Rosja uznała niepodległość zbuntowanych ukraińskich "republik". Putin wkroczył tam z wojskiem

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Wczoraj w orędziu do narodu, prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin ogłosił, że Rosja uznała niepodległość zbuntowanych ukraińskich "republik" - Ługańskiej i Donieckiej. Pojawiają się też doniesienia, że do Donbasu wkroczyła rosyjska armia. 

Władimir Putin podpisał wczoraj dekret o "niepodległości" Donieckiej oraz Ługańskiej Republiki Ludowej, oraz poinformował, że podpisana została umowa o przyjaźni, współpracy i wzajemnej pomocy. To zapewne na jej zapisy będzie się powoływał Putin uzasadniając wkroczenie wojsk rosyjskich na terytorium formalnie nadal należące do Ukrainy. 

Tworzy to pewien problem, ponieważ obszar uznawany za należący do Donieckiej i Ługańskiej tzw. republiki, jest częściowo pod kontrolą wojsk ukraińskich. Czy zatem deklaracja Putina ma spowodować wycofanie się tych jednostek? Raczej wszystko zmierza do nieuchronnej konfrontacji.

 

Zanim dojdzie do wojny będziemy świadkami jeszcze jakiejś "prowokacji". Na przykład jacyś mężczyźni w mundurach ukraińskich, jakie można kupić w każdym sklepie z militariami, ostrzelają jakiś cywilny cel w tych zbuntowanych regionach Ukrainy, co rzekomo miało miejsce. Pretekst zawsze się znajdzie. 

 

Wygląda na to, że znaleźliśmy się w okresie przypominającym "dziwną wojnę" - fr. "drôle de guerre", gdy Francuzi i Brytyjczycy udawali, że są aliantami Polski prowadząc wyimaginowaną wojnę bez działań wojennych. Ukraina nie jest co prawda w NATO, ale posiada gwarancje międzynarodowe odnośnie integralności terytorialnej, co było warunkiem pozbycia się trzeciego na świecie arsenału jądrowego. Pytanie brzmi czy Putin ryzykowałby konfliktem nuklearnym.

 

Teraz Puyin nie musi się tym przejmować, bo oszukana Ukraina oddała ten arsenał, w zamian za nic nie znaczące Memorandum Budapesztańskie, sygnowane przez USA, Rosję i Wielką Brytanię. Obecna sytuacja Ukrainy pokazuje dobitnie co warte są gwarancje bezpieczeństwa ze strony Wielkiej Brytanii i USA. Ukraińcy przekonali się tak samo jak Polacy w 1939 i 1945 roku. 

 

 

Ocena: 

Średnio: 3.6 (5 votes)

Komentarze

Portret użytkownika dominikq

to normalny kraj wraz z

to normalny kraj wraz z ludzmi ale jak wszedzie istnieje mojzeszowa mafia z urzednikow stworzona przez to scierwo z londynu i szwajcarii aby niemiecka gospodarka mogla pasozytaowac na pozostalych krajach rosja trudno rzadzic ich obywatele nie sa stworzeni dla uczestniczenia/utrzymywania kapitalistycznej gospodarki ten kraj sie rozpada i rozleci jak chiny bo to nie sa pasozyty - wojna z ukraina jest ustawiona przez mojzeszowe scierwo z zachodu aby bytlency narod germanska rasa swiatowych pasozytow ktora szantazuje kogo sie da mogl wygodnie zyc chodzi o rozwoj przemyslowy ukrainy surowcow dla niemcow nie wystarczy,

Portret użytkownika OjciecDyrektor

Od pewnego czasu zauważam, że

Od pewnego czasu zauważam, że to jest wojna kontrolowana. Ot, stare dziadki sobie ustaliły "linie Curzona", włączyli telewizor i patrzą, jak małe ludki bawią się w wojnę. No w końcu chłopaki poszli do wojska, żeby walczyć. To niech się biją jak chcą.
Dla tych na szczycie życie ludzkie nie ma znaczenia. Najmniejszego.
Putin wspominał coś wczoraj, że Lwów należał kiedyś do Polski. Moim zdaniem jest to zapowiedź zaplanowanego rozbioru Ukrainy.
Zwróćcie uwagę, że Putin zrobił to, czego wszyscy byli pewni- zaanektował kolejny kawałem Ukrainy. A co robi świa? Oj oj Putni, teraz to już zabierzemy cie finał Ligi Mistrzów w Sankt Petersburgu.
Śmiech i jeszcze raz śmiech.
To ja Was zapytam: - Czy wiecie co się stało w Donbasie? Putin zagrał wszystkim na kootasie Smile

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Portret użytkownika kolo21

Normalnie napisął bym hurra!

Normalnie napisał bym hurra! Ale z drugiej storny co z milionami upaińców? Ich jest wiecej niż nas i mają o niebo lepiej uzbrojoną armię. Z ruskimi im sie nie uda a więc złość mogą wylać na lachów. A swiat przyklaszczę z radości zwłaszcza niemcy i izrael.

kolo21

Strony

Skomentuj