Władimir Putin jest coraz bardziej popychany w kierunku wojny z NATO i USA

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Niejeden z nas zastanawiał się już dlaczego prezydent Rosji, mimo agresywnych działań ze strony Stanów Zjednoczonych i NATO, zachowuje spokój i wybiera dyplomację zamiast odpowiedzieć ofensywą. Amerykanie wywołali wojnę na Ukrainie i w Syrii, dokonali ostatnio zmiany władzy w Brazylii, próbują usunąć z urzędu prezydenta Wenezueli i Republiki Południowej Afryki a NATO wzmacnia swoją obecność militarną w Europie Wschodniej, co przypomina Rosjanom niemiecką inwazję z 1941 roku. Trudno powiedzieć jak długo Rosja zachowa cierpliwość ale możemy być pewni, że prędzej czy później to się zmieni.

 

Rosyjskie przywództwo zaczyna wyrażać niepokój działaniami Putina - właściwie to chodzi o brak jakichkolwiek działań. Część polityków uważa że Zachód przygotowuje się do wojny z Rosją ale Władimir Putin nie przygotował państwa na taką ewentualność ani na jego terenie, ani poza jego granicami. Tymczasem Zachód może pokusić się o kolejne działania - może to być jakaś prowokacja, operacja fałszywej flagi, kontynuowanie wojny finansowej czy po prostu operacja militarna, co byłoby równoznaczne z wywołaniem III wojny światowej.

 

Rosyjscy politycy nie nawołują do zmiany władzy - Władimir Putin posiada bardzo wysokie poparcie w kraju. Zresztą w obecnym czasie byłoby to po prostu zbyt niebezpieczne. Chodzi tu raczej o zmianę polityki póki nie jest jeszcze za późno. Chodzi o przeciwstawienie się NATO i Stanom Zjednoczonym oraz podjęcie zdecydowanych działań.

W połowie kwietnia generał pułkownik Aleksandr Bastrykin, przewodniczący Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej stwierdził, że Rosja nie jest przygotowana na wojnę czy na kolejny atak finansowy a jej gospodarka słabnie. Wojska NATO przy zachodniej granicy są poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa kraju ale wygląda to tak jakby Rosja nie była świadoma tego co się dzieje.

 

Nacjonalistyczna część Rosji wyraźnie naciska na Putina aby ten zmienił swoje podejście do konfliktu na Ukrainie i najlepiej od razu ruszył na Kijów. Chcą też aby dał Stanom Zjednoczonym do zrozumienia że syryjski prezydent Baszar Assad nie odejdzie. Amerykanom może zależeć na tym aby Putin nie miał wyjścia i posłuchał nacjonalistów. Albo w Rosji wybuchnie rewolucja i dojdzie do zamachu stanu, albo kraj nie przetrwa wojny finansowej z Zachodem, albo Putin zacznie działać. Niestety każda z wymienionych możliwości prowadzi do wojny.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.1 (7 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika sddwda

Polska nie bedzie brała

Polska nie bedzie brała udziału w złych działaniach mocarstw bo nie jest mocarstwem i nie chce mim być. Przepychanki, walki to zło i cierpienie ludzi, a udział w tym niecnym procederze nie przystoi dumnej Polsce BO TO UJMA NA HONORZE.

Portret użytkownika Malwa

Stany Zjednoczone okrążają

Stany Zjednoczone okrążają Rosję ze wszech stron. Moje pytanie brzmi: czy Rosja wysyła swoje wojska i je rozmieszcza wokół granic USA? 

Kto jest agresorem, kto chce wywołać konflikt? Powyższe mówi za siebie.

Smuuuutne, że obecna władza polska to sprzedajna dziwka wobec Ameryki. Pozwalamy by ich wojska ot tak u nas stacjonowały i powiekszały się w myśl obrony Polski przed ewentualnym atakiem np Rosji. A przecież im chodzi tylko o obronę własnego kraju! 

Oddajemy własny kraj obcym wojskom.

Skoro tak troszczą się militarnie o Polskę to dlaczego nie znieśli wiz dla nas???? - bez komentarza.

Portret użytkownika Rodak

Czy to bzdurny artykuł nie

Czy to bzdurny artykuł nie mozna miec pewnosci, ale uzasadnienie  jego wywodów  jest logiczne, a czy prawdziwe to się każe.Jedno mozna powiedzieć, że USA od wielu dziesięcioleci okrąza Rosję ze wszystkich stron, co jest wiudoiczne dla tych co chcą to widzieć. W jakim celu to robią nie trudno sie domyślić.

Portret użytkownika matik

Kolejny bzdurny artykuł w

Kolejny bzdurny artykuł w którym autorzyna zawiera własne przemyślenia i sugestie zamiast podawać fakty. Od własnych przemyśleń sa komentarze. 

Sądzę że np Bartosiak jest o wiele większym znawcą geopolityki niż ten ...ktosiek tutaj a np uważa że USA nie mają żadnego interesu zadzierac z Rosją, która będzie jej potrzebna do konfrontacji z Chinami - i co autorzynko ? Warto swoje własne głupiutkie przemyślenia opisywać jako fakty ? Zostaw to mądrzejszym od siebie a skup się następnym razem za rzetelne przekazywanie faktów - przemyślenia i wyciaganie wniosków zostaw czytelnikom. 

Portret użytkownika U_P_Adlina

to, że ty coś sądzisz, o

to, że ty coś sądzisz, o niczym nie przesądza!!!!.......A pod wzgledem mądrości to raczej nie dorastasz autorowi do pięt, chłopcze-banderowcze!!!!.........Swoje zalecenia na temat tego, jak ma ten portal funkcjonować, pozostaw więc mądrzejszym od siebie!!!!.........Nie oczekuj, że ktoś bedzie brał pod uwagę opinię kolesia takiego jak ty, którego iloraz inteligencji plasuje się miedzy popielniczką a pudełkiem po butach !!!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika inzynier magister

Rosjanie mają rację że bronią

Rosjanie mają rację że bronią swojej niepodległości, bo różni folksdojcze by ich szybko rozwalili, u nas chcą nasz kraj rozgrabić i nas ukatrupić ! Oglądam właśnie w telewizorni niejaką posłankę z partii folksdo która nazywa się Thun von Thun und Hohenstein ! To nie żart ! Ona przekonuje że UE to jest nadrzędny system nad Polskim systemem ! Pani Thun und von hohensztun und firer chce tak jak jej partia folksdo nas zaczarować hasłami diabelstwa UE !

Bunt policji. Atak na patriotów w Gdańsku! Kowalski & Chojecki 23.05.2016

https://www.youtube.com/watch?v=K_rEpZt4oqY

Jak widzicie pani Thun von und hohansztajn ma typowo polskie nazwisko i cele tej pani są oczywiście oczywiste, czyli jak rozwalić Polskę na amen w ramach dyrektywy masonów 10 66-6 ! 

Unia Europejska dziełem masonerii 2/2 dr Stanisław Krajski ważny film !

https://www.youtube.com/watch?v=PcTZ_7j2RKQ

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika gielo

Nie jest prawdą, że Rosja nic

Nie jest prawdą, że Rosja nic nie robi. W ostatnim czasie zwięszyła ilość głowic i rakiet jądrowych gotowych do szybkiego użycia, testuje nowe systemy obrony przeciwrakietowej, nowy sprzęt wojskowy. Gdyby faktycznie doszło do eskalacji konfliktu i wybuchu prawdziwej 3 wojny światowej, to użycie broni jądrowej było by kwestiączasu. Jak to się mówi w czasie wojny liczy się wyłacznie zwycięstwo i przestają obowiązywać praktycznie wszelkie umowy i pakty.

Pamietajmy, że to właśnie Rosja ma najwięszy arsenał jądrowy na świecie i dysponuje skutecznymi środkami jej przenoszenia od rakiet kontynentalych zaczynając, poprzez lotnictwo, flotę nawodą, a na łodziach podwodnych kończąc. Uważam także, że Polska była by pierwszym z kraków co by znikła z powierzchni ziemi, a zaraz za nią kraje europy zachodniej. W efekcie pewnie nie było by ani wygranych ani pregranych, a ziemia przestala by się nadawać do jakiegokolwiek życia. Na świecie jest kilkadziesiąt tysięcy głowic jądrowych, z których niech nawet 1/3 tylko zostanie zdetonowana, to musi mieć swoje konsekwencje.

Portret użytkownika gmok

Wygranym byłoby USA.

Wygranym byłoby USA.

Same pewnie by się obroniły przed rakietami. A kiedy pył opadnie mogłyby urządzić zgliszcza Europy na swoich warunkach (oczywiście w ramach pomocy bratnim krajom)

I pewnie o to właśnie chodzi.

Portret użytkownika lh

Putin robi swoje bo wie iż oś

Putin robi swoje bo wie iż oś konfliktu nowej dekady to USA - Chiny i patrzy jak się tam najlepiej ustawić a nie bać się pięciu czołgów NATO w Europie. Jak już to kontrować będzie tylko agresję Turcji na Kaukazie. W Europie rozegra to targami.

Strony

Skomentuj