Putin przywraca do życia KGB

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Mark Rain/CC BY 2.0

W 1991 roku, Komitet Bezpieczeństwa Państwowego przy Radzie Ministrów ZSRR (KGB) został rozwiązany i podzielony na kilka odrębnych instytucji: FSB, SWR, FAPSI i FSO. Jednak obecnie następuje dokładnie odwrotny proces. Agencje te wkrótce zostaną ponownie połączone a nowy twór otrzyma nazwę, która dobitnie kojarzy się z dawnym Związkiem Radzieckim.

 

W Rosji trwają obecnie prace nad wielką reformą. Rozpoczęły się one wkrótce po tym, jak Władimir Putin zlikwidował Federalną Służbę Migracyjną (FMS) i Agencję Antynarkotykową (FSKN), a wojska wewnętrzne i inne formacje, zajmujące się sprawami wewnętrznymi, zostały przekształcone w Gwardię Narodową.

 

Putin chce połączyć Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB) ze Służbą Wywiadu Zagranicznego (SWR) i Federalną Służbą Ochrony (FSO). Nowa instytucja ma otrzymać uprawnienia, jakie posiadało dawne KGB i powstanie jeszcze przed wyborami prezydenckimi w 2018 roku.

 

Jak podaje rosyjski dziennik Kommiersant, twór otrzyma taką samą nazwę, jaką nosił jeszcze za czasów Stalina - Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego (MGB), ale będzie funkcjonować niczym KGB. Nowe MGB będzie posiadać kompetencje czterech różnych agencji w Stanach Zjednoczonych - CIA, FBI, NSA i Secret Service.

 

Jest to z pewnością reakcja na agresywne działania Stanów Zjednoczonych, które potęgują na wschodzie nienawiść do USA. Rosja może zradykalizować się i zacząć działać w bardzo podobny sposób - tj. organizować przewroty lub finansować organizacje zbrojne (tzw. "rebeliantów"). Kraje bałtyckie, w tym Polska, mogą znaleźć się w dość niekorzystnej sytuacji.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika xylotet

@Prawda boli ,,,, nie wiem co

@Prawda boli ,,,, nie wiem co w tym ma być tak odkrywcze albo dziwne ???? ,,, w tamtych czasach w ZSRR ,,,, funkcjonowali jeszcze tzw. komisarze ludowi ,,,, w tym słynnym USA ,,, też nie ma ministrów ,,,,, są tzw. sekretarze stanu ,,,,, czyli jak chciał tak zwał ,,,, i dyskusje na ten temat są zwykłym "biciem piany" ,,, :-) 

Portret użytkownika ekstragoon

I tu mamy doskonały przykład

I tu mamy doskonały przykład że Rosja wraca do czasów stalinizmu i państawa totalitarnego. Będą czystki aresztowania i zbrojenie się. Bedą liczyły się interesy wąskiej grupy oligarchów, jak widzimy coraz węższej. Ale to już wszystko było w historii ... Mam nadzieję że Rosjanie jako naród obalą ten rząd, a zrobią to z "głodu" bo gospodarka Rosji to tylko kopaliny, a na tym to już teraz i w afryce nie dają rady. Państwu Polskiemu pozostaje się uzbroić ... Ukrainę dozbroić , bo to jest naturalna granica odgradzająca nas od Ruskich. Niech zwiążą ich walką na ich ziemi.... Pozdro dla wszystkich rusofobów ...wszystko co najgorze przyszo do nas ze wschodu. Lepsza najgorsza demokracja niż najlepszy komunizm (vide Korea płn).

Historia Rosji oczami Łotyszy film: The Soviet Story Polskie spojrzenie: Transformacja Od Lenina do Putina.

 

Portret użytkownika Arya

Taa, a twój post to doskonały

Taa, a twój post to doskonały przykład twojrgo debilizmu. Ech, z tobą się dzieci nie chciały bawić jak byłeś dzieckiem, to ci ojciec wieszał kiełbasę na karku, żeby chociaż psy za tobą latały. No ale co się dziwić, jak ciebie rodzice robili w budce telefonicznej i im żetonów zabrakło. Idź stąd i nie wracaj więcej.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika sceptyyk

Zostawmy te nasze śmieszne

Zostawmy te nasze śmieszne emocje. Rosja tym ruchem robi krok w dobra stronę. Nie zapominajmy, że sąsiadem Rosji są Chiny - gdzie centralizacja wszystkich intytucji państwoych, doprowadziła ich do potęgi i ta potęga jest na przyszłośc śmiertelnym zagrożeniem dla Rosji. Putin i jego ferajna, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w ich państwie zdaje egzamin jedynie silna i scentralizowana władza, -władza która musi być silna i trzymać krótko za ryj administarację i zarządy ichnej gospodarki. I tylko taka Rosja może ochronić swoje granice przed Chinami. I tylko taka Rosja może być naszym buforem bezpieczeństwa przed żywotem naszych potomków pod Chińskim butem. 

Portret użytkownika Surun

USA i Niemcy zawarły tajne

USA i Niemcy zawarły tajne porozumienie w sprawie TTIP! Skolonizują i zniszczą Polskę!

 

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, przebywając z wizytą w Niemczech, zawarł z kanclerz Merkel tajną umowę w sprawie traktatu o wolnym handlu (TTIP). Zaniepokojony tym senator Czesław Ryszka bije na alarm, ponieważ porozumienie to jest de facto wymierzone w Polskę.

– Zarówno Angela, jak i ja zgodziliśmy się, że Stany Zjednoczone i Unia Europejska muszą dążyć zawarcia traktatu o wolnym handlu – mówił amerykański prezydent, zadowolony z przebiegu spotkania z niemiecką kanclerz. Nieoficjalnie wiadomo, że teraz oboje będą naciskać na przyspieszenie negocjacji i wprowadzenie tych niebezpiecznych dla demokracji rozwiązań w życie.

– Musimy te sprawy teraz przyspieszyć – oświadczyła Angela Merkel po rozmowie z prezydentem USA, podkreślając, iż przyjęcie TTIP jest ważnym krokiem, ponieważ pozwoli na wzrost europejskich gospodarek. Rzecz jasna taktycznie przemilczała, że umowa ta korzystna jest tylko dla wielkich korporacji i że to one przejmą władzę nad demokracjami narodowymi, jeżeli zapisy wspomnianego porozumienia wejdą w życie. Zagrożeń jest jednak zdecydowanie więcej.

– Jeżeli jesienią wejdzie w życie, to m.in. nie będzie obowiązku informowania na etykietach produktów zawierających genetycznie modyfikowane składniki (GMO). W praktyce będzie to oznaczało, że polska, zdrowa żywność nie będzie w żaden sposób odróżniała się pod względem opakowania od zabójczej żywności koncernów biotechnologicznych – ostrzega senator Czesław Ryszka, komentując amerykańsko-niemieckie porozumienie w sprawie traktatu o wolnym handlu. – Polska będąc w UE musi niemal z automatu ratyfikować traktat. I jak tu się bronić! – skonstatował.

Tymczasem Barack Obama nie ma najmniejszych wątpliwości, że TTIP zostanie sfinalizowany jeszcze w tym roku, wyraz czego dał podczas niedzielnej konferencji prasowej, na której przemawiał wspólnie z kanclerz Angelą Merkel. W jej trakcie Obama wielokrotnie chwalił Merkel za jej postawę wobec amerykańskich propozycji. Oświadczył przy tym, że Merkel stanęła „po właściwej stronie historii”, prowadząc politykę pobłażliwości wobec imigrantów, oraz że była „odważna”, mierząc się z kryzysem migracyjnym, ponieważ prezentowane stanowisko przyczyniło się do gwałtownego spadku poparcia dla niej.

Barack Obama udał się do Niemiec wprost z Londynu, gdzie spotkał się z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem. Jego przyjazd poprzedził marsz przeciwko TTIP, który przeszedł w sobotę ulicami Hannoweru, a w którym udział wzięło ponad 35 tys. osób.

za: http://prawy.pl/30375-usa-i-niemcy-zawarly-tajne-porozumienie-w-sprawie-ttip-skolonizuja-i-zniszcza-polske/

Portret użytkownika Zenek ;)

No i zaczęło się już OTWARTE

No i zaczęło się już OTWARTE przeflancowywanie żydowskiego nowotworu na moskwiczańską ziemię.

 

Teraz czekać, aż ruskie (zgodnie z nazi planem) obalą asada by ich reich telaviski miał "przestrzzeń życiową' na stodoły na nakradzione.

Portret użytkownika Zenek ;)

Chiałbym podzielać Twój

Chiałbym podzielać Twój optymizm ale.....

trzeba pamiętać o TAJNYM PAKCIE TROJGA z lat 60

w którym oba "wrogie" obozy mimo "muru" uzgodniły wymieniać się w najlepsze swoimi wynalazkami za pośrednictwem swojej londyńskiej centrali. Mówi się iż "były one wykradane" ale co jeśli owi "ŻYDOWSCY SZPIEDZY" mieli je tylko za zadanie DOWOZIĆ na drugą stronę "muru" i przekazywać NIE WZBUDZAJĄC POMÓWIEŃ O KOLABORACJI komunistów i demokratów? Taki teatrzyk dla mas by popędzane marchewką "patriotyzmu" i kijem "zagrożenia napaścią wrogiego obozu" były maksymalnie innowacyjne i produktywne?

Poza tym różne środowiska około kremlowskie jakś wprost mówią o "konieczności wymazania Polski " bo przeszkadza w interesach bolszewicko-hitlerowskich. Że zajmuje niepotrzebnie przestrzeń "życiową" biblijnemu gestapo które marzy tu o realizacji projektu "polin". I odnośnie "zbrodni komuny" czemu się nie mówi publicznie iż "Polska to kondominium ale hitlerowców zgromadzonych wokoło angielskiej królowej, że zgodnie z jałtańskimi porozumieniami WSPÓŁRZĄDZILI wraz z ZSRR w PRL i teraz to robią w WYŁACZNOŚCI (słynne przyloty angielskich "polityków" tuż przed politycznymi zadymami).

Poza tym jego "obrona ruskich na Donbasie" czy Syryjczyków w Syrii zbyt śmierdzi PROWADZONYM NA RATY czyli ROZWLECZONYM W CZASIE ich CELOWYM LUDOBÓJSTWEM którego JEDYNYM BENEFICJENTEM jest nazistowski protektorat UK czyli iSSrael...

Nie wiem na ile Putin jest ZAKŁADNIKIEM w kremlu i polityka jaką firmuje jest wykonywana za jego plecami (tak jak Stalinem rządził (podono) Kaganowicz)) ale.... przestałem mu urraoptymistycznie wierzyć.....  bo co za problem by mu było podnieść chociażby emerytury rosyjskiej biedocie za które jak sprawdzili sami ichni dziennikarze SIĘ NIE DA WYŻYC......  Jedna decyzja a jaką by dała mu POPULARNOŚĆ. Czemu jej nie zrobił? Bo żydki o jakie się Putin tak troszczy by na niej straciły? Bo "DZIAŁANIA POZOROWANE" z "WYNISZCZANIEM ZA PLECAMI" to ulubione modus operanti pejsatego nazi co widac po "polskiej polityce" jak Polskę rozkrada "raz PO a raz PiS" a obie partiie jak juz dojdą o władzy wcale NIE ODKRĘCAJĄ i NIE ODZYSKUJĄ tego co ukradziono" a wzajemnie się oskarżają na zasadzie "łapaj złodziej" by tak mamić gojstwo iż "o niego dbają". Czyli de facto PRZYKLEPUJĄ (zadawnienie) DOKONANE ZŁODZIEJSTWA.... przez zydków i na rzecz zydków, odwiecznych WROGÓW Polaków (biblia - bo to miejsca w jakich żyły spokrewnione z nimi narody były WYŻYNANE DO GOŁEJ ZIEMI m przez bande jezusa (jozuego) bahora demona znanego jako maryja).

A takich "ALE" jest całe mnóstwo....

tak więc tu mu wierz a jak wole śledzić postępu projektu ARCHEO. Rzeczy zdecydowanie pewniejszej i bezpieczniejszej dla naszej przyszłości  niż (wypatrywanie) łaski jakiegos kremlowskiego, brukselskiego, londyńskiego, watykańskiego, telaviwskiego, waszyngtońskiego... etc kacyka).

 

Strony

Skomentuj