Bardzo ważna zmiana polityczna w Rosji

Kategorie: 

Władimir Putin i Siergiej Szojgu - źródło: ITAR TASS

Do pewnego momentu pozycja Władimira Putina, jako nowożytnego "cara" Rosji wydawała się nie do zachwiania. Teraz jednak coraz częściej słychać o kłopotach zdrowotnych władcy Rosji a na dodatek na jego dworze zaczynają zyskiwać inni protegowani KGB, jak Siergiej Szojgu, który wkrótce będą odgrywać jeszcze większą rolę.

 

Władimir Putin dokonał właśnie zmiany na stanowisku Ministra Obrony Narodowej Rosji odwołując pełniącego tą funkcje od kilku lat Anatolija Sierdiukowa. Dotychczasowy minister nazywany przez wojskową wierchuszkę "meblarzem"  z racje wcześniej wykonywanego zajęcia w postaci prezesa firmy meblarskiej, wsławił się przede wszystkim bezkompromisowym podejściem do modernizacji rosyjskiej armii. Swoje zadanie wykonywał jednak na tyle dobrze, że wzbudził zagrożenie wśród skostniałej generalicji. Wymiana Sierdiukowa na Szojgu może być jednak bardzo istotnym ruchem politycznym.

 

Siergiej Szojgu do tej pory zajmował pozycję Ministra do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych. Pełnił ją według Putina bardzo dobrze. Wszyscy zapewne pamiętają jego zaangażowanie w pierwszych dniach po Katastrofie Smoleńskiej. Jednak rozmaitych tragedii w Rosji jest pod dostatkiem i Szojgu miał wiele okazji, aby się wykazać. Prasa rosyjska często rozpisywała się na temat wzrastającej pozycji Siergieja Szojgu.

 

Zasadnym wydaje się pytanie czy nowy Minister Obrony Rosji został powołany na to stanowisko ze względu na osobistą wolę Putina czy też jest to kolejny przystanek dla Szojgu, który już teraz przymierzany jest na następcę Putina. Dzisiejsza decyzja personalna może być poczatkiem drogi na Kreml.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jacek

Reorganizacja szyków żyda i

Reorganizacja szyków żyda i marionetek (Putin, Obama). Czy tylko o kosmetykę tu chodzi, cz też o Iran? Sądzę, że o to drugie. Dlaczego? Bo nic już nie ma do zyskania, a tylko do stracenia (życie). I to zrobi, klęska szatana oznacza też zniszczenie swoich pomagierów.

Portret użytkownika nanashi7

Witam navajo88 ma świetne

Witam navajo88 ma świetne poczucie humoru. Dla rozluźnienia atmosfery:
Włamię się do komputera w Iraku i zrzucę bombę atomową na Moskwę. A tak nie lubię kacapów. Hahahahaha!!!
Na poważnie. Jak myślicie z której strony najprawdopodobniej dojdzie do III Wojny Swiatowej? Wydaje mi się że od strony USA. Za bardzo panoszą się na Bliskim Wschodzie. Wydaje mi się że wybuchłaby w 2015. Za długo ten pokój jest, a na wojnie można się wzbogacić. Te CAPTCHA mnie wkurza.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Stara stalinowska

Stara stalinowska zasada...pozbyć sie tych co idą po bandzie z sukcesem... Jednakże inna stara zasada stalinizmu... "najlepiej sie poluje na śpiące niedźwiedzie"... Putin stał się ofiarą swojego systemu działania... Ktoś go podtruwa...
 Ale nie mamy złudzeń to jest to samo gniazdo szerszeni...

Strony

Skomentuj