Rozpad Ukrainy został przypieczętowany, ogłoszono powstanie nowego państwa - Noworosji

Kategorie: 

Noworosja - na czerwono postulowana wielkość nowego bytu państwowego

Przywódcy dwóch samozwańczych republik, donieckiej i ługańskiej, ogłosili podpisanie "jednoczącego porozumienia" na mocy którego obie "republiki" ogłosiły powołanie nowego państwa o nazwie Noworosja. Stosowny dokument został dzisiaj demonstracyjnie podpisany w Doniecku.

 

Oczywiście ten ruch separatystów, na dzień przed planowanymi wyborami prezydenckimi na Ukrainie, to gra polityczna obliczona na uniemożliwienie ich przeprowadzenia. Zdaniem tych osób Noworosja to osobne państwo i jego obywatele nie powinni brać udziału w wyborach "głowy obcego państwa".

 

Na dodatek zapowiedziano, że uzbrojone bojówki nie dopuszczą do przeprowadzenia głosowania. Separatyści oświadczyli dodatkowo w dokumencie, że nie uznają tak zwanych władz w Kijowie. Wyrażono również przekonanie, że do Noworosji przyłączą się teraz inne obwody południowej i wschodniej Ukrainy. 

 

Władimir Putin stwierdził wczoraj, że Rosja uzna wynik wyborów, ale nie można nie zauważać takich niuansów jak nazwa Noworosja, która została użyta wcześniej właśnie przez niego. Teraz magicznie ten wyimaginowany kraj powstaje całkiem realnie.

 

Sytuacja na wschodzie Ukrainy jest tak zła, że przywykliśmy już do tego, że codziennie ginie tam w potyczkach kilkadziesiąt osób po obu stronach konfliktu. Coraz bardziej zaczyna to wyglądać jak początki wojny w Jugosławii. Znieczulica jaka nas ogarnia jest podobna do tej jaką dzisiaj odczuwają ludzie na wieść o kolejnym śmiertelnym zamachu bombowym w Bagdadzie. Przypomnijmy, że takie rzeczy nie działy się tam za rządów Saddama Husseina. Destabilizacja to główny rezultat jaki osiągają Amerykanie wtrącając się gdzieolwiek na świecie.

 

Tym razem jest jednak gorzej, bo w konflikt ten zaangażowało się UE, USA i Rosja. Na razie ludzie giną na Ukrainie, ale to nigdy nie jest dobre, gdy tak zwana wojenka pośrednia - "proxy war" - odbywa się zaraz u naszych granic. Poza tym konflikt ukraiński przez swoją specyfikę zbliża nas coraz bardziej do wybuchu III wojny światowej, a przynajmniej wojny Rosji z NATO, którego przypomnijmy jesteśmy członkami.

 

Dzisiaj wielu Polaków wierzy, że przynależność do Sojuszu to gwarancja naszego bezpieczeństwa, no cóż w 1939 roku też prawie ci sami alianci gwarantowali pomoc dla II RP i wiemy jak to się skończyło. Zresztą Ukrainie też gwarantowano wszystko czego chciała, aby podstępem rozbroić ją z broni jądrowej. Tak już po prostu jest, że mocarstwa grają w szachy na planszy składającej się z pionków takich jak nasz kraj i nasi wschodni sąsiedzi.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wlodi

Dzis terrorysci rosyjscy

Dzis terrorysci rosyjscy zbombardowali budynki cywilne by zdyskredytowac ukrainskich dowodcow wojskowych. Ukrainskie wojsko ma zakaz prowadzenia ostrzalu - nawet obronnego - jezeli w poblizu sa cywile. Wielokrotnie dali temu wyraz wycofujac sie.

Ten smieszny hipokryta lawrow i idiota putin smieja rzadac zaprzestania walk podczas gdy sami transferuja bandytow i bron na wschodnia ukraine.

Mam nadzieje ze powiesza ich za ludobojstwo

Portret użytkownika Wlodi

Dzis rosyjscy terrorysci

Dzis rosyjscy terrorysci wspierani przez miejscowych kryminalistow i gangsterke - okupujacy krym i siejacy bezprawie w donbasie - odniesli sromotna porazke... A juz najwiekszym przegranym jest przywodca tej zgraji wladimir p. a dlaczego?

Bo frekwencja byla bardzo wysoka, nawet w blokowanych przez terrorystow okregach.
Wygral czlowiek o prozachodnim nastawieniu miazdzac przewaga proruskich kandydatow.

Oto prawda o Ukrainie

Portret użytkownika Nostra Damus

Wlodi napisał:Dzis rosyjscy

Wlodi wrote:
Dzis rosyjscy terrorysci wspierani przez miejscowych kryminalistow i gangsterke - okupujacy krym i siejacy bezprawie w donbasie - odniesli sromotna porazke... A juz najwiekszym przegranym jest przywodca tej zgraji wladimir p. a dlaczego? Bo frekwencja byla bardzo wysoka, nawet w blokowanych przez terrorystow okregach. Wygral czlowiek o prozachodnim nastawieniu miazdzac przewaga proruskich kandydatow. Oto prawda o Ukrainie

KBWE zażądało dzisiaj by przstac używać określeń typu separatysci i terroryści w stosunku do mieszkańców wschodniej Ukrainy. Mam nadzieję że się dostosujesz. 
A Rosjanie to twoi bracia z krwi i kości, więc nie wyzywaj na rodzinę.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Wlodi

Kain i Abel tez byli

Kain i Abel tez byli bracmi...

Nie napisalem ukrainskich terrorystow tylko rosyjskich. Czytaj uwaznie. Poza tym podaj zrodlo.

Puta zamknal sie w sobie... Swietuje sukces hehe (Pewnie pije z rozpaczy). Jeszcze zobaczymy jak bedzie krym oddawal. Jeszcze troche... Ciekawe jaka mine nam pokaze wtedy. Pewnie bedzie przebieral nogami bo zawsze tupta jak sie zlosci (rozne wywiady).

A dzis gonia terorystow lub jak wolisz mieszkancow wschodniej ukrainy uzbrojonych przez rosjan i ruskich terrorystow wspieranych przez czeczenskich terrorystow.

Brawo Ukraina. Nie dajcie sie sowietom

Portret użytkownika Wlodi

I co argumentow braklo? Hehe

I co argumentow braklo? Hehe nie macie co pisac i wasze durne przytyczki pokazuja tylko wasza niemoc i bezradnosc wobec faktow.

Jak cos jest nie po waszej mysli to na pewno chasbarskie, ale jak wklejacie i linkujecie ruski chłam to tam jest sama prawda... Hehe Smieszne z was ludki.

Widac ze konik, analus maximus, nostrus itp to wasze maski za ktorymi kryja sie malo inteligentne i durne istoty lub kremlowscy dzialacze pracujacy nad odbudowa zsrr... Nie ma dla was miejsca w wolnej Polsce bo miejsce judaszy i zdrajcow jest kazdy wie gdzie. Wasz ukochany ZSRR nie wroci. Bandycka rosja zostanie powstrzymana w taki czy inny sposob.

Oglosili wyniki wyborow... Hehehe analus gdzie twoi liderzy? 0,5%? dz dokonuj przewrotow... Hahaha

Portret użytkownika Nostra Damus

Unia Gejropejska zacznie się

Unia Gejropejska zacznie się rozlatywać nie od Polski.
Wiadomo że w Europie Polacy śpią najdłużej.
Jeżeli jednak zobaczyć co się stało we Francji, Anglii, Grecji i innych krajach - to trzeba nieuchonnie dojść do wniosku że Unia  zaczyna się walić.
Ryba zaczyna śmiedzieć od głowy - a to jest Bruksela - tam jest początek końca. Wszystko upadnie z wielkim hukiem, wtedy zobaczymy co zrobi Polska.
Wybory:
Francja, Anglia, Dania, - wygrali przeciwnicy Unii i to bardzo dobitnie.
Włochy, Holandia, Grecja - przcwnicy Unii na drugim miejscu.
Greccy Naziści zdobyli także mijsca do parlamentu - co akurat nie jest optymistycną wiadomością, pokazujna jak bardzo ludzie nienawidzą Unię Gejropejską za jej odejście od demokracji i do czego zdolny jest wyborca by ukarać polityków.
Tu jeszcze raz się pokazało, że wybory dla polityków są groźniejsze niż kule armatnie. Tylko Polacy zaspali, bo nawet w niemczech się obudzili. Partia Merklowej straciła 5%, a do parlamentu wchodzą jej przeciwnicy którzy z miejsca uzyskali 7% (AfD - Aternatywa dla Niemiec).

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Wlodi

Troche bardziej ich bedzie

Troche bardziej ich bedzie slychac ale sa nadal bez znaczenia. Wielu by chcialo upadku UE i przy byle okazji wieszcza jej koniec jednak sami spojrzcie jak zludne sa Wasze nadzieje. Puki nie ma alternatywy nic takiego nie nastapi, a mrzonki o mocartwie pozal sie Boze Putina mozecie schowac pod poduche. Nikt nie chce ruskich.

Portret użytkownika Wlodi

Hehehe... Co ty bys robil

Hehehe... Co ty bys robil jakby byl koniec. Ty bez tych twoich teorii nic bys nie znaczyl. Istniejesz bo karmisz sie tumi bzdurami, a one istnieja bo wychodza z glow szalencow twojego pokroju

Ps jak wyniki sa ci niewygodne to "byly ustawione" no bo inaczej musialbys przyznac sie ze bredzisz hehe

Portret użytkownika Nostra Damus

Wlodi napisał:Hehehe... Co ty

Wlodi wrote:
Hehehe... Co ty bys robil jakby byl koniec. Ty bez tych twoich teorii nic bys nie znaczyl. Istniejesz bo karmisz sie tumi bzdurami, a one istnieja bo wychodza z glow szalencow twojego pokroju

Ps jak wyniki sa ci niewygodne to "byly ustawione" no bo inaczej musialbys przyznac sie ze bredzisz hehe

Moje wyniki są dobre. Znowu bredzisz. Moim tematem jest Unia Gejropejska i tu się moje prognozy sprawdziły.
Co do Polskich partii to się nigdy nie wypowiadalem - wypowiadam się o osobach i o rządzie, nie o partiach.
Wyniki wyborów w Unii będą miały wpływ także na politykę prowadzoną przez Polski rząd, nie ma wątpliwości.
Le Pen domaga się we Francji rozpisania nowych wyborów do parlamentu, zamknięcia granic, wprowadzenie francuskiej waluty, itd. To nie pozostanie bez echa. Podobnie jest w Anglii i innych krajach Unijnych. Ludzie mają dosyć tych unijnych debilow.
Potoczyło się całkiem jak przewidywalem.
Unię należy natychmiast rozwiązać i powrócić do swerennosci narodowej.
Polacy są na to za słabi.
Gdybyś nie przekręcał faktów, byłbyś znośnym człowiekiem. Ciągle mylisz skutki z przyczyną jeżeli chodzi o Ukrainę. Nie jesteś zdolny zaciągnąć informacji z niezależnych źródeł. Negujesz masakre w Odessie i cieszys się nad zamordowanymi niewinnymi dziećmi bozymi.
Dlatego nie mamy o czym gadać. Jesteś na usługach Antychrysta. Przedkładasz własne interesy i marzenia ponad życie ludzkie - tu się różnimy. Chociaż ja wcale nie fund się Katolikiem to jednak pewne moralne zasady są dla mnie święte.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Nostra Damus

Ukraina 2018, spotyka się

Ukraina 2018, spotyka się dwóch Urkaińców, pierwszy z Doniecka drugi z Kijowa.
- I jak wam tam w tej Unii Europejskiej? - pyta pierwszy.
- A tam... Jakoś leci. Ja zmywam naczynia, a syn ożenił się z rodowitym Niemcem.
- No a córka?
- Też się ustawiła. Mieszka w Paryżu.
- No to świetnie.
- Tak, bardzo ją tam kochają.
- Tak? No to super! A co ona tam robi?
- Pracuje w burdelu.
 
;-/

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Wlodi

Wyobraz sobie ze mam piekna

Wyobraz sobie ze mam piekna zone i UWAGA - mieszkam w UE! (W Polsce)

Naprawde da sie miec w UE zone... Przyjedz i zobacz. Wasza sowiecka propaganda skutecznie was zniecheca ale tu jest inaczej. Kiedys nam tez mowiono o strasznym zachodzie i calej zgniliznie dostepnej w Pewexie... A tu prosze - jest inaczej

Strony

Skomentuj