Jedno awokado dziennie może ochronić twoje serce

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Codzienne stosowanie awokado wyraźnie obniża poziom złego cholesterolu we krwi. Owoc ten może się stać panaceum na choroby XXI wieku, czyli nadwagę i problemy z sercem.

 

Aby udowodnić lecznicze działanie awokado potrzebowano do doświadczeń ludzkich „świnek morskich”. Udało się zebrać 45 ochotników. którzy zgodzili sie zmodyfikować swoją dietę w cwelu sprawdzenia leczniczego wpływu zielonych owoców. Na początku eksperymentu uczestnicy byli przez dwa tygodnie na takiej samej diecie, które miała na celu mniej lub bardziej wyrównać funkicjonowanie organizmów testerów.

Następnie grupa doświadczalna została podzielona na trzy podgrupy. W ciągu pięciu tygodni wolontariusze każdej z nich musieli wybrać jedną z trzech diet o niskiej zawartości tłuszczu, o umiarkowanej zawartości tłuszczu lub umiarkowanej zawartości tłuszczu, ale codziennie z dodatkiem awokado. Po zakończeniu eksperymentu mierzono poziom lipoprotein o niskiej gęstości (LDL), które są głównymi nosicielami złego cholesterolu. Ponadto analizowano ilość utlenionego LDL, który według twórców badania, rozpoczyna reakcję łańcuchową przyczyniającą się do rozwoju miażdżycy.

 

Stwierdzono, że po pięciu tygodniach na diecie z awokado wyniki tej grupy były znacząco niższe niż na początku eksperymentu. Ponadto uczestnicy mieli wyższe poziomy luteiny, która ma właściwości przeciwutleniające, oraz chroniących lipoprotein. Zdaniem autorów badania, jakiś pozytywy wpływ na ludzki organizm musiało wywrzeć regularnie spożywane awokado. Nie wiadomo jednak co konkretnie wywołuje taki efekt. Warto jednak przyswoić, że dieta oparta na awokado może być korzystna dla zdrowia.

 

 

.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Jest tyle produktów, które

Jest tyle produktów, które jedzone przynajmniej raz dziennie dobrze wpływają na nasze zdrowie, że gdybyśmy mieli je wszystkie żreć, wykorkowalibyśmy z przeżarcia Wink
Zasada jest prosta: minimum 500g warzyw, 300g owoców i jak najmniej, a najlepiej wcale, produktów przetworzonych dziennie.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj