Niezwykle bliski przelot asteroidy 2021 GW4

Kategorie: 

Źródło: NASA

Nowo odkryta asteroida oznaczona jako 2021 GW4, znalazłasię się w odległości zaledwie 26 927 km od centrum naszej planety. Do tego niezwykle bliskiego przelotu, dojdzie dziś o godzinie 13:01 UTC. Jest to już 40 znany asteroida, który wyminął naszą planetę od początku roku a zarazem siódmy, w tym miesiącu.


Dystans na jaki zbliży się ona do Ziemi to zaledwie 0,07 odległości z Ziemi do Księżyca. 2021 GW4, zaobserwowano jeszcze 8 kwietnia, w obserwatorium Mt. Lemmon Survey. Astronomowie szacują, że obiekt należy do grupy asteroid Apollo i ma szacunkową średnicę od 3,5 do nawet 8 metrów.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Blisko coraz bliżej ? Coraz

Blisko coraz bliżej ? Coraz więcej kosmicznych zmian w Układzie Słonecznym ? A tak w ogóle, to niebyłby to pierwszy raz kiedy, zmieniały się nagle epoki.Były Dinozaury i nima, była epoka lodowcowa i nima,był człowiek i....Ja na ten przykład i okoliczność to sure fifajl mam opanowany perfekcyjnie.Do lasu se skoczę i coś na obiad uploaduję a wody ze strumyka se nabiorę.Oczywiście wpierw tabletki zażywając na odkażenie A co ja głupi jestem ? Jeszcze niestrawności dostanę. A teraz, to niech ktoś na poważnie spróbuje się odnieść do KOŃCA naszego ostatecznego jakby co, to jak AMEN w pacierzu. 

Skomentuj