Lekarze wskazali, kto absolutnie nie może jeść grejpfrutów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Pomimo ogromnej ilości użytecznych i odżywczych cech tego owocu, grejpfrut ma szkodliwe właściwości, a zatem są przeciwwskazania do jego stosowania.

 

W życiu często warto być bardzo ostrożnym. Dotyczy to także tak zwanej diety grejpfrutowej. Okazuje się, że istnieje kategoria ludzi, którzy powinni porzucić pomysł spożywania tych owoców.

 

Na przykład grejpfruta nie powinny jeść osoby przyjmujące statyny, leki obniżające poziom cholesterolu. Jego spożycie jest również niewskazane podczas stosowania leków regulujących ciśnienie krwi. Chodzi o to, że enzymy grejpfruta mogą zneutralizować działanie niektórych leków.

 

Nie powinno się jeść grejpfrutów, gdy występują problemy z wątrobą, wrzodami żołądka i chorobą wrzodową dwunastnicy. Kwasy owoców mogą powodować pogorszenie problemów z przewodem pokarmowym. Nie należy też jeść grejpfrutów, gdy bierze się środki antykoncepcyjne, ponieważ cytrusy mogą unicestwić ich działanie.

Większa ilość kwasu w owocach ma również szkodliwy wpływ na szkliwo zębów, dlatego zawsze po jego zjedzeniu należy płukać usta wodą. Z powyższych powodów nie powinno się przyjmować leków wraz z sokiem grejpfrutowym, ponieważ bardzo możliwe, że zmniejszy to lub nawet zneutralizować ich działanie.

 

Jednak jeśli ktoś spożywa grejpfruty z umiarem i nie ma wspomnianych przeciwwskazań, owoce te z pewnością będą bardzo pomocne w celu dostarczenia witamin i związków chemicznych korzystnych przy utracie wagi, poprawie odporności i kondycji całego ciała.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Sapiens

Nie powinno się straszyć

Nie powinno się straszyć ludzi grejpfrutami, które mają znakomite własciwosci zdrowotne. Nie można ich jedynie stosować razem z trującymi lekami, np. statynami. PS.Dlaczego „legendarny redaktor” jest anonimowy? Jesli jest legendarny, to powinien mieć jakąś tożsamość. Wtedy byłby bardziej wiarygodny.

Portret użytkownika epuzer

W Internecie mamy wiadomości,

W Internecie mamy wiadomości, że grejpfrut oczyszcza wątrobę – jest trochę tych wiadomości. „Grejpfrut pobudza również produkcję enzymów wątrobowych odpowiedzialnych za hamowanie wolnych rodników i zapobieganie chorobom, nawet takim jak nowotwory.” Jak w tym kontekście wierzyć Tallinowi?

Portret użytkownika Wika

Artykuł na negatywie. Te

Artykuł na negatywie. Te rzeczy powinien przekazywać lekarz wraz z receptą, a nie niszowy portal, który zastępuje w obowiązkach lekarzy.

Gdyby opisać jeszcze korzyści spożywania grejpfrutów, to przynajmniej byłoby wiadomo, że czasem lepiej wybrać owoce niż bezsensowne statyny czy inne wymienione w artykule leki.

Portret użytkownika Takitam

Tak się jakoś głupio składa

Tak się jakoś głupio składa że lekarze nie mają na studiach jakichkolwiek zajęć z fitoterapii, a o ziołach oraz leczniczym działaniu np. owoców wiedzą mniej niż przysłowiowa szeptucha z Podkarpacia. Dzisiaj rola lekarza pierwszego kontaktu została sprowadzona do roli detalicznego dystrybutora leków i usług medycznych, ma realizować zyski firm farmaceutycznych a nie dbać o zdrowie pacjentów.

Skomentuj