyprodukował i kiedy, a metodami śledczymi określić drogę jego dystrybucji. Co do mnie, to nie ulega dla mnie najmniejszej wątpliwości, ze paluszki w tym zamachu aż po łokcie mają ubabrane wiadome służby wiadomego bandyty, które czyniły ostatnie przygotowania do tej zbrodni podczas rozmów wiedeńskich. Swoją drogą jestem ciekaw, czy Pan Ławrow zdaje sobie sprawę, że dla „głupka” i jego szefa jest tylko azjatyckim „podludziem”, niegodnym dotrzymywania słowa.
Cóż, skoro 2 maja 2014 roku odeski przekaz „żadnych antymajdanów” został zrozumiany na Kremlu, to teraz został wysłany Kremlowi kolejny przekaz – „spie******cie z Syrii” z nadzieją, że Federacja się do niego zastosuje.
Ponadto:
– bomba mogła być umieszczona na pokładzie tylko przez obsługę lotniska. Nie rozumiem, dlaczego dotychczas cała ta obsługa, od dyrektora przez ochronę po sprzątaczy kibli, nie jest pojedynczo w ściśle strzeżonych celach?
– skoro wywiad USA twierdzi, że Rosjanie NIE atakują IGIL, ISIS, czy jak się ta cholera nazywa, to niby dlaczego celem był samolot rosyjski, a nie np. brytyjski, czy yankeski????
– Już w tej chwili Międzynarodowa Federacja Lotnictwa Cywilnego powinna uznać Egipt z kraj zadżumiony i zalecić wszystkim liniom zerwanie z nim komunikacji lotniczej.
Alojzy Ptyś 
, Listopad 5, 2015 at 08:19

CIEKAWA POWYŻSZA TEZA AUTORA.

 

Portret użytkownika Zenek :)

"powinna uznać Egipt z kraj

"powinna uznać Egipt z kraj zadżumiony" <br><br>
 
- plotki juz rok temu mówiły iż obecnie Egiptem rzadzą sprzymierzeńcy iSSraela. Może nie PUBLICZNI ale po niedawnym zalaniu tuneli do Gazy na pewno oddani sąsiedniemu nazistowskiemu reżimowi całym sercem i służbami.

Portret użytkownika achiles

Wczojaj już drugi samolot

Wczojaj już drugi samolot został rozbity w Sudanie, transportowy, który miał na pokładzie 41 osób, wszyscy zginęli. Jakoś tak dziwnie wczoraj ta wiadomość była blokowana, przez nasze ŚRODKI MASOWEGO OGŁUPIANIA BLOKOWANE, dopiero dziś to na czołówkach od rana puszczają. Do tej pory tylko wojskowe maszyny się podczas ćwiczeń Rosyjskie rozbijały, co na wskutek intensowni ćwiczeń w ostatnim czasie Rosyjskich wojsk można było zrozumieć, lecz dwie cywilne maszyny i to w KRAJACH, gdzie są dzikusy stworzone, przez szatana na Ziemi, to już nie wypadki i nie przypadek, biorąc pod uwagę, że nawet jeszcze tydzień, nie minął miedzy jedną, a drugą katastrofą. Rosjanie wiedzą, że te samoloty zostały przez siły zewnętrzne ZNISZCZONE, przekaz zrozumieli i rozumieją, bo tak nie rządzą debile. Nasuwa się tylko obecnie pytanie czy wytrzymają to ciśnienie i powstrzymają EMOCJE NA WODZY, czy też przystąpią do decydującego STARCIA ZE SWOIMI WROGAMI, a właściwie jednym, lecz GŁÓWNYM I ZASADNICZYM WROGIEM, którego to tamtejsze Władze mają od dawna DOSKONALE ZIDENTYFIKOWANEGO. Jeśli będzie ta druga opcja wdrożona, to Świąt w tym Roku, już, nie będzie, jeśli pierwsza, to nadal na rozwój WYPADKÓW I DZIWNYCH ZDARZEŃ, CZEKAMY, JAKO LUDZKOŚĆ, NA PLANECIE ZIEMIA. 

Portret użytkownika U_P_Adlina

oczywiście włodi, jak tak

oczywiście włodi, jak tak bogobojne i szlachetne władze, jak władze szatanów zjednoczonych mogłyby kazać zestrzelić samolot terrorystom, których sponsorują?! To nieprawdopodobne! To naprawdę oburzjące, że ktos w ogóle mógł tak pomyśleć!  One tylko na czele z bambusem obamą modlą się codziennie o pokój na świecie i śpiewają święte pieśni. Co za ludzie włodi! Co za ludzie! Nie uszanują żadnej świętości

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Wlodi

Proponuje zebrac szybko wrak,

Proponuje zebrac szybko wrak, pociac na czesci, umyc, i na potrzeby sledztwa trzymac na jakims polu. Wydaje mi sie ze to jakis zamach za Putinowskie "strategiczne" decyzje, tym bardziej ze poziom zabezpieczen na liniach takich jak Egipt - Rosja wydaje sie byc smieszny. Z drugiej strony ruska awiacja pamieta czasy breżniewa to moze to awaria. Zobaczymy. Ciekawe ktora wersje dla gawiedzi wybierze putin. Jedna godzi w zabezpieczenia "wielkiej rosji" a druga w jej poziom technologiczny... Hmm spodziewam sie wersji kremla ze to USA sa winne... Stara spiewka powtarzana przez wszystkich sowietow.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Wlodi

Sowietow niby nie ma ale ich

Sowietow niby nie ma ale ich swiat w rosji trwa i ma sie dobrze pielegnowany przez wladze kremla. Szyldy sie zmienily a ludzie, zasady i retoryka zostaly te same.
PS. Raz usmanska, raz usraelska, raz ukrainska itd... Zal tego twojego wierzgania...

Portret użytkownika U_P_Adlina

włodi, różnego rodzaju

włodi, różnego rodzaju obsesje polegają na tym, że wydaje się komuś że coś jest a tego nie ma. ZSRR już nie istnieje, a to ze ty wciąż go widzisz to własnie jest obsesja. Jesteś rusofobem i pewnie zawsze przed położeniem się spac sprawdzasz czy gdzies nie pochowali sie Ruscy. Pod łóżkiem, szafa. Tam mogą się chować. Co jakis czas budzisz sie zlany potem, bo we śnie setki Rosjan atakowały cię ze wszystkich stron. Byc może nawet starasz się jak najrzadziej wychodzić z domu, aby nie porwali cię Rosjanie. Nie jestem specjalistą od tego typu zaburzeń, jednak - choc cię nie lubię - mówię w dobrej wierze. Włodi, nie ma już żydo-bolszewickiego ZSRR! Rosjanie ci nie zagrażają! Zdaję sobie jednak sprawę, że ciebie to nie wyleczy. A to, że raz jesteś upadlińskim trolem, raz usmańskim, a raz usrahellskim to wbrew pozorom się nie wyklucza. Israhell to główny sojusznik usmańskich bandziorów, a na dzisiejszej upadlinie praktycznie rządzą żydy, więc można by oczywiscie napisać, że jesteś upadlińsko-żydo-usmańskim trolem, ale lepiej napisać to w skrócie i wybrać jedno z tych określeń które dowolnie można wybierać, bo każde z nich z osobna odnosi się do dwóch pozostałych.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Wlodi

Jestes pospolitym paranoikiem

Jestes pospolitym paranoikiem na kremlowskich tabsach. Na takich jak ty mam ogolnie wyj....e bo jestes slaby i nie masz nic do powiedzenia poza belkotem RT.TV. Krol klawiatury... Hehe. ZSSR padlo pod pregiezem wlasnej niemocy. Tymczasem Putin i jego klika caly czas holduja Stalinowi i jego wartosciom. To 100 %owi sowieci i bolszewicy. Szkola KGB. Putin powiedzial ze najwieksza tragedia XX w byl upadek ZSRR i dlatego jego celem jest jego odbudowa co udowodnil wywolujac wojne na Ukrainie. Sil starczylo na kawaleczek donbasu. Teraz robia pokazowke w syrii. Dwa fronty i ledwo dzwigają... Ot cala rosja. Syf i tyle.

Portret użytkownika U_P_Adlina

włodi, szkoda słów na ciebie.

włodi, szkoda słów na ciebie. W kółko powtarzasz to samo jak zacięty stary gramofon. Widać na szkoleniach dla troli usmańsko-banderowskich tak cie nauczyli i zaprogramowali, wiedząc, że twoja resztówka inteligencji nie pozwoli ci na jakąś większą błyskotliwość. Bokami to robia usmany, bo prowadzą już tyle wojen, że spokojnie można ich wpisać do księgi rekordów guinessa. A Syria trolino strasznie cię boli, bo ciągle o niej gadasz. Tak włodi, Rosja w Syrii z sojusznikami daje ostro popalić najemnikom usmanów z ISIS i twoje płacze i szlochy tego nie zmienią. Nie wysilaj się włodi, bo i tak nikt tu nie traktuje cię poważnie. Bye, jak mawiają twoi padający na ryj opiekunowie zza wielkiej wody

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj