Chińscy naukowcy odkryli wodę na Księżycu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Chiński zespół badawczy odkrył interesujący krater na powierzchni Księżyca. Meteoryt który uderzył w naszego satelitę ponad milion lat temu zawiera ślady wody. Kolizja była związana z chondrytami węglowymi, bogatą w wodę klasą asteroid.

 

Dane na ten temat, pozyskano dzięki sondzie księżycowej Chang'e-4. Zgodnie ze słowami Liu Yang, jednego z autorów badania opisującego to odkrycie, część wody, która znalazła się na Księżycu po uderzeniu chondrytu węglowego, może pozostać na naszym satelicie. Poprzednie badania wykazały, że uderzenia są jednymi z głównych czynników wpływających na pojawianie się wody na Księżycu, razem z erupcjami wulkanicznymi i wiatrem słonecznym.

Zespół badawczy obliczył, że zderzenie miało miejsce ponad milion lat temu, co jest krótkim okresem w porównaniu z geologiczną skalą czasową Księżyca od jego powstania. Gdyby porównać badany incydent do całego życia człowieka, to wydarzył się on zaledwie kilka minut temu. Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie Nature Astronomy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Grecka Kolega

Wiara w chińskich naukowców

Wiara w chińskich naukowców może być wyjątkowo zgubna. Chiny podobnie jak reszta agentury kosmicznej realizują program mind-controll pod tytułem fake-space. W dupie byli i gówno widzieli. Oczywiście nie przeszkadza to fanatykom naukowych bzdur w łykaniu tej oczywistej ściemy. Ja widziałem jak pokazali nagranie z lądowania i pobytu ich lądownika na księżycu to było tak oczywiste CGI że panowie, trzeba być wyjątkowo zatwardziałym pelikanem aby to łyknąć. Nie dziwota skoro zwykły telewizyjny wykształcony "naukowiec" nie potrafi odróżnić chamskiego cgi od zdjęcia czy filmu. Jak tam kulkoziemianie ? do ataku. Wiara w "naukę" i uczciwosć polityków dostała ostro po dupsku w związku ze ściemą c19. I tak jest w każdej dziedzinie. Wasza szkolna edukacja , jest śmieszna wobec tego co się obecnie dzieje.

Portret użytkownika Janusz Kowalski

No tak , ty masz swoje

No tak , ty masz swoje mundrości z telewizji i szkoły Smile są lepsze jak nasze, bo wyuczone niczym pies pawłowa Smile słaby z ciebie kabareciarz aby ośmieszac najstarszych foliarzy. Niestety buhaha ha już nie wystarczy, to było dobre ale w gimbazie.

Skomentuj