Węgrzy żądają autonomii dla Zakarpacia

Kategorie: 

Źródło: Twitter/@KremlinRussia

Wszyscy są bardzo zaskoczeni żądaniem utworzenia autonomii dla 200 tysięcy Węgrów mieszkających w części Ukrainy zwanej Zakarpaciem. Wygląda to tak, jakby Węgrzy podjęli temat rozbioru Ukrainy inicjowany wcześniej niemal oficjalnymi kanałami przez Rosjan.

 

Podczas expose premiera Victora Orbana w parlamencie węgierskim, padły słowa, które zafrasowały część światowej opinii publicznej. Węgierski przywódca upomniał się o prawa 200 tysięcy mieszkańców Zakarpacia.

"Węgrzy, którzy żyją na Zakarpaciu, mają prawo do podwójnego obywatelstwa, do narodowej wspólnoty, do autonomii".

Wcześniej Budapeszt zapewniał, że nie będzie dążył do przyłączenia Zakarpacia. Były to chyba tylko pozory i Węgrzy mogą próbować wykorzystać sytuację, aby odzyskać ziemie, które w ich mniemaniu zostały utracone tylko chwilowo. Ostatnio do MSZ Polski, Węgier i Rumunii przyszło nawet oficjalne pismo z Parlamentu Rosyjskiego, w którym zawarto propozycję rozbioru Ukrainy.

Proponowany przez Rosjan podział Ukrainy, na zielono Zakarpacie

Być może to wyjaśnia obserwowane ostatnio zbliżenie między Rosją a Węgrami. Zupełnie inaczej jest w przypadku Polski. Sąsiedzi ze wschodu są do nas wrogo nastawieni i wiele wskazuje na to, że naszym "politykom" nawet do głowy nie przychodzi, aby myśleć o odzyskaniu utraconych Kresów Wschodnich. Co więcej zamiast myśleć o interesie narodowym bratają się ze środowiskami gloryfikującymi tych, którzy zarżnęli ponad 120 tysięcy Polaków.

 

Ukraińscy komentatorzy zwracają uwagę, że to dziwne, iż Viktor Orban upomina się o autonomię 200 tysięcy Węgrów na Zakarpaciu, podczas gdy nie słychać takich głosów w stosunku do 300 tysięcznej mniejszości węgierskiej w Serbii, 500 tysięcznej na Słowacji i ponad milionowej w Rumunii.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lexus

Ja poczytuje portal od dawna

Ja poczytuje portal od dawna a od niedawna forum.
Napisalem moze z 3 posty i juz zostalem skategoryzowany jako wyznawca antychrysta i syjonista...

Panowie zawistnicy - nostroadamus, kon, angelus - zionie z waszych postow nienawisc i po takich komentarzach z waszej strony wiem ze nigdy nie popre "waszych" teorii bo sa poprostu nastawione na sianie zla, obrazanie innych, szufladkowanie innych osob. Nie jestescie wszechwiedzacy zeby ferowac wyroki i oceniac innych. Powiem wiecej - brzmicie jak szaleni demagodzy ktorzy pisza z jakiegos oddzialu zamknietego lub innego miejsca odosobnienia dla szalencow. Gdzie tu madrosc?

Podajcie jedna rzecz ktora moglaby zachecic do dalszej dyskusji z wami?

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Lexus

Najpierw musialbys wiedziec

Najpierw musialbys wiedziec kim lub czym jest antychryst. Puki co siejesz szaleństwa nie majace zadnego potwierdzenia.

Nie przytaczaj cytatow i linkow (szczegolnie z końcowka .ru) bo na kazdy z nich jestem w stanie znalezc przeciwważny. Troche skromnosci i pokory. Nie jestes taki madry jak ci sie wydaje ani taki wazny by buńczucznie tworzyc krucjate przeciw komukolwiek.

Ludzie o zdrowych zmyslach juz przerabiali podobnych krzykaczy ruszajacych na "antychrysta". Byly wyprawy krzyzowe, byla inkwizycja... Pozostal wstyd. Naprawde wyluzuj

Portret użytkownika ese

popieram ! a do autora

popieram !
a do autora artykulu pomijajac wzgledy polityczne itp itd
jaki jest interes Polski w przylaczeniu biednych terenow Ukrainy razem z milionami biednych Ukraincow?
co by z tego mial zwykly mieszkaniec Polski ? problem ze znalezieniem pracy, dzieki naplywowi taniej sily roboczej...
no chyba zeby tych ludzi poprzesiedlac, powyrzucac z domow albo pozabijac...
zaraz ktos napisze, ze to potomkowie banderwocow, potomkowie mordercow...
tak wszyscy ukraincy to bandyci i mordercy Biggrin
 

Portret użytkownika Cziken

Kochani rodacy. Lubię

Kochani rodacy.
Lubię zaglądać na ten portal bo wiele ciekawych informacji można tu znaleźć w artykułach i w postach użytkowników.
Niemniej upraszam was - NIE PRZEKLINAJMY SIĘ, NIE KŁUĆMY SIĘ!
Wątpliwym siłom o to właśnie chodzi przecież. Żyją właśnie z tego aby niszczyć takie źródła informacji i wolnej wymiany myśli, choćby poprzez ich zohydzanie.
Szanujmy samych siebie i innych...
"Kto walczy ze złem ten wszędzie widzi zło i podświadomie pielęgnuje je w sobie
Kto skupia się na czynieniu dobra ten nagle dostrzega jak wiele go jest"
...A słowa ciałem się stają i mieszkają między nami
 
Rzucanie inwektyw świadczy o złych zamiarach i nie mają wartości argumentu -więc są zmarnowanym czasem... no chyba że taki jest cel ich autora.
 

Portret użytkownika Nostra Damus

Anonimowy przedstawiciel

Anonimowy przedstawiciel wschodniej Ukraińskiej Republiki Donieck zapowiedział dzisisaj totalną czystkę na całej Ukrainie (wolne tłumaczenie):
Bądziemy chodzić od domu do domu i łapać hitlerowców, banderowców, członków bandy UPA, wszystkich którzy mordowali niewinnych - także na Majdanie.
Nie będziemy brać już do niewoli, nie będzie litości - dlatego apelujemy do rodziców by zabrali swoje dzieci z wszelkich bojówek i z armii Ukraińskiej. Każdy złapany bandzior  oraz Kijowscy hitlerowscy mordercy-samozwańcy zakończą natychmiast swój żywot a my zatrzymamy się dopiero na Polskiej granicy.
 
Boże chroń Polskę. Bo może się nie zatrzymają na tej granicy, może będą chcieli złapać prowodyrów.
Jeżeli Tusk i SIkorski mają jeszcze chociaż trochę Honoru - w co oczywiście należy wątpić -  to niech oddają się dobrowolnie pod sąd wojenny w Odessie i tym samym oszczędzą może Naród. Przecież tak przysięgali, czy nie? Nie znam treści przysięgi jaką składa głowa Państwa, ale wydaje mi się że coś takiego tam napisane.
 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Mojeimię44

Polacy głowa do góry. Już

Polacy głowa do góry. Już dawno powinniśmy przystąpić do jednoczenia się słowian. Jesteśmy naprawdę ważnym miejscem na ziemi i to my możemy zadecydować kto będzie rządził przez kolejne stulecia światem. Dlaczego? Dlatego że Polska jest sporym państwem w środku świata (jest w kształcie serca) Jesteśmy centrum wszystkich intryg międzynarodowych i to my Polacy zawsze do tej pory przechylaliśmy szale zwycięstwa raz na stronę lewą a raz na prawą. Doszło do tego że nawet nas rozebrano myśląc że to będzie najleprzym rozwiązaniem. Niestety zachód ze wschodem nigdy nie będzie bratem a Polacy są ugodowi i potrafimy jak chcemy dogadać się z każdym. Dlatego biorąc pod uwagę' że ostatnim razem gdy poddaliśmy się pod wpływy zachodu zrobiliśmy to w sposób iście kapitalistyczny tzn. "wazny jestem ja i moje interesy a nie naród". Tym razem możemy podpisać umowy, które potwierdzą nasze miejsce w świecie. W jaki sposób to uczynić? W bardzo prosty. Wystarczy puki czas zmienić rząd. Zmienić go całkowicie lewą i prawą jego stronę bo tak naprawdę ta masoneria robi tylko pozory rywalizacji ws ejmie pokazując ludziom najdłuższy serial zwany telenowelą polityczną w Tusk vision czyli TVN. Trzeba znaleźć te umowy z których unia się wobec nas nie wywiązała i na podstawie tych umów oderwać się od tej przesiąkniętej judeizmem Europy. W między czasie po kryjomu możemy negocjować z Rosją warunki sojuszu i Uni. Uni gdzie Polska będzie traktowana lepjej niż kraj drugiej kategori. Jesteśmy ważnym graczem więc się tak zachowujmy. Przestańmy oddawać wszystko walkowerem!!!

Portret użytkownika koń który mówi

Ma już 8% poparcia w

Ma już 8% poparcia w badaniach sondażowych, więc nic dziwnego, że seryjny samobójca wykonał do niego telefon. Tak sobie momentami myślę, że pomimo jego pochodzenia warto mu zaufać bo niewątpliwie jest to radykał, który się nie pierdzieli: dla niego czarne jest czarne a białe jest białe i nie ma nic pośrodku.
Korwin nie uznaje pedalstwa i nazywa je po imieniu. Zapewnia ponadto, że obniży podatki i zlikwiduje ZUS. To są już wystarczające argumenty żeby na niego zagłosować. Bo jak nie Korwin to kto? Znowu ktoś z bandy czworga? O nie.

Strony

Skomentuj